Uszkodzony wyświetlacz??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Canibal26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 29, 2008 19:29
Lokalizacja: TROJMIASTO
Kontakt:

Uszkodzony wyświetlacz??

Post autor: Canibal26 » czw sie 26, 2010 12:15

Witam. Posiadam golfa IV 1999r z climatronikiem. Od pewnego czasu temperatura zew. na wyświetlaczu deski rozdzielczejdość znacznie odbiega od faktycznej temperatury i co pare sekund się zminia raz wskazuje -20 st. a za chwile 15 st. natomiast temp. na climatroniku jest prawidłowana. Z tego co sie oriętuje temp. zew. jest odczytywana z jednego czujnika. W czym tkwi problem , można to jakoś naprawić?? Z góry dziekuje za pomoc!!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony wyświetlacz??

Post autor: Qto » czw sie 26, 2010 12:36

Czujnik w lewej kratce zderzaka...ablo siada albo ma słabą masę, ewentualnie coś z kabelkami od tego czujnika.
Canibal26 pisze:Z tego co sie oriętuje temp. zew. jest odczytywana z jednego czujnika.
Niby z jednego który znajduje się w lewej kratce zderzaka, ale jak ten nawala to Climatronic ma jeszcze drugi czujnik - pod filtrem kabinowym - i z niego bierze sygnał. Dlatego na zegarach temperatura może świrować a na Climatronicu jest ok.



Canibal26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 29, 2008 19:29
Lokalizacja: TROJMIASTO
Kontakt:

Re: Uszkodzony wyświetlacz??

Post autor: Canibal26 » czw sie 26, 2010 13:15

Zapomniałem dodać ze czujnik był sprawdzony włożyłem od kumpla i bylo to samo z masa raczej też jest wszystko ok. Acha jeszcze jedno zaczeło się tak dziać jak wyładował mi się akumulator i byłem zmuszony odpalić go na kable!!! Wtedy zaczoł swirować



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony wyświetlacz??

Post autor: Qto » czw sie 26, 2010 16:44

To miałem kiedyś podobnie, pomogło odłączenie i ponowne podłączenie aku...możesz też spróbować odłączyć i podłączyć zegary lub wyciągnąć bezpiecznik od nich...jak dobrze kojarzę nr 11



Canibal26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr paź 29, 2008 19:29
Lokalizacja: TROJMIASTO
Kontakt:

Re: Uszkodzony wyświetlacz??

Post autor: Canibal26 » sob sie 28, 2010 17:11

Dzięki. Pomoglo zwykle odłaczenie aku.. nawet mechanik na to nie wpadł i stwierdził ze mam zegary do wymiany!! Dzieki i pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości