Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kodem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 21:03

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: Kodem » wt wrz 07, 2010 21:45

Witajcie,

poniewaz padlo mi sterowanie centralnym zamkiem z kluczyka w drzwiach kierowcy, chce teraz zalozyc cos z pilotem. Mam do swojego sterownika nastepujacy schemat, moze mi ktos powiedziec, czy to sie nada? Bo wiem, ze w GIII jest dosc nietypowo i sterowanie zamkiem jest plusem. Jezeli u mnie jest to masa, to jak zamienic mase na plusa? Powiedzcie co kupic, bede wdzieczny!

Wiem, ze kable, ktore mnie maja interesowac ida do drzwi kierowcy i maja kolory szary i zielony. Jak sadze musze do nich polaczyc brazowy i bialy z mojego sterownika? Jak dlugi musi byc impuls dla centralnego? 0,5 sekundy czy 3 - taki mam wybor.

Pozdrawiam serdecznie i licze na pomoc!

Obrazek



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: prezesik25 » śr wrz 08, 2010 04:14

Kodem pisze:ze w GIII jest dosc nietypowo i sterowanie zamkiem jest plusem.
to zależy od alarmu jaki masz lub jaki Ci niedawno padł. Jeżeli masz ori pneumatyczne siłowniki to Ci nie podpowiem.
Kodem pisze:moze mi ktos powiedziec, czy to sie nada?
nada się
Kodem pisze:Wiem, ze kable, ktore mnie maja interesowac ida do drzwi kierowcy i maja kolory szary i zielony
jeżeli masz elektryczne siłowniki to tak, zgadza się szary i zielony
Kodem pisze:Jak sadze musze do nich polaczyc brazowy i bialy z mojego sterownika?
również się zgadza - jak podłączysz odwrotnie to nic się nie stanie, tylko siłownik zamiast otwierać będzie zamykał :jezor:
Kodem pisze: 0,5 sekundy czy 3 - taki mam wybor.
0,5 s wystarcza
Kodem pisze:Powiedzcie co kupic, bede wdzieczny!
nie rozumiem pytania... - Pytasz o firmę alarmy z centralnym?


Obrazek
Obrazek

Kodem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 21:03

Re: Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: Kodem » śr wrz 08, 2010 12:12

Dzieki kolego za szybka odpowiedz!

Mam fabryczny centralny zamek, ten pneumatyczny. Wiec w takim razie mi nie pomozesz... ale i tak dzieki!

Pytam co kupic jesli sterownik podaje sygnal masa, nie plusem - jakies przekazniki chyba, ale pewnosci nie mam. Tylko nie znam sie na schematach i nie wiem w koncu, czy moj steruje masa czy plsuem.

Pozdrawiam i dzieki jeszcze raz!



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Re: Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: yank » śr wrz 08, 2010 15:59

To "urządzenie" to zwykły przekaźnik odpowiednio podłączony Po jednym na każdy kabel ze sterownika podający masę. Po zamianie na plus czyli po przejściu przez przerzutnik podłączasz do szarego i zielonego od centrala. Tak jest najprościej.
link do przekaźnika - przerzutnika http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 21e3284c9d" onclick="window.open(this.href);return false; poszukaj takiego przekaźnika z oznaczeniami jak na rysunku posiada go każde auto np maluch więcproblemu nie bedziesz miał... z kupnem



Kodem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 21:03

Re: Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: Kodem » śr wrz 08, 2010 16:04

No to zostaje pytanie dla znajacych sie na schematach: czy moj sterownik podaje sygnal masa, czy plusem?



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: yank » śr wrz 08, 2010 16:09

napisałem Ci co zrobić przecież co zrobić.... zreszta wpisz w szukajke poniżej mnóstwo tego było kolego dowiesz sie wiele... wystarczy wpisać montaż centralnego zamka z pilotem do golfa III i temató bedzie mnogo miłej lektury :bajer: pozdro



Kodem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 21:03

Re: Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: Kodem » śr wrz 08, 2010 17:12

Nigdy nie pisze nowych postow przed sprawdzeniem czegos dokladnie. Dziekuje Ci za pomoc, juz wiem o jakie przekazniki chodzi, wciaz jednak pozostaje pytanie, czy w moim sterowniku potrzebuje przekaznik, czy nie. Bo jesli moj sterownik wysyla sygnal plusem, to tego nie potrzebuje. Mozna to ponoc wyczytac ze schematu, ktory wkleilem, ale ja nie znam sie na tym.

Pozdrawiam serdecznie!



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: miś fazi » śr wrz 08, 2010 18:53

kolego , Ty masz centralkę dedykowaną do sterowania siłownikami elektrycznymi , i w tym przypadku masz wyjście i plusa i minusa , po prostu do otwierania i zamykania siłowników elektrycznych zmienia się biegunowość , jeśli chcesz to wykorzystać do sterowania zamkiem oryginalnym , to korzystasz tylko z jednej pary kabli , zielony i niebieski , bo tylko one podają napięcie na silniczki , pozostałe są od krańcówek w siłownikach master służą do sterowania przekaźnikami w centralce , te Cie nie interesują , zostaje kabel zielony i niebieski , na jednym musisz zrobic zmianę napiecia z minusa na plus ,robisz to przekaźnikiem, nie wiem w jakiej konfiguracji jest to u Ciebie , ale dojdziesz bez problemu , jeśli to już zrobisz ,to wtedy masz na obydwu kablach plus , do sterowania oryginalnego zamka , zostaje Ci podpiąć odpowiednio do kabla szarego i zielonego w przelotce przednich lewych drzwi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 08, 2010 20:42

Nie trzeba żadnej zamiany masy na plusa, przy zamykaniu plus pojawia się na jednym z tych kabli (zielonym lub niebieskim), przy otwieraniu na drugim. Sprawdzisz miernikiem. Ten kabel co ma plus na zamykanie podpinasz do szarego przy pompce centrala albo w wiązce drzwi. Drugi do zielonego i po robocie jeśli o centralny chodzi.

Jeśli masz elektryczne szyby albo dach i chciałbyś zrobić domykanie to oddaj ten sterownik bo się nie nada, jest pełno innych niedrogich z opcją komfortu.

A zamykanie kluczykiem napraw, nie wiadomo co się tam zepsuło. W grę najczęściej wchodzi zabrudzenie styków w maleńkim przełączniku przy zamku, albo pęknięcie jednego z kabli (z plusem stałym dla tego przełącznika - czerwony z jakimś tam paskiem). Bo jeśli nie usuniesz tej usterki to nie wiadomo czy wszystko potem zadziała, powinno ale nie musi.
prezesik25 pisze:jeżeli masz elektryczne siłowniki to tak, zgadza się szary i zielony
nie zgadza się, tak jest w pneumatycznych


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: miś fazi » czw wrz 09, 2010 09:58

paweł , trzeba zmienić minus na plus przekaźnikiem i to jeszcze z diodą na cewce , ale tak jak pisałem , tylko na jednym kablu , czyli jeden przekaźnik wystarczy, w przypadku podłączenia tak jak piszesz , w momeńcie zamykania jak i otwierania , centralka pompki dostawałaby pełne napięcie 12 V na kable szary i zielony , a w takim układzie zamek będzie świrował , przez założenie przekaźnika w tym układzie nie chodzi tyle o podanie plusa z jednego z tych kabli ale o wyeliminowanie dodatkowego minusa który pojawia się zawsze na kablach centralki , zielonym i niebieskim , oraz impulsu który pojawia się przy zmianie biegunowości plusa i minusa , zamek będzie świrował i jednocześnie będzie problem jeśli będzie kiedyś chciał założyć domykanie szyb . a to że ktoś napisze że jest i tak pełne napięcie , bo jak podłączy probówkę między masę a plus na kablu szarym lub zielonym , to ona świeci , zgadza się , ale podłącz probówkę do masy auta i do któregoś z tych kabli , a zobaczysz że centralny zamknie lub otworzy się przez włókno żarówki , i tu jest właśnie myk , nie wiem czy to przerabiałeś , bo ja tak , tak samo jak ktoś będzie chciał zrobić zamykanie lub otwieranie centralnego na przycisk w środku auta , wydawałoby się że mozna brać plus do przełącznika z kabla czerwono - białego , bo tak jest najłatwiej, a nie można , bo jak samochód jest wyłączony , to owszem działa , ale jeśli jest włączony , to zamykanie działa ,ale otwieranie już nie , centralka pompki zamka robi właśnie takie numery , jest nieprzewidywalna :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 09, 2010 10:48

Większość alarmów i sterowników podaje impulsy na sterowanie zamkiem z przekaźników umieszczonych w alarmie - ktore podają impulsy pełnego napięcia z aku bez żadnego ograniczenia - tutaj nie masz racji.
Po co chesz zamieniac minus na plus skoro masz dopstępny plus nie rozumiem.
Z diodami masz świętą rację. Domykania na tym sterowniku kolega co prawda nie zrobi ale moze bedzie chciał domykać z kluczyka albo założy dodatkowy moduł w przyszłości.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: miś fazi » czw wrz 09, 2010 11:45

zgoda , ale popatrz że sterownik oryginalnego centralnego pneumatyka ma dwa wyjscia dla szarego i zielonego kabla , czyli zamykanie i otwieranie , ale masę sterownik ma osobną , a w układzie sterownika który chce podłączyć kolega KODEM wyjście z kabli zielony i niebieski daje zawsze pełne napięcie 12 V , tylko zmienia plus z minusem , jak masz chwilke czasu i ochotę , to podłącz do kabla szarego i zielonego pełne napiecie 12 V , a potem odwróć , zobaczysz jak będzie zachowywał się zamek , owszem jeśli będziesz podawał sam plus naprzemian do kabla szarego i potem zielonego , to będzie działało , ale przy podawaniu plusa i minusa do tych kabli centralka pneumatyka będzie świrować , a w ten sposób będzie podawać centralka którą ma kolega , owszem, ona podaje tylko chwilowo napięcie , ale to nie zmienia faktu że podaje i plus i minus , i tu jest problem , ale dyskutować można godzinami , teoria , teorią , najlepiej jest sprawdzić



Kodem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 21:03

Re: Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: Kodem » czw wrz 09, 2010 21:33

Wielkie dzieki Panowie za pomoc! Jutro postaram sie z tym powalczyc jesli wygospodaruje chwile.

Generalnie sterownik mialem z calym centralnym przeznaczony do innego auta, ale auto sprzedane, a komplet zostal. Wiec musze zaadoptowac to co mam do tego Golfa, ktory ma ori centralny pneumatyczny.

Dziekuje raz jeszcze i bede informowal o postepach prac :food:



adi7912
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 20, 2010 19:37
Lokalizacja: legnica
Kontakt:

Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - kolejne starcie

Post autor: adi7912 » pt wrz 10, 2010 16:06

a powiedz mi kolego jedno.w jaki sposób stwierdziłes ze padl ci centralny?sprawdzales go i jakie były usterki.bo ja miałem podobny problem z którym w połowie sie uwinołem.tobie co padlo sterownik czy otwi. i zam.dzwi?bo moze wszystko gra a tylko zamek nawalił.pompka działa?


adi7912

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości