Spadające obroty ...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilO-xD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:57
Lokalizacja: ZMC
Kontakt:

Spadające obroty ...

Post autor: kamilO-xD » śr sie 18, 2010 19:20

Witam, Mam problem z obrotami w golfie a mianowicie : Gdy kręcę kierownicą do końca to obroty spadają na moment , jak opuszczam szybę przy końcu też spadają a jak włączę nawiew na 4 też spadają, nie wiem dokładnie do ilu obrotów bo pokazuje mi obrotomierz nawet 200 obr ale to niemożliwe , ale tak myślę że spadają do 700 a nawet niżej bo prawie gaśnie, czy to wina ładowania ??? coś jest z elektryką ale nie wiem co.. jak możecie to pomóżcie może ktoś miał taką sytuację ... ;p



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Spadające obroty ...

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 19:38

Kręcenie kierownicą nie zwiększa poboru prądu. Ale oczywiście sprawdź to. Jeśli ładowanie jest dobre to może winny jest źle pracujący wtrysk benzyny. I tu uwaga że masz napisać zawsze typ silnika bo nawet nie wiadomo czy to benzyna czy diesel. W każdym razie wszystkie czynności które opisałeś trochę obciążają silnik. Który może tak zareagować jak ma za ubogą mieszankę na wolnych.
Ew. zasilanie układu wtrysku w prąd szwankuje. W wielopunktach odpowiada za to przekaźnik R3 nadruk 30, albo okablowanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kamilO-xD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:57
Lokalizacja: ZMC
Kontakt:

Spadające obroty ...

Post autor: kamilO-xD » śr sie 18, 2010 19:46

Jest to 1.8 Gt 90KM + zwykły gaz (oczywiście jednopunkt :jezor: ) , no ale pompa od wspomagania obciąża silnik bo obroty spadają , więc może to wina wtrysku, ale ogólnie ładnie chodzi na jałowym biegu ma 900 i równo , wymieniałem niedawno świece na 1żarowe bo koleś mi powiedział że jak mam z gazem to lepiej będzie chodził, kopułkę , kable i szczotki w alternatorze , co prawda zkręciłem troche gaz i to może być wina małej dawki gazu ???



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Spadające obroty ...

Post autor: michalqqr » śr sie 18, 2010 19:51

kamilO-xD, na benzynie dzieje się to samo ?



kamilO-xD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:57
Lokalizacja: ZMC
Kontakt:

Spadające obroty ...

Post autor: kamilO-xD » śr sie 18, 2010 19:56

Tak, na benzynie jest to samo , dopiero sprawdzałem ;p czyli jednak nie dawka gazu, 8)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Spadające obroty ...

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 20:01

Może jeszcze sprawdź ustawienie zapłonu (lampa stroboskopowa u mechanika), no i to napięcie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kamilO-xD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:57
Lokalizacja: ZMC
Kontakt:

Spadające obroty ...

Post autor: kamilO-xD » śr sie 18, 2010 20:03

Ok, dzięki ale na razie nie mam kasy to będę tak jeździł , może nic się nie stanie ;p



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości