"syczy" centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lucek_master
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:01
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

"syczy" centralny zamek

Post autor: lucek_master » pn wrz 06, 2010 18:40

Witam.

Kilka dni temu byłem u elektryka, gdyż szyba przednia od strony kierowcy nie chciała działać. Polutował to i owo w drzwiach i pod kierownicą.
Dzisiaj zauważyłem, że w tych drzwiach przy zamykaniu i otwieraniu centralnego z pilota coś syczy, jakby powietrze uchodziło... (zaobserwowałem to będąc wewnątrz autka).
Centralny się zamyka normalnie i to syczenie mi specjalnie nie przeszkadza, ale co jest nie tak? Czy ten gaz który syczy skończy się niebawem i powinienem jak najszybciej odwiedzić ponownie tego elektryka?!



Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

"syczy" centralny zamek

Post autor: Dimateo » pn wrz 06, 2010 19:28

Ten gaz to powietrze z pompki centralnego. Sprawdź sobie czy przy drzwiach przy których działał elektryk nie poluzował się wężyk z centralnego zamka (w gumie/przelotce między drzwiami a karoserią) lub czasem lutownicą nie zrobił w nim dziurki.



lucek_master
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:01
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

"syczy" centralny zamek

Post autor: lucek_master » pn wrz 06, 2010 19:42

Ale to powietrze może się skończyć, czy jest na bieżąco pobierane z otoczenia???
W tej gumie są właśnie przewody które wlutował elektryk i okręcił taśmą. Dokąd prowadzi ten wężyk ( w drzwiach wiem ale we wnętrzu autka)?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

"syczy" centralny zamek

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 06, 2010 19:48

nie skończy się gaz, pompka która jest w bagażniku tłoczy lub zasysa powietrze do wężyków z zewnątrz. Wężyk idzie w dół w słupku i koło progu w tył do bagażnika, pod tylną prawą lampę. Nie musisz się tym interesowac gdzie idzie, masz uszczelnić nieszczelność w wężyku tam gdzie syczy, najpewniej we wtyczce od kabli - tam weżyk z drzwi jest połączony z wezykiem z wewnątrz za pomocą kawałka rurki gumowej, trzeba ostrożnie rozkręcić złącze wielowtykowe, a potem jeszcze ostrożniej je skrecić - po odkręceniu zobaczysz o co biega


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości