automatyczne zamknięcie szyb

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Craker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 09:44
Lokalizacja: Łódź

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: Craker » śr paź 20, 2010 00:45

Witam:) Mam takie zapytanie? Czy da się tak zaprogramować moduł komfortu by szyby zamykały się automatycznie? A dokładnie chodzi o to, że teraz taka opcja działa u mnie tylko w jedna stroną. Mianowicie w monencie naciśnięcia przycisku szyby opuszczają się natomiast z zamykaniem jest tak, że muszę trzymać włacznik:( Dodam tylko, że mam ten czeski programik, który uruchomiłem kilka innych ciekawych opcji tj. domykanie szyb z kluczyka... Czy muszę mieć do tego jakiś inny program?



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: brateq » śr paź 20, 2010 10:08

Jaki samochód?


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: zq_lbn » śr paź 20, 2010 19:25

Kolego - nie napisałeś, czy chodzi Ci o domykanie z pilota, czy o zamykanie przy pomocy panelu na drzwiach kierowcy.
Jeśli chodzi Ci o pilota i po pojedynczym naciśnięciu zjeżdżają Ci szyby na dół, to coś masz nie tak (średnie rozwiązanie, jeśli przy każdym otwarciu auta miałoby mi opuszczać szyby). Mam włączone domykanie i otwieranie szyb z pilota i działa to tak, że muszę trzymać przycisk otwierania, jeśli chcę, żeby szyba zjechała i zamykania, jak chcę je domknąć.

Jeśli natomiast chodzi Ci o pełne domknięcie szyb po jednym naciśnięciu na przycisku w drzwiach to:
- działa to tylko na przednie szyby - o czym pewnie wiesz ;)
- przycisk jest dwu-położeniowy, o czym pewnie też wiesz ;) (delikatne naciśnięcie to chwilowe otwieranie/zamykanie; drugi skok to automat)
- jeśli tu nie działa Ci automat domykania, to: odpinasz i podpinasz aku, opuszczasz szyby na sam dół, podnosisz szyby na samą górę. Jeśli nie wykonasz tej adaptacji to to drugie położenie nie będzie automatycznie podnosiło szyb do końca



Craker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 09:44
Lokalizacja: Łódź

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: Craker » czw paź 21, 2010 21:15

To jest golf 4 TDI z 2002 r. Chodzi mi oczywiście o domykanie automatyczne np. przedniej szyby od strony kierowcy z włcacznika na konsolecie drzwi:) Tak jak pisałem, że teraz działa to tylko w jedną stronę( przy opuszczaniu), przy podnoszeniu muszę trzymać włacznik:(. Nie robiłem jeszcze manewru, tak jak podpowiada zq_lbn z odpieciem i podpięciem akumulatora. Napewno to uczynię. Dziwi mnie tylko to, że jak miałem golfa 3 1996r to po wyciagnięciu aku na noc nie musiałem robić takiej adaptacji? Ale może ten typ tak ma? Czy to taki moduł komfortu?
Ostatnio zmieniony czw paź 21, 2010 21:25 przez Craker, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: martinezz123 » czw paź 21, 2010 21:24

kolego już któryś raz zauważyłem że taka opcja u nie których nie działa , u jednego z kolegi pomogła wymiana pulpitu sterowania szybami , spróbuj zamienić od kogoś . u mnie na przykład nie działa to cykanie po troche i zamieniałem od kolegi i na 100% pulpit krzaczy


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Craker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 09:44
Lokalizacja: Łódź

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: Craker » czw paź 21, 2010 21:31

Zobaczę najpierw ten manewr z aku( opuszczenie szyb do końca i podniesienie). Zobaczymy? Może to pomoże? Generalnie wszystko jest ok. Vag nie pokazuję żadnych błędów.



Craker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 09:44
Lokalizacja: Łódź

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: Craker » czw paź 21, 2010 22:10

Zrobiłem tak jam napisał zq_lbn" odpinasz i podpinasz aku, opuszczasz szyby na sam dół, podnosisz szyby na samą górę". Niestety nic to nie zmieniło:( Czy to jednak wina tej konsolety sterującej-pulpitu? Juz sam nie wiem???



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: zq_lbn » pt paź 22, 2010 08:46

Podstaw w takim razie czyjąś konsolkę.
Ostatnio miałem problem z aku i kilka razy robiłem tą adaptację - było OK.
W innym wątku też ktoś zgłaszał taki problem i adaptacja również pomogła.

Z szybą pasażera przy sterowaniu z drzwi kierowcy też jest ten problem??



Craker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 09:44
Lokalizacja: Łódź

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: Craker » pt paź 22, 2010 22:18

zq_lbn
Sprawdziłem kolego i to dokładnie wyglada tak: od strony pasażera nie działa automatyczne opuszczanie ani podnoszenie( mam tu na myśli przyciski na prawych dzrzwiach nie na konsolecie-trzeba je trzymać. Natomias tak jak napisałem wcześniej sterowanie autom. z konsolety działa tylko przy opuszczaniu i to dotyczy jednej i drugiej strony dzrzwi. A co do adaptacji to w momencie podnoszenia szyb i całkowitego ich zamknięcia nie przytrzymałem jeszcze raz przycisków w górze tak jak napisałeś na pw. Zrobie tak jutro na spokojnie. Wogóle to przepraszam, że zawracam głowę z takim drobiazgiem ale zrobiło się zimno i to trzymanie jest dośc irytujące:(( Mam jeszcze pytanko co do aku? Czy mam poczekaś jakis czas jak odłaczę kleme?



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

automatyczne zamknięcie szyb

Post autor: zq_lbn » pn paź 25, 2010 10:33

Cztery razy w przeciągu miesiąca robiłem adaptację - 2 razy miałem problem z radiem (samo się wyłączało) - klema zdjęta na około 30 sekund.
Dwa kolejne podejścia to czyszczenie klem - tutaj było już trochę dłużej - po około 2-3 minuty.
Za każdym razem było tak, jak u Ciebie - nie działał automat przy podnoszeniu - opuszczało automatycznie do końca.
Mam taki odruch, że jak szyby dojadą do końca, to na wszelki wypadek "poprawiam" naciskając jeszcze raz (no i przy adaptacji też tak odruchowo robiłem).
Sprawdź jeszcze raz ;), ewentualnie szukaj kogoś z taką konsoletą na podstawkę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości