Mocniejsze oświetlenie bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Mocniejsze oświetlenie bagażnika

Post autor: lordmatej » pn lut 11, 2008 21:07

Więc tak.Postanowiłem ulepszyć seryjne oświetlenie bagażnika które jest bzdetne w golfie a mi z racji zawodu i zainteresowań mocne światło w bagażniku jest niezbędne. Posiadam od roku jarzeniówkę na 12v do gniazda zapalniczki. Kupiłem dawno temu w toya stanmar i woziłem w bagażniku (obecnioe są takie w biedronce za 10zł)
Obrazek

uciąłem końcówkę i zrobiłem wtyczkę która będzie wyglądać jak to co jest w oryginalnej lampce.Oryginalnie jest tak:
Obrazek
więc użyłem tego:zagiąłem i wyszło tak:
Obrazek

potem dołączyłem to do kabli i wyszła taka pseudo wtyczka!!
Obrazek

pasuje jak ulał do wtyczki która już jest w aucie.

Następnie wyjąłem parapet tylniej półki i zamontowałem jarzeniówkę na plastikowe paski spinki:

Obrazek

Następnie pobiegłem do garażu i założyłem.Kabel pięknie zamaskowałem i jest gicio!!! Wreszcie mogę wiązać przypony na rybkach przy świetle z bagażnika!!
Oto fota jak wygląda bagażnik przed jarzeniówką i jak po.Nieporównywalna różnica:

Obrazek

Dla stuningowania oświetlenia można użyć kolorowych okładek od bindowania i wychodzi coś takiego!!

Obrazek

Ale ja pozostałem przy białym-najwyraźniejsze jest!!
Kilka odpowiedzi na pytania:
1.Czemu jarzeniówka? Bo akurat miałem niepotrzebną i już.
2.Czy można coś innego zamiast jarzeniówki?Można katody,diody,fluxy itp ale to było dla mnie najprostrze.
3.Czemu pod parapetem? Nie wiem-najlepiej było by na półce wtedy najwięcej by oświetliło ale często ją zdejmuję więc zamieszanie niepotrzebne.
4. Nic nie zmiszczyłem i nie podpinałem sie przez cały samochód do bezpieczników wiec jest dobrze.Gaśnie przy zamkniętej klapie i jest super.
5.Jarzeniówka neonowa nie lubi wstrzasów-podobno,ale wożę ją już ponad rok w bagażniku i nadal świeci więc myślę że wytrzyma jeszcze trochę.Poza tym w każdej chwili można odpiąć i zostać przy oryginalnej lampcewiec spoko!!
6. czemu nie swieci stara razem z nowa?bo obydwie wtedy swieca slabo wiec lipa.

POLECAM


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » śr lut 13, 2008 00:19

no i ja dziś biedronkę odwiedziłem :) 9.99zł zainwestowałem w lampkę, po niedzieli będe montował :grin:


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

rex_hunt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 17:29
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: rex_hunt » wt lut 19, 2008 23:41

Zauważyłem , że z kolegą lordmatej mamy podobne hobby. Myślę o małej modyfikacji pomysłu kolegi, a mianowicie pozostawienie oryginalnego oświetlenia bagażnika i dołożenie świetlówki z możliwością jej odłączania. Wszak nie zawsze na co dzień potrzebne nam jest tak silne światło. Na rybkach robimy sobie mały pstryk w bagażniku i komfortowo wiążemy przypony.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » śr lut 20, 2008 22:19

rex_hunt, ogólnie taka operacja jest bardzo prosta do wykonania. Ja zamontowałem sobie to na szybkozłączki i zostawiłem 5metrów kabla,tak więc w razie potrzeby szybko wyciągam i jest gotowe do użycia poza bagażnikiem.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Holiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

lampka bagarznika

Post autor: Holiii » czw paź 02, 2008 18:37

generalnie patent pierwsza klasa chłopaki z VW powinni już to montować w 5 i 6 i next edycjach 5 minut pracy a efekt PETARDA a mała wzmianka lampkę można montować także z prawej strony bagażnika u mnie z lewej jest zabudowa mniej kabla wyszło ciekawe swoją drogą jak by z dwóch stron zamontować jak by wyszło pewnie MEGA dobrze
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 13:41 przez Holiii, łącznie zmieniany 1 raz.


Holi MK4

Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » pt lis 07, 2008 10:10

normalnie super porada, dla mojego sedana to rewelacja!!!! bo na bagażnik prawie 500l ta oryginalna żarówka to porażka! Ja sobie zamontowałem pod polka tylna(w borze jest nawet takie wgłębienie ze weszła idealnie nawet przy zapakowanym bagażniku nic jej nie dotyka) na pasek elektryczny do przewodów. Dodam tez ze w zestawie był kabel (ok.5m),który schowałem (zmieściłem pod półkę)i w razie konieczności przecinam pasek plastikowy i mam światło w każdym miejscu w autku jak i po za nim. Polecam każdemu! :grin:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 22:26 przez mariosol, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt lis 07, 2008 14:07

dodam tylko ze tee wsuwki co uzyles sa w roznych rozmairach wiec mozna kupic i takie ktore beda pasowac w seryjna wtyczkę bez zginania i zagniatania ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » pt lis 07, 2008 17:50

Ja postawilem na listwę LED :
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Cezary1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 22:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Prawie oryginalne oświetlenie bagażnika

Post autor: Cezary1994 » sob lut 01, 2014 23:20

Odkopię temat i przedstawię mój pomysł, może się komuś przyda.
Na złomie dorwałem lampkę z podsufitki Golfa 2 z wersji z szyberdachem. :chytry:
Obrazek
Oczywiście demontaż, dorobienie pseudo-wtyczki i rzeźba w boczku.
Obrazek
Złożenie wszystkich gratów i gitara. Nie świeci co prawda za mocno, ale mi to wystarczy.
Obrazek
Muszę dorwać jeszcze tylko włącznik, który jest przy drzwiach i po zamontowaniu go na parapet będzie gotowe. :D


:cady: :cady: :cady:
___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___
:cady:
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów, pędzą na złamanie karku,
aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości