Immobiliser - dodawanie kluczyka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » sob paź 23, 2010 17:23

no ja znam procedure jak sie robi to w vag commanderze , tylko tak chcialem sie upewnic, a co do zamontowania tego transpondera w kluczyku bo cos czytalem ze sa jednozatrzaskowe? tzn ze wkladam go i jak go za programuje z moim immobiliserem to juz wiecej nie bede mogl go wiecej programowac z inymi autami?( i co w przypadku gdy kiedys bede chcial zaprogramowac jeszcze jeden kluczyk- bo mprocedura kaze zawsze dodawac wszystkie kluczyki od nowa jesli nawet juz mam zakodowany, tu bedzie mozliwosc ponownego zakodownaia czy nie?)



Awatar użytkownika
zpoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:00
Lokalizacja: Mysłowice - Silesia
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: zpoe » sob paź 23, 2010 18:30

hmmm nie wiem jak jest vag commanederem ale tacho mozesz dodac 1 klucz do pozostalych poza tym pastylka zaprogramowana w tym samochodzie da sie dodac ponownie (w tym samym samochodzie)


[img]http://img294.imageshack.us/img294/5923/21442947bnm0.jpg[/img] [img]http://img167.imageshack.us/img167/2686/2144294604if2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: martinezz123 » ndz paź 24, 2010 00:29

rafxxx pisze:no ja znam procedure jak sie robi to w vag commanderze , tylko tak chcialem sie upewnic, a co do zamontowania tego transpondera w kluczyku bo cos czytalem ze sa jednozatrzaskowe? tzn ze wkladam go i jak go za programuje z moim immobiliserem to juz wiecej nie bede mogl go wiecej programowac z inymi autami?( i co w przypadku gdy kiedys bede chcial zaprogramowac jeszcze jeden kluczyk- bo mprocedura kaze zawsze dodawac wszystkie kluczyki od nowa jesli nawet juz mam zakodowany, tu bedzie mozliwosc ponownego zakodownaia czy nie?)
raz zakodowane możesz dodawać wielokrotnie do swojego autka także jak kiedyś bedziesz chciał dodać drugi kluczyk i trzeci to za każdym razem wedle instrukcji dodajesz każdy kluczyk , bynajmniej jest tak w vag tacho


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: majster heniek » ndz paź 24, 2010 07:58

rafxxx pisze:no ja znam procedure jak sie robi to w vag commanderze , tylko tak chcialem sie upewnic, a co do zamontowania tego transpondera w kluczyku bo cos czytalem ze sa jednozatrzaskowe? tzn ze wkladam go i jak go za programuje z moim immobiliserem to juz wiecej nie bede mogl go wiecej programowac z inymi autami?( i co w przypadku gdy kiedys bede chcial zaprogramowac jeszcze jeden kluczyk- bo mprocedura kaze zawsze dodawac wszystkie kluczyki od nowa jesli nawet juz mam zakodowany, tu bedzie mozliwosc ponownego zakodownaia czy nie?)
kodowanie jest jednorazowe , kodując nastepny kluczyk dając pin z pierwszego ( ori kluczyka )


Obrazek

RZM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 12:54

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: RZM » ndz paź 24, 2010 20:15

Kolego musisz kupić ten transponder :http://moto.allegro.pl/volkswagen-trans ... 18188.html i zaprogramujesz comanderem.
Wprzyszłości bedziesz mogł rownież zakodować ten kluczyk i nastepny Ten co ci doradzil martinez123 dziala tylko do 2004r.Poz.i zycze powodzenia.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » ndz paź 24, 2010 21:16

RZM pisze:Kolego musisz kupić ten transponder :http://moto.allegro.pl/volkswagen-trans ... 18188.html i zaprogramujesz comanderem.
Wprzyszłości bedziesz mogł rownież zakodować ten kluczyk i nastepny Ten co ci doradzil martinez123 dziala tylko do 2004r.Poz.i zycze powodzenia.
moglbys podac jeszcze raz linka do tej aukcji bo nie mozna otworzyc



greg

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: greg » wt paź 26, 2010 13:25

rafxxx, Jezu - chłopie t apastylka kosztuje grosze, weź wsadź zaloguj sie w liczniku pinem (5 cyfr - jeśli pin ma 4 przed nim wstaw Zero), wejdź w adaptacje kluczykó i je wykasuj , wyjdź wyłącz stacyjkę włącz zaloguj sie ponownie i i dopisz ten kluczyk - jeśli okaże się że nie da się znowu dokodować to masz coś uwalone w pętli immo lub liczniku a nie w kluczyku



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » sob paź 30, 2010 19:07

kupilem transponder taki jak mi polecaliscie wlozylem do kluczyka i probowalem zaprogramowac. Niestety przez program vag commander 1.4 nie moge, jest mozliwosc zaprogramowania przez vaga 4.9 ? jeslui tak to podajcie procedure bo juz nie mam sily do tego , ciagle jezdze z wylaczonym immobiliserem i bledy mi mrugaja



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: Pablo Corrado » sob paź 30, 2010 21:10

Do tego samego auta możesz go kodować dowolną ilość razy. Potem możesz jedynie przerzucić licznik do nowego ( jak będzie pasował ) i dalej do woli ;-)


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » sob paź 30, 2010 22:22

wiem o tym ale w tej chwili wyszlo tak ze nie mam zadnego kluczyka pasujacego do immobilisera bo rozebralem ten co mialem i chcialem sie przyjzec transponderowi i mi pekl i jak pisalem w poscie wczesniej nie moge ich zakodowac, dlatego moje pytanie czy jest mozliwosc zakodowania ich przez program vag 4.9 jesli tak prosze podac procedure moze byc na PW



greg

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: greg » ndz paź 31, 2010 09:51

rafxxx, wsadź pastylkę crypto48 do kluczyka, włóż kluczyk do stacyjki - włącz stacyjkę, włącz VAG
1. wejdź w 17 - instrumenty
2. wejdź w login - wklep login licznika poprzedzony zerem
3. wejdź w adaptację 10 - wybierz 21 czyli kodowanie kluczyków
4. wpisz liczbę kluczyków które chcesz zakodować i zatwierdź. Jeśli liczba kluczyków jest większa niż 1 to po chwili wyjmujesz ten kluczyk i wkładasz następny i włączasz stacyjkę, po chwili wyjmujesz ten i wkładasz następny. Procedurę kończysz wyjmując ostatni kluczyk ze stacyjki pod warunkiem ze liczba zakodowanych kluczyków jest równa liczbie wpisanej do adaptacji



Awatar użytkownika
dan992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 28, 2010 13:13
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: dan992 » pn sty 17, 2011 12:26

Witam kolegów.Mam tylko jeden kluczyk do swojego golfa 4 2001r chce sobie kupic drugi. Powiedcie mi jak to wszystko wyglada? Najpier musze kupic kluczyk z czystym transponderem? potem do ślusarza zyby mi wyżeźbił grot? a potem za pomoca vaga zaprogramowac go z moim immobiliserem?


Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć

mjut
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 10, 2009 15:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: mjut » pn sty 17, 2011 14:50

Witam,
mam problem z dodaniem kluczyków do nowych zegarów.
Zegary stare numer 1J0 920 806 G nowe 1J5 920 846 C.

Używam programu vag tacho.

Nowy przebieg ustawiłem bez problemu.
Wchodzę w opcję Program new key, wpisuję pin zegarów, liczbę kluczyków 3, zaznaczam opcję skasowania starych kluczy, wybieram kanał 21 i OK.

Logi :

Kod: Zaznacz cały

Connecting VDO New...
OK
1J5920846C  KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13
Check for VDO tacho...
Tacho is VDO! Try to log in... Please wait! 
 Software Version: VWK501MH
 Password: 4
Check for Seed-Key...
Please Wait....trying to calculate Key
Seed-key mode: 01
 Seed-Key OK !
 Access GRANTED! 
// tu start kodowania kluczy
 PIN CODE OK! 
Selected channel: 21
Number of Old Keys: 00
Test OK!
Programming OK!
Number of programmed keys: 00
Disconnect and switch Ignition OFF, 
then back ON with NEXT KEY, and wait 5 seconds! 
zastanawiam się dlaczego jest : Number of programmed keys: 00
immo nie gaśnie, robię disconnect , wyłączam zapłon, włączam i czekam 5 sec, immo nie gasnie.

Robię coś źle ?



Awatar użytkownika
zpoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:00
Lokalizacja: Mysłowice - Silesia
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: zpoe » pn sty 17, 2011 21:20

wkładasz po kolei 3 klucze?


[img]http://img294.imageshack.us/img294/5923/21442947bnm0.jpg[/img] [img]http://img167.imageshack.us/img167/2686/2144294604if2.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości