padło otwieranie z pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lolobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 13, 2009 00:24
Lokalizacja: Wrocław

padło otwieranie z pilota

Post autor: lolobo » pn paź 11, 2010 10:56

Jakiś rok temu padł mi centralny zamek. Na początku padania słychać było jeszcze że coś się dzieje z zamkami, ale już nie otwierał.
Teraz w ogóle brak jest jakiejkolwiek reakcji. To raczej nie wina baterii w pilocie, bo objawiało by się to słabszym sygnałem a tu szast prast i nie działa. Mam dwa piloty obydwa nie działają więc to chyba nie ich wina.

Jak można zdiagnozować co się popsuło i od czego zacząć sprawdzanie.
Ostatnio zmieniony pn paź 11, 2010 15:20 przez lolobo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

padł centralny zamek

Post autor: Paweł Marek » pn paź 11, 2010 14:47

Najpierw sprawdź czy działa z kluczyka, a jeśli nie to słuchaj czy uruchamia się pompka w bagażniku, testy powtórz z obu drzwi przednich, i sprawdź czy zamknie się jak siedząc w aucie wciśniesz guzik w drzwiach kierowcy. Jeśli pompke słychać szukaj nieszczelności na wężykach do drzwi i do klapy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lolobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 13, 2009 00:24
Lokalizacja: Wrocław

padł centralny zamek (z pilota)

Post autor: lolobo » pn paź 11, 2010 15:20

Sorki Pawle, ale źle sprecyzowałem nazwę topika (już poprawiłem poprzednia nazwa -> "padł centralny zamek "). Nie tyle centralny zamek kompletnie nie działa, bo kluczykiem mogę otworzyć auto i otwierają się wszystkie zamki, tyle że próba otwarcia auta za pomocą pilota kończy się niepowodzeniem. Przypuszczam że padło lub odłączyło się urządzenie odpowiedzialne za odbieranie sygnału z pilota, tyle że nie wiek gdzie tego ustrojstwa szukać i jak wygląda (oraz jak sprawdzić co dokładnie padło).



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

padło otwieranie z pilota

Post autor: Paweł Marek » pn paź 11, 2010 22:29

no to inna sprawa, samego alarmu czy sterownika nie wiem co tam masz z tym pilotem nie opłaca się naprawiać. Sterownik jest umieszczony albo w okolicach skrzynki bezpieczników albo w bagażniku przy pompce, a kable sterujące z tego sterownika są podpięte pod kabel szary(zamykanie) i zielony (otwieranie) które idą w wiązkach do drzwi oraz te same do pompki, więc połączenia najwyżej sprawdź, sterownik (alarm) ma też gdzieś swój bezpiecznik na kablu montowany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lolobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 13, 2009 00:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: padło otwieranie z pilota

Post autor: lolobo » wt paź 12, 2010 14:27

Czy to jest ten element?
Zdjęcia



lolobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 13, 2009 00:24
Lokalizacja: Wrocław

padło otwieranie z pilota

Post autor: lolobo » śr paź 13, 2010 20:05

He he to jest dokładnie ten element. Znalazłem aukcje na allegro z tym.

http://moto.allegro.pl/zamster-otwieran ... 36276.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób sprawdzić czy padł ten element czy może gdzieś się kable poluzowały?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

padło otwieranie z pilota

Post autor: Paweł Marek » czw paź 14, 2010 00:08

wystarczy posprawdzać miernikiem czy sterowniczek dostaje plus, masę, plus po zapłonie, i czy na kablach sterujących 5 i 8 pojawiają się impulsy plusowe po naciśnięciu pilota http://www.pliki.amt-alarmy.pl/AMT/ZAMS ... manie_.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości