Pompka centralnego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DaMos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Pompka centralnego

Post autor: DaMos » sob wrz 11, 2010 20:00

Witam

Wiem.....temat był poruszany wiele razu, ale poczytałem i nie znalazłem rozwiązania na mój problem

Pompka chodziła cały czas dobrze, za każdy razem otwierała jak i zamykała, aż do wczoraj.... :x
Teraz chcę zamknąć/otworzyć auto i pompka non stop działa, otworzyłem ją i widziałem że styki do wtyczki były lekko zalane, wszystko wyczyściłem podłączyłem i dalej to samo. Gdy zamknąłem drzwi to pompka ciągle chodziła, wyciągnąłem wężyk i zatkałem palcem...pompka przestała chodzić, ale tylko na chwilę bo po ok 15 sek. było dalej to samo.

Przy kolejnej próbie, gdy otwierałem drzwi pompka chodziła chwilę, potem się wyłączyła razem ze światłem w bagażniku i podsufitce...
sprawdziłem żarówki lecz są dobre...żarówki nie dostają napięcia :? jest do tego jakiś bezpiecznik czy pompka zrobiła jakieś zwarcie instalacji ?
Wszystkie inne żarówki działają....

Z góry dziękuję za pomoc


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313881][b]Mój Golfik MK3[/b][/url] Zapraszam !

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka centralnego

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 11, 2010 21:10

DaMos pisze:pompka przestała chodzić, ale tylko na chwilę bo po ok 15 sek.
a potem poczekałeś? Bo tak ma być że uruchamia się po 15 s jeszcze na chwilę. Jesli długo chodziła przy zatkaniu palcem wylotu to pozostaje włącznik w niej zależny od ciśnienia albo uszkodzenie elektroniczne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DaMos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Pompka centralnego

Post autor: DaMos » sob wrz 11, 2010 21:36

Chodziła długo, zatkałem palcem i przestała. Po tych 15 sek. znów się włączyła i ciągle chodziła, jak odpiąłem wtyczkę to się wyłączyła
Wygląda że pompka jest ok, bo zamyka i otwiera, ale coś będzie z elektryką że każe ciągle otwierać/zamykać

Pompka już dostaje napięcie, lampki w podsufitce i w bagażniku świecą :) był spalony bezpiecznik (2 od końca po prawej stronie)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313881][b]Mój Golfik MK3[/b][/url] Zapraszam !

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka centralnego

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 12, 2010 00:59

pompka nie jest ok jeśli nie wyłączyła się potem znowu szybko, o ile nadal trzymałeś ją palcem zatkaną


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DaMos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Pompka centralnego

Post autor: DaMos » ndz wrz 12, 2010 11:20

Gdy przestała chodzić po zatkaniu palcem to podłączyłem ponownie wężyk, wtedy po 15sek znów zaczęła chodzić


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313881][b]Mój Golfik MK3[/b][/url] Zapraszam !

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka centralnego

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 12, 2010 11:31

To nic nie znaczy. Jak zacznie chodzić ponownie znowu zatkaj ją palcem i po chwilce ma przestać. Jeśli tak się stanie to jest dobra, wówczas masz dziurę w wężykach lub siłownikach a gdzie to posłuchaj, poszukaj i uszczelnij


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DaMos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Pompka centralnego

Post autor: DaMos » pn wrz 13, 2010 20:50

Problem rozwiązany :P Zamknąłem się w środku i słuchałem gdzie słychać powietrze, okazało się że w lewych drzwiach wypadł wężyk

Paweł Marek dzięki za pomoc, masz ode mnie + :pub:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313881][b]Mój Golfik MK3[/b][/url] Zapraszam !

Awatar użytkownika
seku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 11, 2009 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Pompka centralnego

Post autor: seku » pt lis 12, 2010 00:54

Napisze tu bo nie chce zakładać nowego tematu. Czy ktoś mógłby podrzucić zdjęcie zamontowanej pompki centralnego. Kupiłem auto bez pompki i ostatnio dokupiłem tą cześć , ale nie wiem jak ją zamontować w tej wnęce. Prawdopodobnie brakuje mi jakiegoś uchwytu lub paska . Proszę o pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości