Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Googsend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 04, 2010 15:00
Lokalizacja: Łódź

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: Googsend » pn paź 04, 2010 15:37

Witam wszystkich.
Nabyłem drogą kupna VW Golf III GTI 2.0 8v.Auto posiada pełną elektryke która jest niestety niesprawna.
Generalnie czasami udaje sie otworzyć szybe a czasami nie.To samo dotyczy szyberdachu ktorego od 2 dni nie moge zamknac.Auto stało u poprzedniego wlasciciela 1.5 roku nie uzywane wiec wszystko moglo sie zdazyc.W kilku warsztatach proponuja zostawic auto do sprawdzenia co oczywiscie kosztuje nie dajac gwarancji ze bedzie naprawione.Moze ktos mial podobny problem i bedzie potrafil pomoc.
Pozdrawiam.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: stilu » pn paź 04, 2010 15:59

ja na Twoim miejscu bym rozkrecil i przesmarowal mechanizmy a zwlaszcza szyberdach tyle ze z tym jest troche problemu bo trzeba podsufitke sciagac najlepiej zeby zrobic to dokladnie. dbaj o szyber bo jak bedzie suchy to moze sie urwac linka i bedziesz mial problem jak ja :) elektryczny szyberdach - nie sprawny szyberdach :)
bezpieczniki sprawdzales? zobacz tez bo moze gdzies cos nie laczy. 1.5 roku bez ruchu to sporo i moglo sie zastac duzo mechanizmow.



Awatar użytkownika
Googsend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 04, 2010 15:00
Lokalizacja: Łódź

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: Googsend » pn paź 04, 2010 16:06

Bezpieczniki sprawdzone.Zastanawia mnie dlaczego szyby raz dzialaja a raz nie.Szyberdach rowniez czasami dziala.Wyglada to na loterie chybil trafil.Dwa dni temu uchylilem szyber i juz nie moge go zamknac.Moze to byc wina tzw "sterownika komfortu" lub czegos co znajduje sie przy silniczku podnoszenia szyby w przednich lewych drzwiach?


Obrazek
Obrazek
Obrazek

stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: stilu » pn paź 04, 2010 16:53

a co do szybera to powiedz czy w ogole szyba cos sie rusza? w ogole nie chowa sie?
co do szyb to mozliwe ze modul komfortu i z tego co wiem z doswiadczenia jak w passacie b5fl zalalo modul to trzeba bylo wymieniac (ale to przypadek ze modul byl caly zalany i szyby w ogole nie chodzily, ani lusterka, ani nie grzalo siedzen) masz elektryczne lusterka?



Awatar użytkownika
Googsend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 04, 2010 15:00
Lokalizacja: Łódź

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: Googsend » pn paź 04, 2010 17:08

Lusterka elektryczne tez nie dzialaja.Szyberdach uniesiony do gory.Gdy wciskam przelacznik zeby go uniesc slychac "cykanie" natomiast gdy chce go opuscic to nie slychac nic.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: stilu » pn paź 04, 2010 17:20

to modul na pewno, a co do szyberdachu to nie wiem czy jest za niego odpowiedzialny modul, jesli nie to zapewne sprawa linki. sprobuj moze domknac szyberdach dociskajac lekko szybe z gory i wciskajac przycisk zeby sie schowal, ale nic na mega sile.



Awatar użytkownika
Googsend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 04, 2010 15:00
Lokalizacja: Łódź

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: Googsend » pn paź 04, 2010 17:31

Czy ten modul mozna regenerowac?Wystepuje to jako osobna czesc czy jest zintegrowane z silniczkiem podnoszenia szyb?


Obrazek
Obrazek
Obrazek

stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: stilu » pn paź 04, 2010 17:49

modul to taka duza kostka do ktorej podpina sie wtyczki, osobny element. Nie wiem jak w mk3 ale w passacie jest pod nogami kierowcy, pod dywanikiem :/ fatalne miejsce bo wiadomo ze z butow cieknie woda jak pada, czy w zime jak snieg spod butow topnieje. Podejrzewam ze w mk3 jest tak samo ale niech wypowie sie ktos z dluzszym stazem w golfowaniu ode mnie :) w passacie po wymianie ( w serwisie, 1000PLN:/) zakleilem silikonem dookola wejscie do tego i problemow juz nie ma. wymontuj to i zanies do kumatego elektryka bo nie koniecznie musialo go zlac, mozliwe ze cos sie przypalilo i mozna wymienic i koszt bedzie duzo mniejszy.
Jak bedziesz wiedzial dokladnie co i jak sie stalo to napisz o tym na forum.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Googsend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 04, 2010 15:00
Lokalizacja: Łódź

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: Googsend » pn paź 04, 2010 17:59

Uslyszalem/wyczytalem ze w Golfie nie ma tego sterownika pod nogami tylko przy silniczku podnoszenia szyb.Bede wdzieczny za odpowiedz gdzie tego szukac i czy to jest czesc wymienna czy komplet z silniczkiem szyb.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: roger18sx » pn paź 04, 2010 21:07

ja tez mam problem w moim mk3 jak otworze szyby z kluczyka i chce zamknac to ta z prawych drzwinie zawsze sie domyka . i jak to jest w mk 3 jest ten koduł komfortu jako osobne urzadzenie czy moze jest to zintegrowane z silniczkami szyb


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryka wariuje Golf III 2.0 2E

Post autor: Paweł Marek » pn paź 04, 2010 22:45

z silnikami
Googsend, porób trochę doświadczeń, kiedy te szyby nie działają a kiedy działają, czy na zapłonie czy bez zapłonu? Obejrzyj kable w przelotkach do drzwi, sprawdź czy szyba prawa jeśli nie działa to z obu przycisków? Czy możesz domknać szyby i dach z kluczyka w drzwiach?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości