Problem asr

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawcio0000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem asr

Post autor: pawcio0000 » pn sie 09, 2010 23:07

witam,mam krótkie pytanko jak sprawdzić czy golf z 2000 roku został fabrycznie wyposazony w system asr??Na zegarach ta kontrolka nigdy sie nie zapala nawet na chwile,ale gdy pewnego dnia odłaczyłem akumulator i go znowu przyłaczyłem to na chwile sie ta kontrolka zapaliła po przekreceniu kluczyka (pierwsze przekrecenie przy podłaczeniu akumulatora)Który bezpiecznik jest za ten system odpowiedzialny??Gdzie znajduje sie przekaznik??,



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem asr

Post autor: Zico63b » pn sie 09, 2010 23:38

Musi być przycisk ESP lub ASR na lewo od włącznika świateł awaryjnych.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=196779" onclick="window.open(this.href);return false;



OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Problem asr

Post autor: OxiDizer » wt sie 10, 2010 09:35

Poczytałem ten temat i zdębiałem. Mam w swoim aucie przycisk ESP ale nie miałem okazji (może to i dobrze) wypróbować tego systemu. W temacie napisano że przycisk ESP <=> auto posiada ESP+ASR+ABS. Kontrolka od ESP jest, i jak wcisnę przycisk to się zapala (czyli tak jak być powinno). ABS działa bez zarzutu. Ale jak wcisne gaz do dechy na światłach to koła kręcą się jak głupie i jakoś nie widać żeby działał jakiś system który by to powstrzymał. Czy to oznacza że nie mam ASR? A może mam jakieś uszkodzenie? Dodam jeszcze że kontrolka sporadycznie zapala się i nie gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika tylko po jakimś czasie (czasem jest to kwestia minuty a czasem świeci się dwa dni). Przeczytałem że to kwestia połączeń w czujniku w kolumnie kierownicy. Oczywiście ASR sprawdzałem kiedy kontrolka się nie świeciła.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem asr

Post autor: Zico63b » wt sie 10, 2010 11:13

To tylko VAG :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości