Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: robaczykiewicz » pt sie 13, 2010 20:32

Witam, sprawa dotyczy golfa 3 2.0 Gti silnik 2E, problem polega na tym ze rano odpala super, wsiadam przekrecam kluczyk wszystkie kontrolki sie zapalaja, odpalam, jade, bajka, ale jak sie nagrzeje (czasem tez na zimno), wsiadam przekrecam kluczyk nawiew dziala kontrolek brak (dodam ze nie dzialaja kierunki) przekrecam kluczyk silnik kreci ale iskry nie ma, nie odpala, czasem po nocy wszystko wraca do normy. sprawdzalem kostke stacyjki, to samo, sprawdzalem stacyjke, to samo, blagam pomozcie co to moze byc bo juz wychodze z siebie i staje obok ;)
Z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk3]Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: Paweł Marek » pt sie 13, 2010 21:35

Dobrze byłoby jakbyś napisał na czym polegało sprawdzenie kostki stacyjki bo wszystko wskazuje na nią, albo kabel z plusem po zapłonie biegnący od niej do skrzynki przekaźników.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [mk3]Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: robaczykiewicz » pt sie 13, 2010 23:13

sprawdzenie polegalo na wypieciu wtyczki od kostki, wpieciu nowej i przekreceniu jej srubokretem, elektryk sprawdzal jeszcze (nie wiem jak) pomijajac kostke i stacyjke



Awatar użytkownika
mc-en
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 22, 2010 02:24
Lokalizacja: Kraków / Ruda Śl.

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: mc-en » sob sie 14, 2010 00:05

Hmm, mojego MK3 tez to męczy, tylko raczej w sytuacji jak go "zduszę". Silnik 1.8 AAM. Z tego co zacząłem szukać w internecie to oprócz kostki stacyjki ktoś rzucił luźno że może mieć to jeszcze związek z alarmem fabrycznym, ale jaki niestety nie wiem. U mnie pomaga na to wysiadka, wypalenie papierosa i wszystko w tym czasie wraca do normy.

Pozdrawiam



robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: robaczykiewicz » ndz sie 15, 2010 18:09

poczekamy az dojdziesz do calej paczki i wtedy moze ktos nam pomoze.... ja doszedlem do dwóch i juz wiecej niechce mi sie palic, dlatego szukam pomocy



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: Zico63b » ndz sie 15, 2010 18:29

A zimne luty w alarmie lub immobilizerze?
Jeśli w chwili "niełączenia" pomoże konkretne walnięcie piąstką w deskę rozdzielczą w okolicy zegarów - polecam zająć się będącym za włącznikiem świateł pudełeczkiem, to fabryczny alarm. Często wystarczy poporawiać lutownicą punkty w płytce z elektronika, szczególnie przy przekaźnikach.



robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: robaczykiewicz » ndz sie 15, 2010 23:14

konkretne walniecie w jakikolwiek punkt samochodu nie pomaga, naprawde juz jestem bezsilny, jutro jade do elektryka zobaczymy co mi powie.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: Zico63b » ndz sie 15, 2010 23:24

Jeśli by Kolega był zdecydowany, to jest jeszcze jedna próba: po zdjęciu osłony kolumny kierownicy widzimy wtyk kostki stacyjki. Łączymy tam czarny z czerwonym, prąd ma się pojawić. Można nawet wtyk z tym "skrótem" włożyć do kostki i pojeździć. Nie będzie to miało wpływu na rozrusznik czy reflektory, jedynie by wyłączyć silnik będzie trzeba wyjąć drucik. To tylko próba mająca wskazać czy to rzeczywiście kostka stacyjki czy też wewnętrzne ścieżki w skrzynce bezpieczników.
Bowiem po wejściu prądu w skrzynkę, rozchodzi się on ścieżkami do różnych odbiorników pracujących z zapłonem i były by kontrolki ale gasł silnik albo na odwrót; tu jest całkowite odcięcie prądu - jak stacyjką.
No chyba że jak w pierwszym poście pisałem, coś jeszcze odcina prąd, ale musi być tylko między stacyjką a skrzynką - tak wynika z objawów.



Awatar użytkownika
djbartez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: pt gru 19, 2008 18:32
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: djbartez » wt sie 17, 2010 22:54

robaczykiewicz, kolego i jak doszedłeś do tego co jest przyczyną Twojego problemu ?? Pozdrawiam


Montaż-Serwis-Naprawa Samochodowych Instalacji Gazowych

Jetta A2 Coupe
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313639
Mój były golfik :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=244323

robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: robaczykiewicz » czw sie 19, 2010 16:08

Witam
Powiem tak, odebralem samochod, wszystko dziala, problem byl w seryjnym alarmie schowanym pod przelacznikiem od wlaczania swiatel, elektryk nic prawie nie zrobil oprocz rozlozenia tego na drobne i podgrzania opalarka 2och przekaznikow ktore sa na plytce elektronicznej, bo auto jak postalo to problem sam zniknal, natomiast pojawil sie kolejny, mianowicie, jak zgasze samochod kluczykiem nie wyjmujac go ze stacyjki gasnie calkowicie licznik, dodam ze radio dziala do momentu wyjecia kluczyka, nie dziala tez centralny i lampki na podsufitce . szukam na forum :( jestem juz w skrajnej desperacji tego samochodu bo mialem dzisiaj wyjechac na urlop...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwny problem po nagrzaniu. Brak kontrolek

Post autor: Zico63b » czw sie 19, 2010 22:28

robaczykiewicz pisze:problem byl w seryjnym alarmie
:bigok: Tak myślałem...
Teraz bezpieczniki do sprawdzenia: 16 oraz 21 . Przy operacjach związanych z wyjmowaniem i wkładaniem elementów, elektryk pewnie zrobił zwarcie, wybiło bezpiecznik ale tego nie zauważył.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości