MFA w silniku abs

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

MFA w silniku abs

Post autor: proinstalnet » sob wrz 04, 2010 20:10

Panowie pomozcie bo juz chyba glupi jestem. W swoim golfiku mam wszystko co potrzeba instalacja do mfa fabrycznie siedziała juz w aucie. Kuopilem licznik manetke gniazdo do manetki siedzialo juz pod kierownica czyli tak mi sie wydaje ze instalacja jest. i tu pojawia sie problem licznik od golfa 3 93r manetka mfa od vento 94r i nie dziala tzn licznik pracuje ale funkcji MFA przełaczac nie moge. To ze sterowania tylna wycieraczka nie mam to przeboleje przeloze sama dzwignie manetki do swojego gniazda starego i powinno dzialac a moze sie myle



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

MFA w silniku abs

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 04, 2010 22:44

Nie rozumiem jak to możliwe że miałeś fabrycznie instalację do MFA a dokupywałeś manetkę, o co w tym chodzi, czy ktoś wcześniej zmienił manetkę na taką bez MFA? A może jednak ktoś zaczął dokładać MFA i mu nie wyszło? Sprawdzałeś czy sa wszystkie czujniki do MFA?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

MFA w silniku abs

Post autor: proinstalnet » ndz wrz 05, 2010 15:59

nie no wlasnie mialem oryginalnie przyklejona do stacyjki kostke taka brazowa od mfa a mfa nie bylo. moge powiedziec ze jestm pewny na milion procent ze nikt nie kombinowal przy nim bo autko od nowosci jest w rodzinie. Czujnikow nie ma zadnych o to wlasnie chodzi kostka do manetki jest ale mfa nie dziala licznik z mfa kupilem manetke kupilem zaczynam montowac a tu wszystko jest. Nastawiony bylem na kladzenie przewodow a jednak bylem mile zaskoczony. Kurcze kostka brazowa zakonczona zielona wchodzi do skrzynki bezpiecznikow licznik z mfa wsadzony przekrecam zaplon naciskam na przycisk mfa a tu nic nie reaguje kurde jestem strasznie zawiedziony moze cos pomylilem pomocy
Ostatnio zmieniony ndz wrz 05, 2010 18:09 przez proinstalnet, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

MFA w silniku abs

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 05, 2010 16:58

proinstalnet pisze:Czujnikow nie ma zadnych
jeśli niema czujnika temperatury w kratce pod prawym migaczem, jeśli nie ma czujnika temperatury oleju dla MFA na podstawce filtra to w aucie nie było fabrycznie MFA, a to że akurat masz do niego wiązkę to pewnie rozrzutność wolkswagena. Sam licznik nie starczy i manetka, potrzebne są 2 czujniki i ich podpięcie - porady znajdziesz. Skoro masz już licznik manetkę i wiązkę, to zostały czujniki do zakupu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

MFA w silniku abs

Post autor: proinstalnet » ndz wrz 05, 2010 18:19

no ok rozumiem ale to dlaczego licznik nie reaguje na klikanie przyciskiem mfa ? kumpel nie ma czujnikow a spalanie i predkosc srednia mu pokazuje tzn reaguje na manetke a u mnie niestety nie i nie wiem co jest przyczyna. za te wszystkie porady jestem ogromnie wdzieczny dla tego ale czy nie powinno byc tak ze jesli nie mam czujnikow to przy funkcji np temp oleju powinno byc znak " --- " ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

MFA w silniku abs

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 05, 2010 18:29

no ale nie wiemy czy istnieje połączenie do sterownika silnika, czy w ogóle ta wiązka jest z drugiej strony wpięta gdzie powinna, szczegółowo nie pomogę, ale są porady, ze schematem dasz radę, ale trzeba będzie zajrzeć za skrzynkę bezpieczników


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

MFA w silniku abs

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz wrz 05, 2010 18:30

bo może też nie masz wiązki od licznika z wersji od mfa

w dziale FAQ na forum znajdziesz co potrzeba, aby w ABS'ie zamontować mfa - porównaj co masz, a czego Ci brakuje i do dzieła
Ostatnio zmieniony ndz wrz 05, 2010 18:35 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

MFA w silniku abs

Post autor: proinstalnet » ndz wrz 05, 2010 18:33

rozumem. przewod wpiety jest w sterownik w 27 pin.Kostka zielona wiazki manetki tez wpieta z skrzynke bezpiecznikow obok dwóch niebieskich gdzie indziej sie nie da ( bylo wpiete fabrycznie) eh poddaje sie normalnie



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

MFA w silniku abs

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz wrz 05, 2010 18:36

wiązka licznika z mfa a bez mfa się różni

nie ma się co poddawać bo tam zadnych cudów nie ma - wiem bo sam zakładałem mfa u siebie


Obrazek

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

MFA w silniku abs

Post autor: proinstalnet » ndz wrz 05, 2010 18:38

a móglbys mi powiedziec ktory pin dodac ktory zamienic??



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

MFA w silniku abs

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz wrz 05, 2010 18:42

poniżej masz linka przestudiuj go dobrze i może dojdziesz do tego co jest nie tak, niestety ja kupiłem wiązkę od licznika z wersją z MFA więc nie wiem dokładnie który pin z licznika do czego idzie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=186539


Obrazek

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

MFA w silniku abs

Post autor: proinstalnet » ndz wrz 05, 2010 18:46

kolego ja ten post czytalem wszystkie 13 stron milion razy. i dalej nie kumam o co chodzi ten fioletowo bialy idzie w komore silnika razem na jednej wtyczce z zielono pomaranczowym chyba wiec jest to chyba wiazka mfa



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

MFA w silniku abs

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz wrz 05, 2010 18:55

stary to niestety Ci nie pomogę, moim zdaniem jak masz wszystko jak na powyższej poradzie to MUSI DZIAŁAĆ!! Wiele osób zakładało mfa z tej porady i im działa. Sprawdź może jeszcze licznik - najlepiej podmień na taki który wiesz że działa na 100%, a jak nie licznik to manetkę do mfa. Coś musi być niesprawne jak mfa nie działa, a wszystko jak mówisz masz podłączone jak w w/w poradzie


Obrazek

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

MFA w silniku abs

Post autor: proinstalnet » ndz wrz 05, 2010 18:56

kurde no masakra a jest jakis sposob zeby pominac manetke i sprawdzic czy funkcje sie zmieniaja?? bo licznik na bank sprawny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości