Problem z pierwszym zapaleniem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

simon19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 24, 2009 04:12
Lokalizacja: Szyk

Problem z pierwszym zapaleniem.

Post autor: simon19 » pn paź 25, 2010 18:26

Gdy zostawię samochód na powyżej 5h to nie chce mi zapalić podejrzewam że coś jest nie tak ze świecami bo jak przekręce kluczyk z 10 razy to lepiej pali. Przy temperaturze 10 stopni na polu na zimny silnik ile powinna się świecić kontrolka od świec ? bo mi 1-2 sekundy świeci, to czasem nie za mało ? Na jakiej zasadzie wyłancza się grzanie świec ? Czujnik temperatury czy omomierz czy co ? Bo może coś takiego mi padło. A i dodam że świece są ok.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Problem z pierwszym zapaleniem.

Post autor: italiano_83 » pn paź 25, 2010 19:07

simon19 pisze:Gdy zostawię samochód na powyżej 5h to nie chce mi zapalić

Dokładniej co się dzieje- rozrusznik kręci a silnik nie odpala?
Masz e przewodach paliwowych powietrze? Sprawdź zanim odpalisz auto, może ON ci się cofa.
simon19 pisze:Przy temperaturze 10 stopni na polu na zimny silnik ile powinna się świecić kontrolka od świec ? bo mi 1-2 sekundy świeci, to czasem nie za mało ?
Normalne, podgrzewanie świec zaczyna się gdy temperatura płynu chłodniczego spada poniżej 5C.
simon19 pisze:Na jakiej zasadzie wyłancza się grzanie świec ?
Sygnału z czujnika temperatury paliwa, który masz w w króćcu wodnym z prawej strony silnika( jak staniesz przed autem) widoczny od wewnętrznej stroby komory silnika. Bla bal - jest na forum temat o czujniku z fotkami, wystarczy w wyszukiwarce poszukać.
PS. co to za silnik - oznaczenie, moc ? Takie informacje to podstawa w zakładaniu tematu .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

simon19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 24, 2009 04:12
Lokalizacja: Szyk

Re: Problem z pierwszym zapaleniem.

Post autor: simon19 » pn paź 25, 2010 19:39

Co do silnika to: 1,9 tdi 90KM rocznik 98 jak by to było potrzebne. Rozrusznik kręci a silnik nie odpala a jak już odpali to z tyłu samochodu czarna chmura. Pęcherzyków nie ma. Jeśli możesz to napisz mi ile pinów ma ten czujnik bo tyle tych zdjęć jest że nie jestem pewien które jest od mojego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości