Problem z ładowaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michal_Trust
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 09, 2010 20:08
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Problem z ładowaniem

Post autor: Michal_Trust » śr paź 13, 2010 16:53

Witam. Jeżdżę Golfem II 1.6 D i od samego początku mam problem z ładowaniem. Kiedyś akuś trzymał ok 1,5tyg. ale ostatnio pada po ok. 3-4 dniach. Mój akumulator to Giga Watt, 65Ah (dwuletni). Naprężenie paska OK. Sprawdziłem napięcie i oto co mi wyszło:

na alternatorze:
- na włączonym silniku: 14,4
- na włączonym silniku i światłach mijania: 14,2

na naładowanym aku:
- na wyłączonym silniku: 12,7
- na włączonym silniku: 13,2 i rośnie
- na włączonym silniku i światłach mijania: 12,7 i spada

Pytanie 1. Powinna być taka różnica pomiędzy alternatorem a aku, a może coś źle mierze? Od razu zaznaczę że jestem zielony w sprawach elektryki.

Pytanie 2. Alternator do wymiany (osobiście wydaje mi sie że jest ok) czy może akumulator tak dostał w dupę, przez częste ładowanie, że nie trzyma?

Proszę o odpowiedź.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z ładowaniem

Post autor: Johnatan » śr paź 13, 2010 22:56

Założyłem taki temat.. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=358796" onclick="window.open(this.href);return false; możesz sie podłączyć. W moim temacie opisują, że spadek na kablach powinienen być max 0,3V a nawet jeden ma 0,1V


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z ładowaniem

Post autor: Qto » śr paź 13, 2010 22:58

Michal_Trust pisze:na alternatorze:
- na włączonym silniku: 14,4
- na włączonym silniku i światłach mijania: 14,2
wsio ok

na altku więcej niż na aku bo pewnie połączenia zasyfione...odkręć kable i je wyczyść papierem ściernym czy szczotką drucianą...tak samo klemy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z ładowaniem

Post autor: Paweł Marek » śr paź 13, 2010 23:05

Michal_Trust, tak jak w drugim temacie, wyczyść kabel czerwony z oczkami i klemy, sprawdź tak samop kabel masowy, a jak nie pomoże wykręć alternator i wyczyść metal w miejscu styku alternatora z łapą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Liet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 19, 2010 08:47

Problem z ładowaniem

Post autor: Liet » wt paź 19, 2010 09:55

Moim zdaniem , nie masz akumulatora.
Sprawdź jeszcze upływ prądu, ... powyłączaj WSZYSTKIE odbiorniki zdejmij minusową klemę z akumulatora i wepnij kontrolkę między klemę a zacisk 'minus' akumulatora. Nie powinna się zapalić, jeśli wyłączyłeś WSZYSTKIE odbiorniki (łącznie z zamknięciem drzwi i bagażnika, bo krańcówki włączają wtedy oświetlenie :) ). Jeśli świeci : coś Ci żre prąd.



Liet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 19, 2010 08:47

Problem z ładowaniem

Post autor: Liet » wt paź 19, 2010 09:58

Moim zdaniem , nie masz akumulatora.
Sprawdź jeszcze upływ prądu, ... powyłączaj WSZYSTKIE odbiorniki zdejmij minusową klemę z akumulatora i wepnij kontrolkę między klemę a zacisk 'minus' akumulatora. Nie powinna się zapalić, jeśli wyłączyłeś WSZYSTKIE odbiorniki (łącznie z zamknięciem drzwi i bagażnika, bo krańcówki włączają wtedy oświetlenie :) ). Jeśli świeci : coś Ci żre prąd.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości