Wymiana antenki mk IV

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

tom9ldz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 14:40
Lokalizacja: UK

Wymiana antenki mk IV

Post autor: tom9ldz » pn sty 11, 2010 01:15

Postanowiłem napisać ta mini foto poradę gdyż nie znalazłem innej w serwisie. Sama porada powstała w oparci o opis jak ściągnąć starą i zamontować nową dzięki uprzejmości użytkownika miś fazi w temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279084. ale iż był to tylko opis bez zdięć to postanowiłem ową poradę tu wstawić może komuś pomoże. po pierwsze któregoś dnia w moim golfie mk IV któregoś poranka za uwarzyłem że ktoś "niechcąco" urwał mi bat od antenki niszcząc też podstawkę Obrazek. Chciałem zaoszczędzić i kupić zamiennik ale okazało się że ma inną końcówkę od kabla antenowego niż w oryginale i znuszony byłem wydać około 70 funtów na oryginał VW. Aby zacząć potrzebujemy: płaski śrubokręt do podważenia zaślepki od podsufitki klucz płaski 24" i to wszystko ja ten klucz zastąpiłem kluczem nastawnym też dział. Obrazek. Najpierw otwieramy klapę bagażnika i ściągamy zaślepkę od podsufitki która jest tylko na zaczepach i łatwo odchodzi jednak lepiej nie używajcie za dużo siły :bajer: . Obrazek . Następnie odginamy lekko podsufitkę i kluczem płaski 24' odkręcamy śrubę Obrazek następnie odginamy klips na którym trzyma się kabel antenowy i w miejsce starej antenki zakładamy nową . Obrazek warto też oczyścić miejsce po starej antence zanim założymy nową najlepsze do tego będzie WD40. Obrazek . po ładnym uprasowaniu nowej podstawki antenki dokręcamy śrub podpinamy kabel antenowy z antenki do przejściówki składamy wszystko w odwrotnej kolejności pamiętając o dobry ułożeniu podsufitki i wszystkich uszczelek i możemy cieszyć się nową antenką. Ze swojej strony radzę odkręcać ją od podstawki na noc aby uniknąć ponownych kosztów wymiany. Mam nadzieje, że choć jednej osobie pomogłem gdyż to forum mi pomogło po wielokroć. Pozdrawiam :okej:



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » wt sty 12, 2010 17:35

pamiętajcie, żeby za bardzo nie odginać podsufitki. Dosyć łatwo ją złamać i później pozostanie ślad.
Tak więc uchylamy tylko na tyle aby odkręcić śrubę.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości