Całkowite przyciemnianie halogenów - Fotoporada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Całkowite przyciemnianie halogenów - Fotoporada

Post autor: arielo87 » sob lut 06, 2010 18:10

Witam. Temat roztrząsany już wiele razy, ale jeszcze nie w takim stopniu. W halogenach w wersji smoked przyciemniony zostaje tylko środek, a reszta jest nie ruszona. Jako, że postanowiłem się trochę z tym pobawić, chcę się podzielić moimi osiągnięciami.

Zaczęło się od tego, że pod choinkę dostałem dymione kierunki firmy depo z atrapami halogenów. Atrapy mają ciemny, plastikowy klosz.
Obrazek
Kolejnym krokiem było poszukiwanie oryginalnych halogenów. Trafiły się na alledrogo takie z pękniętymi kloszami, więc idealnie.

No to teraz rozbiórka. Halogeny należy rozebrać całkowicie. Niestety nie posiadam zdjęć z tego etapu. Musimy podważyć zatrzaski u boków i wykręcić całkowicie śrubkę od regulacji. Radzę robić to powoli, żeby niczego nie połamać.

Jak już mamy obudowę i środek osobno to bierzemy się za środek. Musimy ściągnąć szkiełko skupiające. Robimy to przez podważenie uchwytów. Jak już ściągniemy to upychamy w odbłyśnik jakiegoś papieru coby nie go zapaskudzić i malujemy na czarno uchwyt od szkiełka. Cały. Po złożeniu wygląda to tak:
Obrazek

Obydwie obudowy grzejemy i ściągamy klosze. Tutaj trzeba się troszkę pobawić i dopasować plastikowy klosz do oryginalnej obudowy, ponieważ jest on dosłownie milimetr za długi. Ja rozwiązałem to obcinając z jednej strony tą wystającą część klosza. Potem tylko czarny sylikon i kleimy. Wygląda to tak:

Obrazek

Najlepsze jest to, że plastikowe klosze mają homologację więc nie ma się o co martwić.

No to teraz finał. Wygląda to następująco
Obrazek

No i na samochodzie:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2010 18:31 przez arielo87, łącznie zmieniany 2 razy.


O:o===vw===o:O

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Post autor: bszosa » pt lut 12, 2010 21:33

A jak rozczepiales szklo od reszty to miales je tylko na zatrzaski czy tez sklejone? Ja mam halogeny hella ale za chiny nie idzie ich rozkleic.. Moze ty masz jakis dobry sposob?


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7798
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Post autor: Adrian1989 » sob lut 13, 2010 00:54

bszosa pisze: Ja mam halogeny hella ale za chiny nie idzie ich rozkleic..
ja swoje helle wkladalem do wrzatku kilka razy...az w koncu powolutku puscily :)


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Post autor: shibbyOP » sob lut 13, 2010 00:54

bszosa, rozłóż na części tak aby obudowa była tylko ze szkłem natnij nożykiem do tapet klej ile się da i do piekarnika z nimi (piekarnik na jakieś 80stpniu ustaw) czas to różnie ok 5min przy rozgrzanym, po czym wyciągnij trzymając przez jakąś szmatkę aby się nie poparzyć i cienkim śrubokrętem podważaj, jak nie idzie to znowu do piekarnika :D później jak nie idzie zwiększ tem piekarnika :D ja rozklejałem tak z kolegą ok 3 par i wszystkie ładnie odchodziły problem był z depo bo szkło pękło po 2min w piekarniku :D hella wytrzymała wszystko :) a później malowaliśmy jak kolega arielo87, i efekt 100x lepszy niż samo malowanie :) Trochę to czasochłonne ale efekt rewelka.


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Post autor: bszosa » sob lut 13, 2010 01:39

Aha.. To poprobuje troche z tym wrzatkiem a jak nie da rady to do piekarnika :) a nie wiecie czy z kierunkami hella tez tak da rade? Czy lepiej przyciemnic je po prostu z zewnatrz?


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob lut 13, 2010 08:35

arielo87, świetny mod - wygląda to bardzo dobrze, a przy okazji jest dalej legalne ;)



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » pn lut 15, 2010 10:38

bszosa, moje helle miały pęknięte klosze, więc po podgrzaniu opalarką odeszły praktycznie same.

Trzeba pamiętać żeby wydłubać stary sylikon, mamy wtedy pewność że klosz będzie się dobrze trzymał.

Shmatan, dzięki :pub: Jeden z moich kolegów przez 10 minut nie mógł dojść co to za atrapy :grin: Prawda jest taka że kompletnie nie widać, że to halogeny :bajer:

Niech mi jeszcze ktoś podpowie jak je ustawić, mianowicie na jaką wysokość mają świecić bo moje oznaczenia zniknęły w tajemniczych okolicznościach....

Może temat nadaje się do FAQ? Jak myślicie?
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 10:40 przez arielo87, łącznie zmieniany 1 raz.


O:o===vw===o:O

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn lut 15, 2010 10:42

arielo87, chyba nadaje ;)


A wysokości i kąty dla halogenów nie są nigdzie z tego co wiem opisane - mają po prostu świecić blisko i na boki ;)



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Całkowite przyciemnianie halogenów - Fotoporada

Post autor: arielo87 » ndz lut 26, 2012 01:01

Odgrzewam kotleta, ale tylko po to aby się podzielić doświadczeniami z użytkowania w/w halogenów. Po 2 latach to chyba najwyższa pora.

Po zamontowaniu i pociągnięciu instalacji byłem normalnie królem szos. W połączeniu ze wstawionymi lampami 2xh7 z ringami cały setup robił piorunujące wrażenie. Halogeny wyglądały jak czarna plama ale świeciły normalnie. Golf potem zmienił właściciela, który niestety się mnie nie posłuchał i często gęsto jeździł na halogenach zamiast na światłach mijania. Efektem tego było nadtopienie plastikowego klosza od wewnątrz i utrata estetyki. Dlatego ostrzegam potencjalnych modziarzy aby mieli to na uwadze podczas użytkowania tychże świateł. AVE :pub:


O:o===vw===o:O

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości