Światła po wyjściu z auta.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Światła po wyjściu z auta.

Post autor: daworz » śr paź 27, 2010 14:20

Witam. Ostatnio naszło mnie taką modyfikację a mianowicie chciałbym w swoi MK3 zamontować coś takiego jak jest w nowszych autach że po zgaszeniu silnika włączam sobie światła np. na 30s czy ileś tam. Później po upływie tego określonego czasu one samoczynnie gasną. Prościej taką czasówkę. I teraz. Prawdopodobnie będzie potrzebny jakiś przekaźnik. Tylko jaki??? Montował kiedyś ktoś coś takiego w swoim autku???


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Światła po wyjściu z auta.

Post autor: roger18sx » śr paź 27, 2010 22:38

ja ostatnio u siebie montowałem bo mam centralke od alarmu i funkcja podawania sygnału przez 30 s przy otwieraniu auta, dołaczyłem do tego przekaznik i podłaczyłem to pod przednie halogeny i jest super


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Światła po wyjściu z auta.

Post autor: daworz » czw paź 28, 2010 13:05

Ale mnie bardziej interesuje zamontowanie czegoś takiego na włącznik. Dokładniej to trochę to rozpracowałem troszku tylko potrzebuję takiego wyłącznika czasowego(sterowanie impulsami). Szukałem dużo i nigdzie nie mogę go znaleźć.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Światła po wyjściu z auta.

Post autor: Paweł Marek » czw paź 28, 2010 13:36

możesz wykorzystać oryginalny włącznik za szrotu do lampki z mk3. Podanie masy włącznikiem zapala lampkę na kilkanaście sekund, pod styki na zarówkę podepniesz przekaźnik uruchamiający światła jakie chcesz, tylko trzeba mocnymi diodami rozdzielić sygnał na prawo i lewo


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Światła po wyjściu z auta.

Post autor: Lipek81 » ndz paź 31, 2010 01:11

:gora: albo dać dwa przekaźniki... Abo jeden, ale z podwójnymi stykami - ale to już trudniej dostać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości