ESP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

ESP

Post autor: slaveus » śr sie 04, 2010 17:34

Witam, padł mi ostatnio czujnik przyspieszenia poprzecznego. Mam pytanie czy zamiast dwóch czujników, które mam w tej chwili mogę włożyć tzw duosensor, który zastąpił w późniejszych latach te dwa oddzielne czujniki? Oczywiście wymagałoby to adaptacji przewodów i wtyczek ponieważ w tej chwili są dwie wtyczki a do duosensora potrzebna byłaby jedna.



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

ESP

Post autor: Magnus » wt sie 10, 2010 13:26

slaveus,
a jakie masz objawy???

U mnie jest tak..........
ciągle sie swieci kontrolka Esp i dodatkowo podczas jazdy(choc od kilku dni i w czasie postoju z właczonym silnikiem podobnie) wystepuje 3 krotny sygnał dzwiekowy z za licznika(dosc glosny).
Dodatkowo zaobserwowałem ze w czasie pierwszego sygnału dźwiękowego błyska dosłownie na ułamek sekundy kontrolka Air bag i recznego.
Co moze byc uszkodzone?
Aha dodam ze najczesciej problem wystepuje gdy jade prosto i delikatnie koryguje kierownica tor jazdy( ruchy w prawo lewo o 3 cm).
Zrobiłem adaptacje czyjnika skretu w sposob "chlopski" czyli skret prawo lewo i prosto 50m- nic to nie daje :crazy:

błedy jakie występują na vagu:
1314 Sterownik silnika
obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY-------- skasuje sie ale po niedlugim czasie powraca.
778 Czujnik kąta skrętu-G85
obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY ---------nie idzie wykasowac

od czego zacząc?...............



slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

ESP

Post autor: slaveus » wt sie 10, 2010 15:12

u mnie takich licznych objawów jak u ciebie nie było, jedynym objałem było zapalanie się od czasu do czasu lampki ESP i tyle, wysłałem swój czujnik do gościa z allegro który je naprawia i czekam teraz na efekt, jak nic z tego nie wyjdzie to będę zamawiać przez neta nowy albo używany, ale pytałem o ten duosensor bo one już podobno nie są takie wadliwe, a jak wstawię nowy taki jak był to znowu po jakimś czasie może padnie, do tej pory niestety nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie czy mogę wsadzić duosensor, wygląda na to że nikt takiej operacji nie przeprowadzał więc pewnie nie jest to możliwe ...



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

ESP

Post autor: Magnus » wt sie 10, 2010 17:26

slaveus,
a jakie miałes błedy na vagu? po błędach z vaga doszedłes ze to czujnik przyspieszenia poprzecznego?
jezdzisz autem bez czujnika?

pytanie do wszystkich
czy jakbym miał na podmianke inny czujnik to mogłbym go podpiac bez jakichkolwiek konsekwencji?
konieczna jest jakas adaptacja?



slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

ESP

Post autor: slaveus » wt sie 10, 2010 19:47

nie wiem jakie miałem błędy na vagu bo sprawdzał mi to elektronik i powiedział że to uszkodzony czujnik przyspieszenia poprzecznego, w tej chwili jeżdżę bez esp, nie ma z tym żadnego problemu, pali sie po prostu lampka ESP, z tego co wiem po podpięciu innego czujnika wymagana jest kalibracja



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

ESP

Post autor: Magnus » śr sie 11, 2010 06:22

U mnie problem juz rozwiazany, na szczescie:)

preblem był w czujniku za kierownica .Wyciagnołem go,wyczyscilem odpowiednio zalozylem ,styki sprawdzilem, dodatkowo wyciagnąlem bezpiecznik od abs i od sterowania silnikiem.
po złozeniu wszystkiego jak reka odjął.



Awatar użytkownika
goofy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 26, 2008 13:52
Lokalizacja: OP
Kontakt:

Re: ESP

Post autor: goofy » śr sie 11, 2010 12:32

slaveus pisze:nie wiem jakie miałem błędy na vagu bo sprawdzał mi to elektronik i powiedział że to uszkodzony czujnik przyspieszenia poprzecznego, w tej chwili jeżdżę bez esp, nie ma z tym żadnego problemu, pali sie po prostu lampka ESP, z tego co wiem po podpięciu innego czujnika wymagana jest kalibracja
tobie chodzi o czujnik kąta skrętu który jest pod taśmą w kierownicy, tak wymaga kalibtacji, ale jak będziesz go zmieniał tam jest takie oczko z punkcikiem w środku musi być odpowiedno ustawione teraz nie pamiętam w jakiej pozycji w każdym bądz razie jak będziesz to robił to rób to z kimś to ci będzie to kalibrował bo jak źle ustawisz to będziesz miał podwójną robotę ze ściąganiem kierownicy poduszki itd.....



slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

Re: ESP

Post autor: slaveus » śr sie 11, 2010 14:01

goofy pisze:
slaveus pisze:nie wiem jakie miałem błędy na vagu bo sprawdzał mi to elektronik i powiedział że to uszkodzony czujnik przyspieszenia poprzecznego, w tej chwili jeżdżę bez esp, nie ma z tym żadnego problemu, pali sie po prostu lampka ESP, z tego co wiem po podpięciu innego czujnika wymagana jest kalibracja
tobie chodzi o czujnik kąta skrętu który jest pod taśmą w kierownicy, tak wymaga kalibtacji, ale jak będziesz go zmieniał tam jest takie oczko z punkcikiem w środku musi być odpowiedno ustawione teraz nie pamiętam w jakiej pozycji w każdym bądz razie jak będziesz to robił to rób to z kimś to ci będzie to kalibrował bo jak źle ustawisz to będziesz miał podwójną robotę ze ściąganiem kierownicy poduszki itd.....
ja mam uszkodzony czujnik przyspieszenia poprzecznego, fotki poniżej (ten mniejszy - 2), czyli kalibracji wymaga tylko ten kąta skrętu? czytałem na tym forum, że ten przyspieszenia poprzecznego jeżeli jest przekładany z innego auta to wymaga kalibracji a jeśli z tego samego to nie

Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości