Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: makacz » pn sie 23, 2010 18:55

Witam serdecznie, lewy elektr. podnosnik szyby szwankuje tzn szyba niekiedy sama opuszcza sie na sam dół i nie da sie jej podniesc :blush: dopiero po odłączeniu kostki(zdjeta tapicerka :crazy: ) nie rozładuje mi akumulatora. Bawiąc sie "wpinam-wypinam" po czasie cos tam zaskoczy i moge zamknąć szybe :).
Wszystkie kostki i przewody sprawdzone - OK. Rozkręciłem silniczek szyby i jest widoczny dosyc upalony tranzystor i rezystor i zdaniem elektronika to powoduje w/w jaja :D
Problem w tym ze na silniczku nie ma czytelnego nr seryjnego a od kolegów z forum vw katalogowy nr to 1H0 959 801 i NIGDZIE nie moge znalezc ani samego silniczka ani całego mechanizmu!!!

Zna moze ktos jakis zamiennik który bedzie pasował na 100%? Bo w gre własciwie wchodzi allegro bo szroty w okolicy juz objechałem :(((
A moze pasuje od wersji 5-d tylni? A moze od golfa 4 ?

Ja potrzebuje: lewy wersja 3-d z opcją opu/podnoszenia szyb z klucza kostka bodajże na 9 pinów, gdyby co mam zdjecia mojego silniczka.
Bardzo prosze o pomoc bo trace cierpliwosc!!!



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: roger18sx » pn sie 23, 2010 22:50

najlepiej zakupic urzywke na allegro a jesli chodzi o 3 lub 5 drzwi to jest to samo.a i w golfie 3 ponoc były 2 rodzaje silników brose i chyba simens


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: Paweł Marek » pn sie 23, 2010 23:14

Nie ma zamienników, to znaczy są ale do montażu w komplecie, pozostaje używka albo próba naprawienia tego co masz przez elektronika. I zgadza się jak roger18sx pisze, wszystkie moduły najlepiej żeby były tej samej marki czyli starsze Brose albo te nowsze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dawidb1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:49
Lokalizacja: Zamość/Tomaszów Lub.

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: dawidb1987 » czw sie 26, 2010 14:42

skad masz pewność że to silniczeka a nie któraś linka sie blokuje??? w moim MK3 podczas podnoszenia szyby linka sie blokowała silnicezk interpretował to jako opór szyby i opuszczał ja do konca i trzeba było sie nieraz mocować z nia zeby ja domknąć


http://www.youtube.com/watch?v=SrPu-xGrKrk

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: makacz » czw sie 26, 2010 17:10

skad mam pewnosc ze to silniczek? ano stąd ze po rozebraniu go na płytce mało wyrazne są 1 rezystor i tranzystor tak jakby byly nadpalone. linka nie blokuje poniewaz: jak szybe podnosze do góry to dojezdza do różnej wysokości i sama zjeżdza w dół - wtedy odłączam kostke i po ponownym podłączeniu słychać odgłos silniczka "tyk" i mimo ze jest szyba na dole silniczek ją ciągnie jeszcze w dół. ponownie odłączam kostke zeby aku nie rozładowac no i przychodze do auta za np 1h i zamykam szybe jakby nigdy nic :bajer: ....... no i o co tu chodzi????????? :crazy:



makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: makacz » czw sie 26, 2010 18:27

a czy silniczek od lewego tyłu pasuje? bo takich na allegro nie brak i jeszcze dobra cena jest :chytry: prosze o odp



Awatar użytkownika
dawidb1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:49
Lokalizacja: Zamość/Tomaszów Lub.

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: dawidb1987 » pt sie 27, 2010 18:41

sprawdz czy piny do silniczka pasują jeśli tak to powinien śmigać ten silniczek od tyłu


http://www.youtube.com/watch?v=SrPu-xGrKrk

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: makacz » wt sie 31, 2010 17:47

dzis znowu szyba zjechała na maxa i nie chciala sie podniesc... odkrecilem silniczek z mechanizmu i go podpiąłem do kostki. JEDZIE CAŁY czas w dół ! Co moze byc uszkodzone?



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: macbu » śr wrz 01, 2010 12:29

co do silniczkow to silniczki produkuje tylko brose. a moduły sa brose i siemensa.
kolejna sprawa - silniczki przod tył nie zawsze sa takie same ( niektore sztuki w tylnych drzwich sa krotesze przez co silniczek jest torszke słabszy - jezeli zalozysz go na przednia szybe to szczotki zuzyja sie troche szybciej a szyba bedzie choziła tez troche wolniej. Silniczek bedzie pasował tez od drugiej strony ( np. od kierowcy )z tym ze bedziesz musiał obudowe silniczka obrocic o 180 stopni zeby krecił sie w odpowiednia strone... ( zmiana biegunowosci )
od golfa 4 nie bedzie pasował... poczekaj cierpliwie na allegro takie rzeczy sie ukazuja... co do mechanizmu to uszkodzenie jego zdarza sie naprawde rzadko... szybciej pala sie silniczki lub moduły ulegaja zamoknięciu. Skoro widzisz ze silniczek jest lekko nadpalony ( najczesciej szczotkotrzymacz sie uwala ) to prowdopodobnie to jest sprawca.

fakt brose
Ostatnio zmieniony śr wrz 01, 2010 14:02 przez macbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Macbu

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 01, 2010 13:19

macbu pisze:moduły sa bosha
brose nie bosch
makacz, być może to co napisałeś że elementy na płytce są nadpalone. Jednakże podobny objaw da uszkodzenie włącznika. Normalnie podaje albo plus albo mase na moduł a być może nie odłącza jednego sygnału. Kwestie włącznika wyjaśnisz podpinając na próbę włącznik z prawych drzwi. Kwestie okablowania oględzinami i pomiarami napięć (schemat jest na forum dawany nie raz). A najszybciej oczywiście byłoby podpiąć na próbę inny moduł, może gdzieś na szrocie uda się pożyczyć albo od dobrego kolegi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Silniczek podnoszenia szyby-jest zamiennik?

Post autor: makacz » wt wrz 07, 2010 16:58

silniczek mam :bigok: dostalem uzywke i wszystko dziala jak nalezy. Dziekuje za wszystkie sugestie. Temat wreszcie zamykam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości