MKII - Ściąganie folii z szyby

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

MKII - Ściąganie folii z szyby

Post autor: pnowak2 » sob kwie 18, 2009 18:33

witam,

dzisiaj postanowilem sciagnac folie z szyb, chodzilo to za mna od miesiaca.

Tutaj można zobaczyć fotki:
http://picasaweb.google.com/p.nowak2/Sc ... FoliiVol1#
http://picasaweb.google.com/p.nowak2/Sc ... FoliiVol2#
http://picasaweb.google.com/p.nowak2/Sc ... FoliiVol3#
Oczywiscie zapomnialem cyknac pare fotek jak odklejanie bylo w polowie roboty, ale opisze slownie zeby to zrekompensowac.

* wyciagamy szybe
* umieszczamy ja na stoliczku z jakimis miekkimi podporkami (ja mialem stoliczek stolarski + gabki)
* podgrzewamy fragment szyby od krawedzi gdzie zaczynamy sciagac folie np suszarka lub opalarka (byle nie za wysoka temperatura)
* delikatnie ciagniemy rownomiernie
* nie spieszymy sie, inaczej folia zostanie na szybie zrywajac sie brzydko i zostawiajac duzo kleju

* drobne pozostalosci mozna skalpelem, drapakiem itd wydrapac nie rysujac powierzchni szyby (trudno ja zarysowac jak sie pod malym katem to robi)
* na koncu myjemy szybe benzyna ekstrakcyjna
* gotowe

pzdr.
Ostatnio zmieniony pt kwie 24, 2009 22:47 przez pnowak2, łącznie zmieniany 1 raz.



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » śr kwie 22, 2009 07:42

Jeśli folia jest najtańszej jakości to wystarczy zwykła woda do rozpuszczenia kleju pozostałego po zdartej folii. Klej na szybie nawilżamy ok 5 minut i dłonią klej daje się ściągnąć bez większych problemów. Sprawdzony sposób.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
Piotraz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn sty 07, 2008 00:08
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Piotraz » śr kwie 22, 2009 15:56

OJjj. ja zrywałem przy gliniarzach folie to klej został. Benzyną ekstrakcyjną nic, rozpuszczalnikiem tez nie ... tylko jakims srodkiem do sciagania reklam z aut.



Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: pnowak2 » śr kwie 22, 2009 22:21

sluchajcie dzis postanowilem sciagnac z tylnych szyb, ktore mialem mocno przyciemniane.
tutaj juz byl horror ! folia odeszla, caly klej z tym ciemnym czyms pozostal !

uratowala mnie drapaczka i taka stalowa gabka do mycia naczyc + wd40, szczegoly na fotkach:

http://picasaweb.google.com/p.nowak2/Sc ... FoliiVol3#



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt kwie 24, 2009 10:24

żeby klej odchodził razem z folią to trzeba na gorąco...opalarka albo chociaż suszarka do włosów...ładnie, pięknie z klejem schodzi



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » pt kwie 24, 2009 11:01

ja na szybko jakis czas temu kupilem boczna szybe po taniosci do drzwi pasazera po tym jak jakis rumun mi ja rozbil i byla przyciemniona folia...

kiedy przyszlo do odklejania to robilem to na zimno, zeszla folia...
troche kleju pozostalo i najpierw potraktowalem go zyletka...
pozostalosci szmatka z czyms rozpuszczalnikopodobnym i jakos sie udalo ;)


Obrazek

PiotrekLand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 15, 2009 17:48
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: PiotrekLand » czw sie 06, 2009 17:01

Witam
Ja wczoraj ściągałem folię z szyb. Była już w okropnym stanie. Szczerze mówiąc to nie trzeba nawet wyciągać szyb- bynajmniej nie z tyłu- i bez suszarki, czy opalarki też schodzi gładko. Mój przepis jest taki: Zaopatrujemy się w żyletkę lub nożyk tapicerski, jakąś starą, bawełnianą najlepiej, koszulkę czy coś podobnego, wodę w 1/4 z czymś dobrym do mycia szyb i odrobinę cierpliwości i wolnego czasu. Najpierw delikatnie spryskujemy szybę wodą ze środkiem do szyb podciągamy nożykiem jeden z końców folii, lub OSTROŻNIE żeby szybyb nie porysować zaczynamy od środka nacinając folię (wersja dla osób nie chcących wyciągać szyb- ja tak robiłem :grin: ). Potem odrywając folię ciągle dbamy o wilgoć między folią a szybą- klej łatwo i przyjemnie odchodzi- a pozostałości kleju zejdą bez rozpuszczalnika, czy benzyny. Po prostu wystarczy dużo rozpylonej wody ze środkiem do szyb rozpylonym na szybie i wymieniona wyżej bawełniana szmatka/ koszulka. Leciutko naciskając klej po prostu zwija się w małe "kuleczki" i pod wpływem wody przestaje być lepki, spadając gdzie popadnie- polecam odkurzyć autko po zabiegu :helm: . Uwaga z szybą z tyłu. Łatwo uszkodzić ogrzewanie a klej do ogrzewania kosztuje 70zł :goof: więc nożykiem podciągajcie folię w części bez ogrzewania i powoli odrywajcie przez powierzchnię ogrzewaną. Gwarantuję super efekt bez większego nakładu pracy i strachu, że rozpuszczalnik nam gdzieś kapnie, niszcząc tapicerkę albo plastik.
Pozdrawiam i życzę sukcesów :bajer: Obrazek


PiotrekLand

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr wrz 30, 2009 16:02

Acetonem ładnie schodzi


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości