[All]Podswietlenie klamek by Mavrick

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[All]Podswietlenie klamek by Mavrick

Post autor: Mavrick » czw lis 06, 2008 21:51

Podswietlenie klamek

Co nam bedzie potrzebne:

diody led x2 lub x4(zalezy ile doorsow)
rezystorki j/w
wiertarka
wiertatelko (numer mniejsze od srednicy diody)
lutolka
cyna
kalafonia
rurki termokurczliwe
zapalniczka
troche kabla
bezpiecznik w oprawce na kabel
kostka
wsuwki
czarny marker lub farba
przelacznik 0-1
troche wolnego czasu

Najpierw zdejmujemy oslone raczek a nastepnie wyciagamy ten plastik ktory znajduje sie przy klamce. Bierzemy lutownice i topimy troche plastiku przy klamce. Latwo mozna ustalic gdzie poniewaz z tylu tego plastiku jest maly prog.

Po wytopieniu powinno wygladac mniej wiecej tak:



Obrazek


Nastepnie bierzemy wiertarke i wiercimy dziurke w oslonie otaczajacej klamke. Staramy sie tak to zrobic aby obie dziurki sie pokryly. Pzymierzamy diode (powinna wejsc ciasno) jezeli otwor jest za ciasny to rozwiercamy go delikatnie. Uwazajac przy tym zeby nie przesadzic bo dioda bedzie (jak to w Samych Swoich bylo powiedziane) "wylatac". Jezeli juz dioda pasuje do dziurki przystepujemy do dalszej pracy. Lutujemy rezystor do + diody (dluzsza noga) nastepnie zakladamy rurke termo i lutujemy ok 40cm kabla.To samo robimy z - tylko oczywiscie nie lutujemy do niego rezystora. Na koncu kabelka zakladamy wsuwki i przeciagamy go przez gume w drzwiach gdzie idzie wiazka kabli do kabiny.


Po zamontowaniu diody:

Obrazek





Teraz przechodzimy do srodka auta...musimy zdobyc troche voltow. (Ja znalalazlem je pod zaslepka w konsoli srodkowej obok gniazda diagnostycznego). Zeby sie tam dostac demontujemy konsole srodkowa. Nastepnie bierzemy kabel, zakladamy rurke termo i lutujemy do niego bezpiecznik. Nastepnie obieramy drugi kabelek od bezpiecznika i zakladamy na niego metalowa wsowke (takiej wielkosci zeby wszedl w org wtyczke zasilania gniazda diagnostycznego. To samo robimy na kablu minusowym ale tu ograniczamy sie tylko do zalozenia wsuwki poniewaz bezpiecznik nie jest nam potrzebny z przyczyn oczywistych. Musimy sie zastanowic gdzie mamy zamontowac wlacznik do diodek. Ja bede montowal go na tym plastiku pod kolumna kierownicy z racji tego ze nie mam juz miejsca na zaslepka bo w lewej skrajnej zaslepce mam wyciszenie radia oraz wlacznik do podswietlenia podlogi.


Tak wiec jak chcemy zamontowac wlacznik w wyzej pokazanej zaslepce przecinamy kabel + montujemy dwie wsuwki i podlaczamy przelacznik oczywiscie po uprzednim wypaleniu odpowiedniego otworu w zaslepce. Teraz ucinamy kabel (UWAGA!! nie wolno tego robic po podlaczeniu powera(to na samym koncu) bo zniszczeniu ulegnie bezpiecznik;)-ale to chyba wiecie:P)Jak juz ucielismy kabelek obieramy go z jakies pol cm nastepnie montujemy koste. Z drugiej strony kostki dokrecamy (w zalezonosi ile mamy drzwi) (ja mam wersje 3D wiec dwa dwu zylowe kable (70cm powinno wystarczyc)), na ich koncach montujemy wsuwki. Dla latwiejszego przeciagniecia kabli proponuje zdemontowac licznik oraz dolny schowek od strony pasazera. Teraz pojawia sie problem przeciagniecia kabla przez wtyczki drzwiowe. Ja zrobilem to tak:


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Chyba nie musze nic tlumaczyc?:D

Teraz wystraczy zlaczyc wsuwki z tymi w drzwiach zgrzac rurki i mozemy cieszyc sie swiecacymi klamkami. Mozemy przy pomocy farby zamalowac diody od strony kabiny zeby swiecily tylko w klamki. (ja osobiscie jeszcze tego nie zrobilem.:P

Alternatywa podlaczenia:

Mozecie rowniez podlaczyc sie z diodami pod podswietlenie przyciskow el. szyb (brazowy masa szaroniebieski plus)(mialem tak ale uznalem to za dosc niepraktyczne poniewaz wlaczalo sie razem z wlaczeniem swiatel a w dzien jest to zbedny bajer.)

Efekt koncowy (bez zamalowanych diodek):

Obrazek

Obrazek

Jak cos nie jest jasne...pisac:)

Pozdrawiam i zycze milego majsterkowania:)
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 13:42 przez Mavrick, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » pn lis 17, 2008 23:12

ja bym polecił spiłowanie diody na płasko wtedy lepiej rozprasza światło i nie świeci punktowo

dioda zwykła
Obrazek

dioda zwykła i spiłowana
Obrazek

a tak świeci dioda spiłowana :) w rzeczywistości daje lepszy efekt
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lis 17, 2008 23:28 przez LoLs, łącznie zmieniany 2 razy.


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt lis 18, 2008 22:45

Hmm dobry pomysl:D i nawet by sie ladnie schowaly w plastiku:D...jutro to sprobuje zrobic. I wrzuce zdjecia:). Pozdrawiam



Awatar użytkownika
DarkSnakee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob mar 01, 2008 22:32
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: DarkSnakee » sob sty 09, 2010 18:45

Drobna sugestia użytkowa .. W przypadku MK2 podłączyłem te ledy równolegle do żarówki hamulca ręcznego.
W czasie jazdy LEDy są niepotrzebne .. ale na postoju przydają się aby odszukać klamkę :)
Niestety wymusza to przeciągnięcie przewodów z drzwi aż do miejsca żarówki ( na samym środku deski )

efekt faktycznie ciekawy ..
Powodzenia w modzeniu :)


Naprawa i regeneracja rozruszników i alternatorów: http://adamiecb.pl
Agencja niań i opiekunek szkolenia interpersonalne [url="http://www.personalprofit.pl]www.personalprofit.pl[/url]
Obrazek Peugeot 406 110 KM

Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » wt sty 12, 2010 17:37

DarkSnakee, i jak się na ręcznym ślizga to się święcą. Ciekawy patent. Wtedy pasażer kiedy się zapali klamka może wysiadać :helm:


Obrazek

TomeQTomeQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: TomeQTomeQ » pn kwie 05, 2010 18:55

chłopaki taka rada kupujecie odrazu diody na napięcie 12v zeby sie nie bawic w lutowanie oprników sa takie diody na 12V


my ride ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3203306&sid=50d56bba1eecfd954973b856e92bf403#3203306

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 05, 2010 21:51

TomeQTomeQ pisze:chłopaki taka rada kupujecie odrazu diody na napięcie 12v zeby sie nie bawic w lutowanie oprników sa takie diody na 12V
które bardzo szybko szlag trafia, gdyż w instalacji samochodowej są jednak wahania napięć :chytry:


:-k ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości