Wymiana uszczekli pod pokrywa zaworów

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
manior15
VW- Das Auto
VW- Das Auto
Posty: 513
Rejestracja: śr mar 04, 2009 00:19
Lokalizacja: Wieluń

Wymiana uszczekli pod pokrywa zaworów

Post autor: manior15 » śr maja 20, 2009 21:20

Tak więc postanowiłem napisać mała poradę jak wymienić uszczelkę pod pokrywa zaworów. Może to nic wielkiego ale może się przydać. Fotki robione telem, ale w miarę wyraźne wiec chyba nie ma problemu. Tak więc do rzeczy.. :food:
porada dotyczy silnika 1.9 TDI..
tak więc mamy silnik:
Obrazek
zdejmujemy "pochłaniacz oleju" czy jak to tam nazywaja :jezor:
Obrazek
Odkręcamy nakrętki dociskające pokrywę..(3 szt.)
Obrazek
zdejmujemy gumowy docisk a następnie (jeśli wymieniamy komplet uszczelek) wyciągamy ta gumę z metalowej obejmy i wkładamy nowa Obrazek
ściągamy pokrywę, czyścimy szmatką miejsce przylegania uszczelki na bloku silnika, powinno to wyglądać mniej więcej tak :)
Obrazek
Następnie to samo robimy z pokrywa(czyścimy z oleju itp. rzeczy) jak się postaracie to będzie to wyglądać mniej więcej tak :bigok:
Obrazek Obrazek Obrazek
otwory przez które przechodzą śruby dociskające pokrywę też czyścimy z oleju żeby nowa uszczelka dobrze się spasowała i olej nie cisnął przez śruby, wymieniamy uszczeklę (gumę) na śrubie Obrazek Obrazek
teraz pozostało położyć uszczelkę na silniku spasować, założyć pokrywę i wszystko poskręcać w odwrotnej kolejności jak napisałem :) śruby dokręcałem "z czuciem" wycieki ustały, gofer śmiga jak nowy :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości