Problem z wycieraczkami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pistolet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 16, 2008 22:14
Lokalizacja: kosmos

Problem z wycieraczkami

Post autor: pistolet » pt wrz 17, 2010 19:45

Witam, mam następujący problem z przednimi wycieraczkami. Działa tylko na najszybszym biegu a reszta nie reaguje w ogóle. Przy przyciągnięciu manetki do siebie słychać pompkę do spryskiwaczy ale wycieraczka się również nie rusza. Kupiłem nowy silnik do wycieraczek to samo, dziś rozebrałem manetkę i przy próbach "na krótko" w sumie jest to samo działa tylko najszybszy bieg. Czego to może być wina? Auto stało sporą ilość czasu i przed działały normalnie wycieraczki.

Kończą mi się pomysły po prostu na forum też nic ciekawego nie znalazłem. Z góry dzięki za pomysły.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Problem z wycieraczkami

Post autor: Rafał 21 » pt wrz 17, 2010 21:01

pistolet pisze:Kończą mi się pomysły po prostu na forum też nic ciekawego nie znalazłem

A to ciekawe??? że masz tak mało pomysłów! :lol: A sprawdziłeś przekaźnik?? chociaż byś przeczyścił styki :P http://allegro.pl/vw-audi-przekaznik-19 ... 60433.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://allegro.pl/przekaznik-wycieracze ... 42975.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony pt wrz 17, 2010 21:02 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z wycieraczkami

Post autor: Zico63b » pt wrz 17, 2010 21:02

Kolego! Warto było wpierw spytać na forum: przekaźnik 19 lub jeśli Kolega ma lepsze auto to 99 w skrzynce bezpieczników: albo się lekko wysunął albo zepsuł - podmienić z innym VW z parkingu, niekoniecznie to ma być Golf. Wiele VW ma te przekaźniki.
No tak, ostania linijka postu Kolegi Pistolet jakby mi umknęła, może i dobrze bo bym coś napisał :hmm:



pistolet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 16, 2008 22:14
Lokalizacja: kosmos

Re: Problem z wycieraczkami

Post autor: pistolet » sob wrz 18, 2010 19:38

Hah najprostszych rozwiązań się nie widzi, co się okazało że przekaźnik 99 się obluzował, a ja rozbebeszyłem pół auta :} ale mały problem mam dalej. Mianowicie nie działa bieg czasowy w ogóle. Jedynka i dwójka i spryskiwacze działają normalnie wycieraczka wraca tylko zero reakcji na bieg czasowy. Czego to może być wina?

Edit:
Hmm właśnie wyczytałem że przekaźnik 99 jest programowalny, jest możliwość że po prostu nie jest zaprogramowany w ogóle?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Problem z wycieraczkami

Post autor: Rafał 21 » sob wrz 18, 2010 20:54

pistolet pisze:Hmm właśnie wyczytałem że przekaźnik 99 jest programowalny, jest możliwość że po prostu nie jest zaprogramowany w ogóle?
Jest taka mozliwość że jest calkowicie zwalony! musiałbyś pożyczyć od kolegi itp. Albo problem w manetce!


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z wycieraczkami

Post autor: Zico63b » sob wrz 18, 2010 21:23

Nie, domyślnie jest to ok. 6 sekund.



pistolet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 16, 2008 22:14
Lokalizacja: kosmos

Problem z wycieraczkami

Post autor: pistolet » sob wrz 18, 2010 22:29

Manetka jest raczej ok, rozbierałem ją. Rozciągnąłem sprężynki wiec powinno działać. Co do przekaźnika to wydaje mi się że jakby był zwalony to by działał tylko jeden bieg a nie działa tylko czasowy bieg, niestety nie mam od kogo przełożyć więc muszę kupić chyba z możliwością oddania.

Pytanie mam jeszcze co do 19 przekaźnika co ile włącza (bo na pewno ma domyślną wartość) czasowe wycieraczki.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z wycieraczkami

Post autor: Zico63b » ndz wrz 19, 2010 11:28

Przekaźnik 19 ma też 6-sekundową przerwę, jedyna różnica że stałą - nie dającą się zmienić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości