Światło Stop

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Światło Stop

Post autor: mikith » ndz wrz 05, 2010 20:05

Dziś zauważyłem że nie dzialają mi światła stop... Sprawdziłem bezpiecznik i okazało się ze jest cały.
Nie wiem czy to ma na to wpływ, ale dzis wymieniłem lewą przednią żarówkę mijania.. Czy stopy świeciły przed tą wymianą niestety nie wiem :(
Na desce nie świeci mi się żadna kontrolka..

Co tu sie moglo stać? :(



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światło Stop

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 20:10

Zdejm WTYK, nie włącznik hamowania przy pedałach i wepnij kawałek kabla w przewody czerwono-brązowy i czerwono-czarny; nie pomylić z pozostałymi!. Jak zaświeci to włącznik a jak nie to kilka spraw: złącze w lewym słupku, wtyk lewej lampy, luźne lub brudne piny w lampie.



mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Światło Stop

Post autor: mikith » ndz wrz 05, 2010 20:17

a co z tym wtykiem lampy?
jak wpiąłem żarówke to włączyłem światła, zaświeciła... wtedy palcem dopchnąłem wtyczke którą wpina się do żarówki i coś tak zazgrzytało jakby zwarcie



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światło Stop

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 20:26

Wtyk lampy doprowadza i prąd do lamp i odprowadza masę. Luźne czy brudne połączenia powodują albo rak świecenia albo iskrzenie przy poruszaniu wtykiem.
Nalezy je oczyścić i sprawdzić czy nie luźne.



mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Światło Stop

Post autor: mikith » ndz wrz 05, 2010 20:28

oki, jutro z rana wszystko posprawdzam i dam znac! dzięki wielkie



mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Światło Stop

Post autor: mikith » ndz wrz 05, 2010 21:17

posprawdzalem teraz wszytko i okazalo się ze ten bolec od pedała ciężko się wysuwa i dlatego takie jaja...
nie wiem, można tam wd 40 psiknac czy lepiej nie? a moze łatwo go zdemontowac i rozebrac?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światło Stop

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 21:23

Można zdemontować, jest jakaś procedura bo potem trzeba go ustawić z powrotem. Ja poszukam na necie, Kolega może także. Lepiej leciutko tym WD40 po popychaczu.



mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Światło Stop

Post autor: mikith » ndz wrz 05, 2010 21:28

Oki, dzięki wielkie. W takim razie zaczne od wd40, moze akurat się uda. Tam brudny ten popychacz byl i to chyba dlatego tak ciężko chodzi.

W każdym bądź razie wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie sprawą! :kufel:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światło Stop

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 22:09

Takie coś znalazłem w googlu, pierwsze z góry :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=110055" onclick="window.open(this.href);return false;
a tu jest fajnie pokazane:
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?967146" onclick="window.open(this.href);return false;
Tłumaczenie z googla pod rysunkiem o demontażu:
"Zdjęcie poniżej przedstawia położenie przełącznika światło stopu, który jest wskazany przez strzałkę. Ten przełącznik ma często nieprawidłowości i należy dostosować lub wymienić. Aby usunąć przycisk z za uchwyt, obracać przełącznik CCW (35-45 ° lub 90 °, w zależności od wersji jaką masz) i przesuń go do tyłu samochodu. NIE wcisnąć pedał hamulca w trakcie dokonywania tego bo wewnętrzny mechanizm przełącznika (w najnowszych wersjach) złamie! Aby zainstalować nowy przełącznik światło stopu (nie niszcząc go, jak wielu ludzi), postępuj zgodnie ze wskazówkami napisałem w następujących DIY - Instalacja nowego przełącznika światła hamowania (nie niszcząc go!)."
Pod poniższym linkiem jest już sporo tekstu, najlepiej tłumaczyć go googlem - "narzędzia językowe":
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1158315" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości