Przepalający się bezpiecznik golf IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
muzyk138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 05, 2010 21:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: muzyk138 » wt wrz 14, 2010 14:22

Słuchajcie posiadacze golfa IV potrzebuję waszej pomocy.
Od jakiegoś czasu bardzo często przepala mi się bezpiecznik 10A w instrukcji ten z numerem 14. Pod nim jest centralny zamek od drzwi i bagażnika, oświetlenia wnętrza, bagażnika, elektryczne szyby. Jak otwieram lub zamykam auto z pilota to w takich momentach mi się przepala. Nie wiem co to jest, może za słaby jest bezpiecznik na tyle urządzeń naraz, może przy centralnym gdzieś jest zwarcie, a może przy oswietleniu po przy zamykaniu i otwieraniu swiatło się zapala i gaśnie. Pomóżcie jesli mieliście już coś takiego, chciałbym ten problem rozwiązać bo chyba 10 bezpieczników już zmieniłem??


muzyk

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: Kamel » wt wrz 14, 2010 14:50

muzyk138 sprawdź kable w przelotkach między klapą i budą i między drzwiami a budą..
Może gdzieś się kable poprzecierały..

Bezpiecznik 10A jest właściwy, więc nie zmieniaj go na nic mocniejszego..
Skoro wywala bezpiecznik to znaczy, że gdzieś masz zwarcie..
Opisałeś, od których obwodów jest ten bezpiecznik, więc musisz je sam posprawdzać, bo tak na pałę to raczej nikt Ci nie powie co konkretnie zwiera..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: Kavior » wt wrz 14, 2010 15:48

Kamel dobrze radzi, sprawdz przelotki w klapie. Prawie na bank w prawej masz poprzecieraną izolacje na przewodach i zwarcie dlatego leci bezpiecznik.



Awatar użytkownika
muzyk138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 05, 2010 21:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: muzyk138 » wt wrz 14, 2010 17:44

Słuchajcie. Wsadziłem chwilowo bezpiecznik 20A i na razie nie wywala. Idę jeszcze posprawdzać te przewody o których mówicie,mam kolejny problem muszę dostać sie do siłownika klapy bagażnika, bo wogóle nie reaguje na pilota. Rozebrałem już plastiki tylnej klapy tylko nie wiem jak wyjąć siłownik, są tam jakies dwie śruby w kształcie klucza imbusowego. A muszę to zrobić bo z klucza nie da rady otworzyć bagaznik, wchodzi klucz ale ani w lewo ani w prawo nie chce ruszyć.


muzyk

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: Kamel » wt wrz 14, 2010 19:38

muzyk138 pisze:Wsadziłem chwilowo bezpiecznik 20A i na razie nie wywala.
Raczej bym tego nie praktykował..
Bezpiecznik wytrzyma więcej, ale jeśli masz gdzieś zwarcie to przy mocniejszym bezpieczniku instalację może szlag trafić, a dodatkowo jak będziesz miał iskrzenie na kablach to... Sam sobie dopowiedz :bigok:
muzyk138 pisze:dostać sie do siłownika klapy bagażnika, bo wogóle nie reaguje na pilota.
A sam siłownik chodzi?
Jak otwierasz/zamykasz samochód to słychać siłownik?
U mnie też był problem z otwieraniem klapy, ale winnym okazał się kawałek plastiku, który się wyrobił i nie przesuwał zapadki zamka (pomogło sklejenie tego na stałe z metalowym elementem)..
muzyk138 pisze:wchodzi klucz ale ani w lewo ani w prawo nie chce ruszyć.
Spróbuj to porządnie namoczyć jakimś penetratorem, np. WD40..
Znając życie to od nowości nikt nie otwierał klapy kluczykiem, tylko centralnym - skąd ja to znam :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
muzyk138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 05, 2010 21:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: muzyk138 » wt wrz 14, 2010 20:22

Z tym bezpiecznikiem to rzeczywiście zmniejsze bo wiem już że to napewno wina kabla która idzie do siłownika bagażnika. Wyjąłem siłownik i silniczek chodzi, natomiast nie ma prądu w przewodzie którym podłączony jest siłownik (zielony + niebieski), podłączyłem zarówke na 12 V i wciskałem na pilocie i nic. Czyli wygląda na to że jest gdzieś przerwany lub zwarcie na przewodzie właśnie tym, tylko teraz pytanie gdzie?? Skąd wogóle wychodzi ten przewód, sprawdzałem z tyłu tam gdzie mówiliście, przy klapie i nigdzie nic przetarte nie jest. Kurde jak to znaleść.....


muzyk

Awatar użytkownika
muzyk138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 05, 2010 21:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: muzyk138 » wt wrz 14, 2010 20:26

Kamel pisze:Znając życie to od nowości nikt nie otwierał klapy kluczykiem, tylko centralnym - skąd ja to znam
A udało ci się zrobić to żeby otwierać bagażnik kluczykiem??


muzyk

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: Qto » wt wrz 14, 2010 21:35

muzyk138 pisze:Wsadziłem chwilowo bezpiecznik 20A i na razie nie wywala.
zobacz czym to grozi - " onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
muzyk138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 05, 2010 21:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: muzyk138 » wt wrz 14, 2010 22:03

NO już wiem. Wyjąłem chwilowo wogóle bezpiecznik, jak dojde gdzie ten przewód robi zwarcie to zrobie i włoże normalnie 10A. A mam pytanie jesli chodzi o bezpieczniki. Bo sprawdzałem wszystkie bezpieczniki zgodnie z instrukcjami i mam w aucie w niektórych miejscach większe niż powinny być. Czy powinienem to zmienić na takie jakie są na schematach?? Czy może ktoś akurat w to miejsce podłączył coś innego i dlatego jest inny bezpiecznik?? Te wszystkie mini się zgadzają tylko te większe niektóre już nie??


muzyk

Awatar użytkownika
muzyk138
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 05, 2010 21:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: muzyk138 » śr wrz 15, 2010 14:20

Już wszystko jasne. Były przerwane przewody w tej gumie która idzie od klapy bagażnika do środka auta. Już wszystko śmiga no i bezpiecznik 10A. Temat uważam za zakończony. Dzięki wszystkim za info. Pozdrawiam
Obrazek


muzyk

Awatar użytkownika
furek55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 29, 2010 00:56

Przepalający się bezpiecznik golf IV

Post autor: furek55 » wt sie 19, 2014 12:10

Standardowa usterka. U mnie było to samo.Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości