Brak przeciwmgielnego tylnego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: martinezz123 » sob wrz 04, 2010 21:20

witam na przeglądzie w tym roku wyszło że nie ma przeciwmgielnego tylnego , włącznik świateł jest dobry , tak samo żarówka bo ją przekładam do innego gniazda i świeci , ewidentnie nie ma na którymś kablu prądu niestety nie wiem na którym pod spodem zdjęcie wtyczki prosze o info który to kabel
Obrazek
proszę o jakieś sugestie z góry dzięki
a pod spodem jeszcze zagadka wyciągając wiązkę spod plastiku wyłoniła sie taka wtyczka co to może być a raczej do czego ??
Obrazek
samochód to vw golf IV kombi 1.9 tdi


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: Zico63b » sob wrz 04, 2010 21:49

A hak do przyczepy Kolega ma? Bo widzę chyba wyjście na wyłącznik w gnieździe. Ten wyłącznik wyłącza tylne p-mgłowe w pojeździe gdy włoży się wtyk przyczepy - może to szwankuje.
Kolor tylnego przeciwmgłowego to zawsze szaro-biały i takie przewody należy skontrolować.
A wtyczka z fotki, czy do niej idzie przewód czerwony? To wówczas stały plus do złącza 13-pinowego przyczepy, jeśli montowane jest 7-pinowe - nie wykorzystany.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: martinezz123 » sob wrz 04, 2010 22:11

tak zapomniałem że posiadam oryginalny vw-jowski hak niemiecki ma sie rozumieć 13 pinowy
powiedz mi kolego jeżeli na tym przewodzie szaro - białym nie bedzie prądu gdzie szukać ?? .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: Zico63b » sob wrz 04, 2010 22:18

Sprawdzać po kolei czy jest napięcie na szaro-białym najpierw na kablu wiązki z przodu nadwozia (że tak powiem, ogólnej :grin: ), dalej czy wraca z haka do lampy. jak nie to rozebrać gniazdko i sprawdzić czy wychodzi prąd ze styku a jak Koledze nie chce się z tym stykiem bawić - wywalić styk, do pinu 2 gniazda doprowadzić prąd z pominięciem gniazda haka - prosto z wiązki; po co ma się gasić to p-mgłowe w aucie, na 21W jeszcze nas stać, no nie?
Ja to zaraz wymontowałem, bo ile jest dni z taką mgłą i ile razy w taką mgłę ciągniemy przyczepę i jak daleko? Prosto mi idzie z wiązki do gniazda i spokój - w drodze będę wiedział gdzie szukać a nie rozbierać gniazdo gdzieś, w lesie :hmm:
Jest jeszcze jeden punkt między lampą tylną a włącznikiem w desce: to złączka w lewym progu, pod tapicerką (obok lewej naszej nogi), lecz uszkodzenie w tamtym punkcie jest bardzo rzadkie.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: martinezz123 » sob wrz 04, 2010 22:30

Zico63b pisze: na 21W jeszcze nas stać, no nie?
a to nie bardzo zrozumiałem ale pewnie nas stać hehehe , dzieki za info jak by co jutro się odezwę


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: Zico63b » sob wrz 04, 2010 22:32

Na świecenie 21Watowej żarówki także w aucie, oprócz przyczepy - czyli nie musimy mieć układu wyłączającego lampę samochodu w czasie ciągnięcia przyczepy :okej:

W poprzednim poście opisałem to może zbyt skrótowo, poprawię.
Chodzi o rozdzielenie przewodu szaro-białego z wiązki z przodu pojazdu na dwa: jeden prosto do lampy lewej pojazdu, w miejsce gdzie wchodził przewód z tego włącznika. Drugi przewód puścić prosto do pinu 2 gniazda haka:
http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.ph ... 69763e9721" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: martinezz123 » ndz wrz 05, 2010 13:12

posprawdzałem i faktycznie na biało szarym jest napięcie do przeciwmgielnego z tym tylko że nie widze żeby ten biało szary dochodził do lampy z dwóch kabelków robi się jeden i wraca z powrotem zamiast rozgałęziać się i iść do lampy i do haka ale to nie ważne , wpadłem na taki pomysł może zrezygnować z przeciwmgielnego w przyczepie i wpiąć się tylko do lampy tylko nie wiem pod który pin to zrobić żeby sie gdzieś zwarcie nie robiło pod spodem fotka kabli tych szaro białych i druga fotka jak byscie mogli mi wskazać gdzie się wpiąć biało szarym był bym wdzięczny
Obrazek
gdzie się wpiąć kablem szaro-białym ?? chyba że nie jest to takie proste
Obrazek


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 14:54

Z tylnego przeciwmgłowego w przyczepie lepiej nie rezygnować.
Gdzie się wpiąć, to można sprawdzić, śledząc ścieżkę w płytce lampy od żarówki p-mgł. do któregoś pinu wtyczki. Do tego pinu wpinamy napięcie z wiązki z auta. Podejrzewam, że będzie to pin 1 dużej wtyczki lub ten żółto-biały w dwupinowej wtyczce bliżej nas (choć na rysunkach podawany jest 6, lecz na fotografii jest już zajęty "cofaniem"). Ominiemy wówczas ten wyłącznik w gnieździe haka.
To, że idzie z wiązki auta jakby z powrotem to tak ma być przy instalacji oryginalnej - idzie wiązką do haka i wraca do tej dwupinowej (w gnieździe jest rozpinany włożeniem wtyku przyczepy, o czym pisałem). Gdyby prześledzić jego drogę to wchodzi do innej wiązki, tej do haka. A w pinie 2 gniazda jest napięcie na przeciwmgłowych?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: martinezz123 » ndz wrz 05, 2010 15:13

Zico63b - dzięki kolego za wyczerpujące info w sumie wszystko rozumiem , przypuszczam że muszę po prostu puścić kabel od wtyczki z przewodami biało-szarymi do pinu numer 1 dużej wtyczki i będzie git , dziwne że to po prostu tak nie jest .
ciekaw jestem czy jeżeli tak zrobię to będą jakieś skutki uboczne typu krzaki na światłach od przyczepki , ale to się sprawdzi jak się podepnie , jeszcze raz dzięki kolego za info


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: Zico63b » ndz wrz 05, 2010 15:29

Na niektóre rynki jest to właśnie wymaganie: światło w aucie ma gasnąć i nie świecić gdy przyczepa jest podpięta; stąd musi być jakoś przerywane, jest w gnieździe haka :bigok:



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Brak przeciwmgielnego tylnego

Post autor: martinezz123 » pn wrz 06, 2010 19:33

jeszcze raz dzięki kolego za info w temacie problem rozwiązany , przeciwmgielny świeci i nie ma żądnych skutków ubocznych :pub: dla ciebie pozdrawiam .
temat można zamknąć


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości