Szyba, czasem działa a czasem nie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lucek_master
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:01
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: lucek_master » wt sie 24, 2010 12:06

Witam.

W moim autku jest tak, że szyba przy kierowcy czasem działa, a niekiedy nie.
Pozostałe 3 "chodzą" bez zarzutu. Rozebrałem drzwi ale nic tam wiele nie znalazłem, niby wszystko ok. Ruszałem też przewodami koło zawiasów drzwi, też nic.
Zastanawia mnie, czy może jakiś przekaźnik, bezpiecznik, inna kostka pod kierownicą może nie łączyć?! Jest tam coś takiego, odpowiedzialnego za szyby? Szyba działa przez 90% czasu, tylko niekiedy mam z nią problemy. Dodam, że przycisk jest podświetlony nawet gdy szyba nie działa. Przeważnie szyba przestaje działać podczas jazdy, a gdy autko postoi chwile to zaczyna działać, ale to też nie jest reguła.
Jeśli przyczyna nie leży po stronie tych kosteczek pod kierownicą, to gdzie mam jej szukać???
Proszę o pomoc!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: Paweł Marek » wt sie 24, 2010 13:56

Najpierw kable w gumie do drzwi i okrągłe złącze które tam jest do sprawdzenia. Ważne czy gdy szyba przestaje działać z przycisku to można ją uruchamiać razem z pozostałymi z kluczyka w drzwiach kierowcy i pasażera - sprawdź to i napisz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lucek_master
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:01
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: lucek_master » wt sie 24, 2010 14:36

Z kluczyka też nie działa (tylko ta jedna). Złącza nie ma, bo najwyraźniej poprzedni właściciel coś przy tych drzwiach już majstrował. Ale kiwałem tym we wszystkie strony (tymi przewodami znaczy się) ale szyba nie drgnęła, czyli to raczej nie tam nie łączy.

Pamiętam, że gry rozebrałem drzwi to też szyba nie dawała znaków życia, dopiero na końcu wpadłem na pomysł żeby "pokiwać" przekaźnikami, bezpiecznikami itp i wtedy zadziałała. Gdybym wiedział że jest tam coś odpowiedzialnego za tę konkretną szybę to bym się za to zabrał, a tak to zanim posprawdzam wszystkie przewody i te elementy na płytce to życia mi braknie.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: jhosef » wt sie 24, 2010 15:08

To ja się podepnę.

Czasem - zazwyczaj po postoju na słońcu - szyba kierowcy otwiera się schodkowo, zamyka się schodkowo. Rusza się o 5 cm i staje, naciśnięcie ponownie, 5 cm i staje. Czasem tylko podnoszenie, czasem tylko opuszczanie. Jak jej się podoba. Zazwyczaj problem nie występuje przy chłodnym dniu, postoju w cieniu. Nawet po wystąpieniu i przejechaniu 10 nim problem zanika.

Problem występował w aucie z którego były podnośniki ( ale za 100 zł za absolutny komplet nie marudziłem). Po zamontowaniu problem nie występował aż do czasu instalacji elektrycznych luster (apetyt rośnie w miarę jedzenia:). Zaraz po instalacji pojawiło się okazjonalne schodkowe otwieranie lub/i zamykanie.

Czytałem o hallu w silniczku ale nie jestem pewny czy to może być on - problem nie jest permanentny. Nie jestem przekonany odnośnie rozbebeszania silniczka.



lucek_master
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:01
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: lucek_master » wt sie 24, 2010 20:10

Proszę o pomoc!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: Paweł Marek » wt sie 24, 2010 20:46

jhosef, to ewidentnie czujniczek halla, jak się zdecydujesz to naprawiaj zbliżając go do magnesu, na jakiś czas pomoże - porada jest w FAQ
lucek_master, w skrzynce przekaźników niema nic odpowiedzialnego za jedną szybę, z wyjątkiem połączeń elektrycznych do niej. Było grzebane - to musisz to sprawdzić, idąc od złącza w słupku w stronę skrzynki bezpieczników, po wcześniejszym odkręceniu rączki od maski i plastyku przy słupku - nic nie poradzi się innego w tej sytuacji, coś tam musi nie łączyć. Schemat w razie czego jest na forum dawałem nie raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lucek_master
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:01
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: lucek_master » śr sie 25, 2010 12:03

Robię tak jak napisałeś, a przynajmniej staram się, ale chyba nic z tego nie będzie, zresztą sam zobacz:

1 ogólny zarys
2 połączenie drzwi z resztą auta (poucinane i polutowane na nowo)
3 w drzwiach jest 4 ucięte kable ale mimo to wszystko działało, kiedyś
4
5 pełno kabli do których jest ciężki dostęp, niektóre pewnie tez "były robione"
6

I nie wiem co jest do czego... Ten schemat który dałeś hmm coś się w nim nie zgadza. Od przełącznika na drzwiach kierowcy wychodzi 6 przewodów a na schemacie jest 4 tylko...

Jakieś pomysły???

1
Obrazek


2
Obrazek


3
Obrazek


4
Obrazek


5
Obrazek


6
Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: jhosef » śr sie 25, 2010 12:11

Masz niezłe rękodzieło uklepane w tej instalacji. Instalacja drzwiowa bez przelotek a przy skrzynce bezpieczników spory bałagan. Co to za ustrojstwo wisi widoczne na ostatniej fotce (jakby transformatorek)?



lucek_master
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 24, 2010 12:01
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: lucek_master » śr sie 25, 2010 12:33

Cholera wie co to jest, przekaźnik bardziej, bo transformator to to nie jest.
Poradzi mi ktoś coś?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Szyba, czasem działa a czasem nie

Post autor: jhosef » śr sie 25, 2010 12:45

Powiem Ci, że zdalnie przy rzeźbie w instalacji jest ciężko. Trzeba szukać po kablach co od czego, doprowadzić do ładu. Tak to trochę wróżenie. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za przelotkami w drzwi. Mam na handel ale bez szybek i luster (pozostałość po montażu elektryki) z centralnym i audio.

jakie kolory mają obcięte kable?

Te złodziejki widoczne nad skrzynką (biała-zielona i znowu biała powinna być przypięta nad górze skrzynki dla porządku. Musisz pobawić się w nurka i zobaczyć pod co podpięte sa te przekaźniki. Jak montowałem szynki (na pełnej instalacji w oryginale) to nie było przekaźników, jedynie kilka kabli do zasilania, plus po stacyjce, podświetlanie i komfort do szybra. I te kable musisz przejrzeć.

Ten temat Ci może pomóc:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... yginalnych" onclick="window.open(this.href);return false;

Ta skrzynka jest przez ciebie tak położona czy normalnie też tak leży?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości