Problem ze wskaznikiem paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Problem ze wskaznikiem paliwa

Post autor: Y@RO » ndz sie 15, 2010 14:14

Czesc. Mam problem ze wskazaniem paliwa. Przy ruszaniu wskazowka jest inaczej a przy hamowaniu inaczej, poprostu waha sie caly czas. Myslalem ze to zwiazane cos z elektryka licznika, ale po przelozeniu licznika z Polo do mojego golfa, problem jest nadal. Co to moze byc ? Pozdrawiam.

P.S. Kontrolka oleju sie nie przejmowac, bo tak jak pisalem licznik jest z polo i musze czujnik zmienic albo wypiac kabel. No i predkosc, na nowym liczniku tez nie dziala i wiem ze to juz wina impulsatora a nie licznika.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony pn sie 16, 2010 21:48 przez Y@RO, łącznie zmieniany 1 raz.


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem ze wskazaniem paliwa

Post autor: Zico63b » ndz sie 15, 2010 14:42

W czujniku poziomu paliwa w baku powinien być układ zapobiegający szybkiemu ruchowi pływaka, podobnie jak amortyzator w zawieszeniu. Czy tam coś się nie odpięło? W liczniku też coś takiego jest ale jeśli tak samo dzieje się na innym liczniku a dodatkowo wskaźnik temperatury nie zmienia położenia (czyli skoki napięcia w liczniku też odpadają) - powód będzie w baku.
W moim 126p było tak kilkakrotnie i powodem było odpięcie ramienia od studzienki amortyzującej ruchy ramienia.



Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Problem ze wskazaniem paliwa

Post autor: Y@RO » ndz sie 15, 2010 15:04

ok sprawdze to :)


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Problem ze wskazaniem paliwa

Post autor: Y@RO » pn sie 16, 2010 21:24

Zico63b, wymienilem caly plywak wraz z pompka paliwa od Polo i nadal sa te wahania :( przyspiszam wskazowka opada, hamuje wskazowka idzie w góre.


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem ze wskaznikiem paliwa

Post autor: Zico63b » pn sie 16, 2010 22:35

Czegoś takiego to jeszcze nie spotkałem...Nie bardzo wiem co tu podpowiedzieć, nie chodzi o czystość styków licznika (masa!) bo liczniki Kolega przekładał więc ewentualny brud by się starł, zespół pływaka inny.
Żeby brak impulsatora miał na to wpływ?
A przy dodaniu gazu na postoju też tak jest?
A po zaparkowaniu czy postoju przez chwilę np. tyłem mocno do góry lub na dół?
Bo jakoś trzeba dojść chociaż co ma tu wpływ: prędkość, obroty czy przelewanie się paliwa?



Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Problem ze wskaznikiem paliwa

Post autor: Y@RO » pn sie 16, 2010 22:53

Zico63b, przy dodawaniu gazu jest ok, wiadomo, jak auto stoi po górke to inaczej bedzie wskazywał a z górki inaczej. wydaje mi sie ze tak jakby tego podtrzymania nie bylo tej wskazowki. Tak mi sie zaczelo dziac jak CHYBA wymienilem skrzynke bezpieczników, sa tam takie pojedyncze wtyczki ktore ponoc sa od dodatkowego wyposazenia. Mam ich w sumie 6 i WIEM napewno ze ktores byly podpiete chociaz moje auto to golas. z tych wtyczek sa dwie z czarnymi kabelkami, jak one sa WYPIETE z tych pojedynczych gniazdek to wtedy licznik nie działa. Raz jakos tak popodpinałem ze teoretycznie wszystko działało OK .. ale przy wlozeniu kluczyka w stacyje i przekrevceniu na zaplon zaswietlalo sie podswietlenie tablicy rej, oswietlenie nawiewów oraz liocznik :) tak jak w nowych autach :D Kombinacji podlaczenia tych kabli razem lub osobno jest duuuuzo :/ Jedne sa z zielonymi wtyczkami, jedne z niebieskimi, zółte tez sa.


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem ze wskaznikiem paliwa

Post autor: Zico63b » pn sie 16, 2010 23:15

Raczej o takim podtrzymaniu nie słyszałem...do licznika jest wymagany tylko ten wtyk a w skrzynce bezpieczników ma być wtyk wiązki licznika, poszukam jaki kolor i umieszczenie. Te pojedyncze nie powinny mieć wpływu na takie 'numery".
Mój niedawno musiał stać kilka godzin pod górkę tyłem to wskazówka przesunęła się po włączeniu zapłonu o zaledwie pół odległości między kreseczkami (1/8 baku).



Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Problem ze wskaznikiem paliwa

Post autor: Y@RO » wt sie 17, 2010 20:54

wiele osob ma twarde zawieszenie i nie slyszalem o czyms takim ze wskaznik paliwa goni. Wiec to od twardego tez nie bedzie. ehhh cos z elektryka, tylko co i gdzie :(


eSsssssssssss :))))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości