[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cukier
...
...
Posty: 186
Rejestracja: wt lut 05, 2008 00:52
Lokalizacja: SJZ
Kontakt:

[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Post autor: Cukier » pt sie 06, 2010 08:57

Witam. Mam problem z MK2 1.8 GX dokładnie nie mam ładowania... Problem ten się zaczął jak wjechałem na autostradę, po przejechaniu kilkudziesięciu km zauważyłem, że wskaźnik od temperatury cieczy chłodzącej jest na poziomie około 70* i radio zaczyna mi szwankować... jeżeli mam wszystko powłanczane to prąd z akumulatora bardzo szybko ucieka. Natomiast jeśli wyłączę wszystką elektrykę, lub pojazd będzie tylko na postojówkach i będzie chodził na biegu jałowym to akumulator się podładowuje... :panna:

proszę o jakąkolwiek pomoc ponieważ nie mam bladego pojęcia co może być nie tak...

aaaa i zapomniałem o najważniejszym.... kontrolka akumulatora się nie świeci...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 09:02

Musisz sprawdzić votltomierzem czy alternator ładuje, czy ładuje jednakowo na wolnych i na wysokich obrotach, czy jego połączenia kablowe są sprawne. Pachnie to tylko zużyciem szczotek a żeby je ocenić trzeba wyjąc regulator napięcia - wszystkie opisy znajdziesz wyszukiwarką a stopień trudności tej czynnosci zależy od tego jakiej firmy masz alternator.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Cukier
...
...
Posty: 186
Rejestracja: wt lut 05, 2008 00:52
Lokalizacja: SJZ
Kontakt:

[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Post autor: Cukier » pt sie 06, 2010 09:13

Paweł Marek pisze:Pachnie to tylko zużyciem szczotek a żeby je ocenić trzeba wyjąc regulator napięcia
rwgulator napięcia wyjąłem, wygląda on tak, że bolec bliżej tej białej plastikowej obudowy jest zużyty w stopniu znacznie większym niż ten drugi...

Alternatora teraz i tak nie zrobię ponieważ jestem obecnie w czasie załatwiania pracy i trochę mi auto jest potrzebne, a drugiego nie mam :( nie wiem, pomoże trochę to jak kupię nowy regulator, czy nie bardzo?



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Post autor: Kowal_ » pt sie 06, 2010 15:16

Cukier pisze:że bolec bliżej tej białej plastikowej obudowy jest zużyty w stopniu znacznie większym niż ten drugi...
u mnie mniej więcej też tak wyglądało jak zaczęło mi szwankować ładowanie, z tym, że objawiało się to dodatkowo na początku sporadycznym mruganiem kontrolki.

Wymień ten regulator, to koszt dwudziestu kilku złotych, a podejrzewam, że problem ustąpi.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Cukier
...
...
Posty: 186
Rejestracja: wt lut 05, 2008 00:52
Lokalizacja: SJZ
Kontakt:

[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Post autor: Cukier » pt sie 06, 2010 17:31

Kowal_ pisze:Wymień ten regulator, to koszt dwudziestu kilku złotych, a podejrzewam, że problem ustąpi.
regulator wymieniony, ale dalej było by to samo... zdjąłem pasek klinowy i się przeraziłem... kilku jak nie kilkunastu zębów nie było... ogólnie teraz akumulator ładuję i pod wieczór pójdę sprawdzić czy wszystko będzie ok.

Dzięki wszystkim za pomoc :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Post autor: Kowal_ » sob sie 07, 2010 08:44

Oj Cukrze myślalem, że pasek to sprawdziłeś w pierwszej kolejności :helm:

Dobrze, że już działa.


330KM/450Nm

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

[mk2] brak ładowania powyżej obrotów 2k/min

Post autor: spawacz » sob sie 07, 2010 21:19

szczotki wpdaja w dragania bo sa juz zuzyte przy wiekszych obrotach, na nizszy bedzie ladowal, wymien szczorki i bedzie lala.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości