Problem z kontrolkami i ładowaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ghoul22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 19:43
Lokalizacja: Głogów

Problem z kontrolkami i ładowaniem

Post autor: ghoul22 » sob wrz 18, 2010 20:37

Witam
mam problem z ładowaniem w moim golfie 1.6 benzyna ekotronik 1990. Mianowice w trakcie jazdy zapaliła mi się większość kontrolek (ładowanie, temperatura, olej, abs i lampka od ręcznego) z tym że nie świeciły one pełnym światłem a jedynie przygaśniętym. Parę metrów dalej auto zgasło a akumulator okazał się całkowicie rozładowany. Zaciągnąłem go do domu. Wykręciłem akumulator naładowałem go i po ponownym podłączeniu i włączeniu zapłonu zapaliły mi się kontrolki od temperatury i od oleju, z tym że ta od temperatury zaraz gaśnie a ta od oleju zaczyna migać. Kontrolka od ładowania w ogóle się nie włączyła. Auto odpala, wówczas żadna z kontrolek się nie świeci po paru minutach pracy akumulator znów jest totalnie padnięty. W alternatorze jakiś czas temu wymieniane były szczotki razem z całym modułem, alternator rozebrałem na drobne części oczyściłem styki i połączenia, wymieniłem łożyska. Pierścienie komutatora są trochę wyjechane chciałem je wymienić ale nigdzie nie mogę ich dostać, pierścienie nie powinny sprawiać kłopotu ponieważ szczotki nie są jeszcze wyjechane i mocno dociskają do komutatora. po złożeniu wszystkiego z powrotem podłączeniu i naciągnięciu paska efekt jest ten sam kontrolka od oleju i temperatury i szybko rozładowany akumulator. czy ktoś może mi pomóc??



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Problem z kontrolkami i ładowaniem

Post autor: weryfany » czw wrz 23, 2010 12:58

Jeśli kontrolka od ładowania się nie świeci to problem masz z ładowaniem.
Jak były by nawet zużyte szczotki to powinna się świecić, brak jej świecenia oznacza
problem z ładowaniem, powodów jest dużo, alternator na stół i sprawdzać co się da.
Przewód połączeniowy między akumulatorem i alternatorem, diody, stan uzwojenia.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z kontrolkami i ładowaniem

Post autor: Zico63b » czw wrz 23, 2010 16:05

Szukaj m.in. moich postów o ładowaniu, tam podawałem sposób na sprawdzanie tego. Może jeszcze znajdę ten post, w luźniejszej chwili.
Np.:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=352471" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Problem z kontrolkami i ładowaniem

Post autor: Młody90 » czw wrz 23, 2010 16:14

ghoul22, jak nie masz pojecia ani informacji o alternatorze i jego czesciach to nie grzeb , ja tez sie tym nie bawilem , oddaj do naprawy , zgarną Cie nie wiecej niz 80-100zł , ale co bedzie trzeba to wymienią i spokoj juz na dlugi czas ;)



ghoul22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 19:43
Lokalizacja: Głogów

Re: Problem z kontrolkami i ładowaniem

Post autor: ghoul22 » czw wrz 23, 2010 22:10

niebieski kabelek podłączony do masy i dioda od ładowania się świeci. Jeżeli dobrze pamiętam to regulator w valeo jest razem ze szczotkami dobrze myślę? jeśli tak to sprawdziłem na starych szczotkach jest to samo. W trakcie rozbierania alternatora nie widziałem żadnych przerwanych uzwojeń zarówno w stojanie jak i rotorze, ale nie mam miernika żeby to sprawdzić (chyba czas go zakupić), zastanawia mnie teraz czy jest sens grzebania w tym czy lepiej kupić jakąś używkę?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z kontrolkami i ładowaniem

Post autor: Zico63b » pt wrz 24, 2010 09:02

I Bosch i Valeo są ze szczotkami. Jak dorwie się używany w niezłej cenie - nie warto robić "remontu". To zależy od konkretnych okoliczności.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości