Automatyczne światła

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
znajomy19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 19:26
Lokalizacja: z daleka

Automatyczne światła

Post autor: znajomy19 » śr sie 18, 2010 19:11

Witam,
Mam w golfie automatyczne światła co się włączają przy przekręceniu zapłonu, a czasem przydało by się uruchomienie silnika bez świateł.
I moje pytanie jest takie czy da się odpalić auto bez włączonych świateł?



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Automatyczne światła

Post autor: Tomasz Bis » śr sie 18, 2010 21:45

To jest automat do świateł .
[All VW] Przekaźniki świateł
Ja zrobiłem to pod kiero , zastosowałem dwa przekaźniki 541 . Przy tej okazji wyszedł automat do włączania świateł mijania Potrzeba znaleźć przewód idący do kontrolki ładowania , zabezpieczyć diodą / przed przejściem prądu do altka po włączeniu świateł przy zgaszonym silniku / i podpiąć go do plusa sterującego przekaźnikiem św...mijania . W moim układzie nie zapalają się światła pozycyjne , można to rozwiązać za pomocą dwóch diód , ich zadanie jest podobne jak w sprawie alt... W wiązce idącej do manetek są przew... od prawej i lewej pozycji , należy tam się wpiąć z diodą tak aby prąd płynął w ich kierunku od plusa wychodzącego do św... mijania .
Jak jest automatycznie to musi być gdzieś sterowanie . Automat świateł załącza je po uruchomieniu silnika . Mk3 nie ma przekaźników o czym się dowiesz w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=64358" onclick="window.open(this.href);return false; Jeżeli światła są po przekręceniu kluczyka , to wydaje mi się że ktoś odpowiednio po przekładał kable na włączniku. Oczywiście mogę się mylić .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Automatyczne światła

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 22:24

znajomy19, jeśli masz gotowy dokupiony automacik to na jego pudełku lub osobno bedzie przełącznik pozwalający zlikwidować automatyczne zapalanie. Jesli masz zrobione na włączniku jak w poradzie mojej i Jay'T na faq to musisz odlutować kabel który łączy za włącznikiem kabel bialoczarny z żółto klub szaroczarnym. Są też mozliwe inne kombinacje więc jak się nie czujesz na siłach sam to podjedź do elektryka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
znajomy19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 19:26
Lokalizacja: z daleka

Automatyczne światła

Post autor: znajomy19 » czw sie 19, 2010 20:55

A wiecie może gdzie jest ten automacik od świateł, bo w tunelu środkowym na wysokości pedału gazu mam jakieś coś z którego wychodzi wiązka kabli ale nie wiem co to jest.
albo jak rozpoznać czy jest automat czy coś robione było?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Automatyczne światła

Post autor: Paweł Marek » czw sie 19, 2010 22:17

moŻe masz jakieś oznaczenia, albo daj fotkę, ale pewnie będziesz musiał iść po kablach do czego idą. Zdolnościami jasnowidzenia nie grzeszymy. Jedno co wiadomo że jeśli same światła się zapalają to coś robione było. Pomoże trochę info czy zapalają się dopiero po uruchomieniu silnika czy od razu po włączeniu zapłonu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Automatyczne światła

Post autor: Zico63b » pt sie 20, 2010 01:51

To "coś" na tunelu bym raczej nie ruszał: rzadko montażysta tam właśnie coś swojego umieszcza, raczej nad czy przy skrzynce bezpieczników. Natomiast w opisanym miejscu jest np. umieszczony fabrycznie sterownik poduszek powietrznych [-X



Awatar użytkownika
znajomy19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 19:26
Lokalizacja: z daleka

Automatyczne światła

Post autor: znajomy19 » pt sie 20, 2010 14:10

Światła uruchamiają się od razu po włączeniu zapłonu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Automatyczne światła

Post autor: Paweł Marek » pt sie 20, 2010 14:34

Więc bardziej jest prawdopodobne że niema założonego gotowego automatu tylko wykonane są połączenia za włącznikiem, no ale to nic pewnego, wyjmij włacznik daj fotki jeśli coś tam znajdziesz i tej skrzyneczki co znalazłes inaczej gdybanie na forum jest bez sensu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 28 gości