Klimatronik - błąd silniczka sterowania klapką

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 24, 2008 12:37
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Klimatronik - błąd silniczka sterowania klapką

Post autor: maniutek » wt paź 05, 2010 14:38

Witam,
mam problem z silniczkiem sterującym klapką po stronie lewej ( na dole ), jak ustawiam temperaturę to bardzo długi czas pracuje ( jakby się zawiesił ) reguluje coś, po czym przestaje na chwilę i znowu zaczyna pracować. Przyznam szczerze, jest to denerwujące trochę. Autko postawiłem do najlepszego mechanika w moim mieście i po podłączeniu komputera wyskoczył tylko jeden błąd w/w ale wskazując na stronę prawą. Dwa dni chłopina się męczy, silniczki rozebrał sprawdził i nie widać żadnych mechanicznych usterek a jak błąd był tak jest dalej. Pieniędzy nie wziął, autko odebrałem i szukamy ( ja i on ) jakiegoś rozwiązania. Prosił abym szukał schematu instalacji elektrycznej, może ktoś z forumowiczów miał taki problem lub ma schemat ?

Dodam, że klimatronik działa bez zarzutów, regulacja temperatury w górę czy w dół nie ma problemu jaką ustawie taką mam, przełączanie na szybę czy nogi bez problemu.


" Nikt nie jest tak stary, aby nie mógł przeżyć jeszcze jednego dnia" Arystoteles

bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Klimatronik - błąd silniczka sterowania klapką

Post autor: bartek_ostr » śr paź 06, 2010 10:39

ja miałem identyczny problem z klimatronikiem w golfie 4, silniczek który otwiera/zamyka klapkę od ciepłego/zimnego powietrza cały czas pracował. Pod vag nie podłączałem ale diagnostyka klimatronika nie wykazywała błędów. Okazało się, że jest lekki luz na tym ramieniu, za które siągnie ten silniczek. Po dokręceniu śrubki problem zniknął.


Uniden PRO 520xl + President Iowa na uchwycie SF-40

maniutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 24, 2008 12:37
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Klimatronik - błąd silniczka sterowania klapką

Post autor: maniutek » czw paź 07, 2010 10:04

Dzięki bartek_ostr ale to nie ten problem.
Mało tego to VAG pokazuje błąd silniczka po stronie prawej a faktycznie pracuje lewy ot cała filozofia.
W poniedziałek stawiam auto ponownie może mechanior coś się dowiedział, bo ja stoję w miejscu.


" Nikt nie jest tak stary, aby nie mógł przeżyć jeszcze jednego dnia" Arystoteles

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości