mam nadzieje ze to drobne usterki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » czw wrz 23, 2010 09:36

Witam Wszystkich jestem nowym uzytkownikiem golf 3 1.9 gtd z 93 roku oraz nowym uzytkownikiem forum. Od poczatku jak kupilem autko z elektryka nie bylo problemow, teraz szyber dach nie dziala, nie mam podswietlenia wnetrza kabiny, czasami przy wlaczonym radio gdy przelacze przycisk wlacznika swiatla na on slychac szum w glosnikach i przy naciskaniu przyciskow od sterowania szyber dachem tez ale nie za kazdym razem, przy odpalaniu kreci bez problemu ale zeruje sie zegar i licznik dziennego przebiegu kilometrow jest to troszke uciazliwe, nie dziala swiatlo wsteczne, zarowki i bezpieczniki sa dobre. Akumulator mam juz slabiutenki i nadaje sie tylko do wymiany ale po ladowaniu jest to samo. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: miś fazi » czw wrz 23, 2010 09:41

najpierw wymień akumulator ,nawet naładowany może nie mieć swojej mocy , bo jest na wykończeniu , diesel potrzebuje dużo prądu do rozruchu i nie wystarcza już na nic innego , może masz tak samo słabe ładowanie , trzeba sprawdzić czy jest około 14 V



streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » czw wrz 23, 2010 09:59

ok dzisiaj bede w tym sie babral. te wszystkie *#cenzura#* przy wlaczonym silniku i nawet gdy prostownik jest podlaczony tez nie dzialaja.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 23, 2010 10:49

streem, sprawdź jeszcze raz bezpiecznik 21 przedostatni, jakby nie kontaktował, wszystko co opisujesz jest na nim.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » czw wrz 23, 2010 23:08

dzisiaj narazie z blachami walczylem jeszcze troszke tego jest a bezpieczniki sprawdze i moze potraktuje czyms do przeczyszczania stykow na zawieszajace sie kierunkowskazy przy jednoczesnym hamowaniu pomoglo :) dziekuje za pomoc napisze jak juz wszystko ogarne.



streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » pt wrz 24, 2010 20:42

wiec tak bezpieczniki sprawdzone i przeczyszczone nie przynioslo to zadanego efektu :( nadal szyber dach i oswietlenie w kabinie nie dziala. podswietlenie przyciskow od szyberka dziala jak naciskam przycisk to swiatelko na przycisku gasnie a szyber sie nie otwiera :(



streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » pn wrz 27, 2010 11:35

mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tej trojeczki dzisiaj uslyszalem ze podobno te silniki 19 TD maja uszczelke pod glowica jakas wadliwa, czy ktos cos wie na ten temat ?? Co trzeba ewentualnie dodatkowo do tej uszczelki wymienic i jaki by byl calkowity koszt takiej wymiany?? Dzisiaj walka z elektryka kolejny etap, narazie udalo mi sie zrobic swiatla wsteczne byl urwany kabelek od czujnika.



Awatar użytkownika
piasa-v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 22:03
Lokalizacja: Koszalin/Sierakowo Sł.

mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: piasa-v » pn wrz 27, 2010 15:33

To że szyber nie kontaktuje to częsty problem albo silniczek albo programator mam już 3go gofra i w dwóch mi nie działał . To że podsufitka nie świeci to może zacznij od żarówki. Co do uszczelki jak nic nie widać żeby wyłaziło bokiem pod głowicą czy płyn w oleju lub olej w płynie to nie ruszaj. Pamiętaj że te motory obsługiwały T4 tak że nie są takie wadliwe. Co do reszty to stawiam na akumulator i burdel w instalacji podłącz radyjko pod aku i wtedy patrz czy bzyczy jak tak to układ prostowania prądu w alternatorze już się sypie bądź radio jest firmy krzak i ma słabe filtry przepięciowe.


Mobile CB ALAN 48+MULTI + SIRIO SUPER CARBONIUM
Navi NOKIA E52 -GarminXT + SkyTraq Venus 5
CA- Kenwood KDC-BT8044U + uDIMENSION Element + BOSS 1000N + HIFONICS ATLAS 12"

streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » wt wrz 28, 2010 07:16

dzieki serdeczne :) radio mam akurat dobre , zarowka tez dobra mam tam dwa swiatla i zadne nie dzial :( z tym szyberkiem da rade to jakos samemu zrobic, jak sie do tego dobrac wogole?? Mam w moim golfie full elektryke, jaki akumulator najlepiej do niego wlozyc?? Bede musial poszukac kogos kto mi zrobi porzadek z ta elektryka bo raczej pierd....ik w niej jest. Mam jakies kabelki pod maska ktore nie sa jednym koncem do niczego podlaczone a drugi koniec ciezko zlokalizowac i jest w nim auto alarm zamontowany ktory zostal odlaczony bo poprzedniemu wlascicielowi cos zaczal wariowac , chce cala instalacje od tego alarmu wywalic da rade samemu to zrobic zeby nie nagmatwac zbytnio?? dziekuje wszystkim za rady i podpowiedzi.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: Lukasz_mk2 » wt wrz 28, 2010 09:42

wszystko da rade samemu zrobić przecież elektrycy też ludzie, chodzi tylko o to czy masz o tym jakieś pojęcie, jak powyciągasz kable które jednak od czegoś są to dopiero będziesz miał problemy. Co do tego szybra to może spróbuj się z kimś na chwile wymienić włącznikiem. Sprawdzałeś czy we wtyczce która przychodzi do konsoli od szybra (czyt. włącznika i lampki na suficie) dochodzi prąd taki jaki ma dochodzić (na forum znajdziesz rozpiskę gdzie ma być napięcie a gdzie masa w tej wtyczce).


Obrazek

streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » wt wrz 28, 2010 21:24

:) narazie mam zastoj w grzebaniu przy aucie :) finanse i praca :D:D wlasnie tego sie boje ze wygrzebie cos a pozniej sie okaze ze cos nie dziala :D:D nie mam zbyt duzego pojecia ale bez obawy ie bede tego na wariata robil powolutku do celu :) mam czas :) a jak z tym akumulatorem ?? jaki najlepiej kupic zeby cena nie powalala a dobrze sie sprawowal??



streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » pt paź 01, 2010 19:12

:) akumulator wymieniony niestety nowa usterka sie wkradla :D padl rozrusznik :D jesli chodzi o elektryke to bez zmian szyber nie dziala, swiatelka podswietlenia kabiny nie dzialaja ale trip i zegar sie nie zeruje :( dodatkowa ciekawostka jaka zaobserwowalem jest to ze gdy radio nie jest zaprogramowane a naciskam przyciski od szybra to w glosnikach trzeszczy i to samo sie dzieje gdy naciskam przyciski od wlaczenia oswietlenia oraz gdy przekrecam kluczyk w stacyjce a rozrusznik nie kreci tez slychac trzeszczenie w glosnikach, ladowanie i masa sa dobre bo przy okazji wymiany akumulatora mialem to sprawdzone pooomooocyyyyy :) pozdrawiam wszystkich :)



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: Tomasz Bis » pt paź 01, 2010 22:35

Nie mam doświadczenia w ele..mk3 ale moim zdaniem wygląda to na brak masy . Lampka ma stały plus a sterowanie masą ,jedna jest stała /brązowy / ,druga po otwarciu drzwi /brązowy z paskiem / . Włącznik szybra działa na zasadzie zmiany kierunku podawania prądu na jego silnik. Prawdopodobnie większość przewodów masowych znajduje się na listwie metalowej obok skrzynki bezpiecznikowej / wszystkie brązowe /Takie rzeczy możesz sprawdzić próbówką lub miernikiem . Oczywiście mogę się mylić , gdzieś spotkałem podobny problem i było to związane z mikro stykiem od c-z w drzwiach , ale nie wiem czy to dotyczy tego modelu :(


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

streem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 21:06

Re: mam nadzieje ze to drobne usterki

Post autor: streem » pt paź 08, 2010 00:42

Tomasz miales racje ;) musial mi pomoc znajomy elektryk ale pieknie zalatwil sprawe. Auto alarm byl podlaczony chyba wlasnymi tylko poprzedniemu wlascicielowi znanymi metodami. Zostalo wyjete ok 0.5 kg niepotrzebnej plontaniny kabli i instalacja zostala na nowo podlaczona, wszystko dziala poprawnie, auto alarm odlaczony calkowicie, niestety jesli o szyber chodzi to silniczek prawdopodobnie padl :) dzieki wszystkim za pomoc, nie bede zaczynal nowego tematu ale chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze cos doradzic na temat odprowadzania wody kanalikami ?? uszczelka od szybra nie trzyma tak jak powinna , woda zamiast kanalikiem wyplywac na zewnatrz niestety wplywa do auta przepychalem kanaliki ale tez do wnetrza auta linka sie dostala klopot jest z jednym kanalikiem jesli go zaslepie bedzie wtedy doda splywala tym drugim??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości