Dzialanie alarmu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Dzialanie alarmu

Post autor: jointone » pt paź 29, 2010 22:45

Witam

Mozecie napisac jak powinien dzialac alarm? U mnie chyba cos jest nie tak. Przy otwieraniu z pilota awaryjki migaja , ale gdy blokuje to nie ma migniecia pojawia sie dopiero za 2-3 razem nacisniecia przycisku blokowania na pilocie. Tak to powinno wygladac? Po jakim czasie od otwarcia drzwi z pilota powinny one sie zablokowac ? Czekalem z 5min i nic. Dodam ze lampka w drzwiach kierowcy przy rygielku tez nie miga cokolwiek bym robil, autko golf iv 99 , 1z.
Co moze byc przyczyna?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Dzialanie alarmu

Post autor: martinezz123 » pt paź 29, 2010 23:08

co to znaczy 1Z , nie kojarzę żeby takie były w IV jeżeli chodzi o te problemy z alarmem to już w sumie dzisiaj 3 raz piszę w różnych wątkach że za pewne mikrostyk się uwalił w drzwiach kierowcy w zamku . podepnij pod VAGa i sprawdź błędy jak wyskoczy cos z zamkiem z lewej strony kierowcy to mikrostyk będzie winny


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Dzialanie alarmu

Post autor: jointone » pt paź 29, 2010 23:16

Ok pomylilem z 1j. Czyli nie tak powinnen dzialac alarm, napisz jak to u Ciebie wyglada?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Dzialanie alarmu

Post autor: martinezz123 » pt paź 29, 2010 23:20

u mnie naciskam na przycisk jeden raz migają kierunki i alarm jest aktywowany dodam że w tedy zaczyna migać dioda w drzwiach naciskam żeby otworzyć i alarm się rozbraja kierunki migają 2 razy i przestaje migać dioda , chyba tyle


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

animavili
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 03, 2010 11:30

Dzialanie alarmu

Post autor: animavili » ndz paź 31, 2010 20:35

Pewny jesteś ,że masz alarm?.
Ja mam tylko centralny zamek z pilota i jest tak jak napisałeś w pierwszym poście.Czerwona dioda przy ryglu oznacza tylko tyle,że drzwi są zamkniete.
Przy alarmie seryjnym najczsciej sa czujniki ruchu w lampkach kabinowych przy tylniej kanapie,syrena ,wylacznik alarmu w okolicach slupka(taki jak do otwierania wlewu)



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Dzialanie alarmu

Post autor: jointone » ndz paź 31, 2010 21:31

U mnie czerwona dioda wogóle sie nie swieci, a chyba powinna nawet jak nie mam alarmu? Czujnikow ruchu nie mam sprawdzalem. Przy probie zamykania drzwi z kluczyka sygnal z awaryjek dostaje dopiero po 2-3 krotnym nacisnieciu przycisku blokady drzwi(slychac wtedy jakby zamki sie ryglowaly 2 raz, pierw przod pozniej tyl), podczas otwierania wszytko jest ok. NA vagu wyszlo:
Address 46: Central Conv.
Controller: 1J0 959 799 AH
Component: 4E Zentral-SG Komf. 0001
Coding: 04097
Shop #: WSC 01317
2 Faults Found:
00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)
27-00 - Implausible Signal
00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223)
27-00 - Implausible Signal

Gdzie szukac przyczny ? Uszkodzone mikrostyki? A moze chodzi o siłowniki? Jak to sprawdzic?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Dzialanie alarmu

Post autor: zikr6 » ndz paź 31, 2010 21:38

Albo masz popsuty mikrostyk albo zimne luty.Wejdź do auta i zamknij pilotem a potem próbuj otworzyć drzwi od wewnątrz klamką.Jeżeli będą zablokowane to zamek OK a jeżeli się otworzą to brak blokady czyli tak jak napisałem albo mikrostyk albo luty.Ale jeżeli piszesz że dioda załącza się dopiero za 3 razem to stawiam na zimne luty w zamku.Przelutuj je nawet jeżeli wyglądają na nowe.



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Dzialanie alarmu

Post autor: jointone » ndz paź 31, 2010 22:29

Ok jutro sprawdze to. Tylko ze dioda to mi sie nie zalacza wogole, za 2-3 razem blokowania z pilota to jest sygnal z awaryjek(pojedyncze migniecie). Jesli mam uszkodzony przynajmniej jeden zamek to moze to byc przyczyna ze ta dioda sie nie zapala? Czy akurat ona jest powiazana z zamkiem kierowcy i dlatego ze on jest uszkodzony sie nie zapala?



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Dzialanie alarmu

Post autor: Pablo Corrado » ndz paź 31, 2010 23:34

jointone pisze:Ok jutro sprawdze to. Tylko ze dioda to mi sie nie zalacza wogole, za 2-3 razem blokowania z pilota to jest sygnal z awaryjek(pojedyncze migniecie). Jesli mam uszkodzony przynajmniej jeden zamek to moze to byc przyczyna ze ta dioda sie nie zapala? Czy akurat ona jest powiazana z zamkiem kierowcy i dlatego ze on jest uszkodzony sie nie zapala?
Musisz sprawdzić po kolei wszystkie zamki + mikrostyk zamka klapy bagażnika + mikrostyk zamka maski silnka.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Dzialanie alarmu

Post autor: jointone » pn lis 01, 2010 13:05

zikr6 sprawdzilem zamki tak jak mowiles: wszedlem do auta zamknolem z kluczyka (nacisnolem przycisk 1 raz) i okazalo sie ze zamki z przodu trzymaja a oba z tyl mozna bylo otworzyc(po otwarciu auto zaczelo wyć i migac awaryjkami). Natomiast gdy wcisnolem przycisk zamykania na pilocie 3 razy pod rzad dostalem jeden sygnal z awaryjek i wtedy juz nie mozna bylo otworzyc zadnego z zamkow. Czyli co raz te mikrostyki dzialaja raz nie? Do wymiany 2 zamki tylne?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Dzialanie alarmu

Post autor: zikr6 » wt lis 02, 2010 13:20

Możesz wymienić zamki albo taniej 2 mikrostyki i przelutować luty w zamkach.Jest trochę zabawy z rozebraniem drzwi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości