[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » pn sty 07, 2013 01:47

Bruksel, jeżeli potrzebujesz same lustra to da się zrobić bez modułu komfortu - zakładałem ostatnio u siebie.
Potrzeba:
-lusterka elektryczne - wiadomo
-regulator analogowy, w używce nie do zdobycia, nowego zamiennika nie spotkałem...poza regulatorami z mk3 pozostaje ASO, ja kupiłem za 120zł - wygląda jak w każdym innym mk4 tyle że jest analogowy
- klamkę wewnętrzną kierowcy pod lustra elektryczne
- klamkę wewnętrzną pasażera pod elektryczne lustra i szyby w prądzie - niestety nie mam pojęcia jak to w praktyce wygląda...u siebie zamontowałem po prostu z przełącznikiem pod szyby, który po prostu zaślepia dziurę. Szyby mam także bez modułu komfortu...na analogowych przyciskach z mk3.
- poskładać wiązkę wg schematu



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: truckman » pn sty 07, 2013 02:00

eFIeLiPeO, ale czy była oferowana fabrycznie, nie wydaje mi się, nigdy nie widziałem.


Obrazek

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: eFIeLiPeO » pn sty 07, 2013 10:46

truckman pisze:eFIeLiPeO, ale czy była oferowana fabrycznie, nie wydaje mi się, nigdy nie widziałem.
ja widzialem kidys w autohausie w niemczech normalny przelacznik lusterek i brak szybek... tylko nie sprawdzalem czy lusterka dzialaja... przelacznik byl plaski jak w passkach- a czy fabryka wypuszczala takie to tez nie mam pojecia... ja na poczatku u siebie zrobilem bez szyb i uzylem przeloczznika mk3


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Bruksel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 23, 2011 19:39

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Bruksel » pn sty 07, 2013 19:55

Qto, a gdybym kupił cały zestaw el szyb i el luster z kablami od mk4 z numerami takimi jak mój moduł to wystarczyło by że zmienię bebechy drzwi (tapicerke też), lusterka i podepnę te kable i było by co z tego czy dalej trzeba kombinować? I gdzie się podpina te lusterka? Do szyb?

A tak w nawiasie co w tym zestawie musi być?
1) podnośniki szyb
2) el lustra
3) kable
4) przełączniki el szyb i luster
5) tapicerka
i coś jeszcze?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » pn sty 07, 2013 21:56

Bruksel, przede wszystkim moduł komfortu obsługujący szyby i lusterka jeżeli chcesz elektrykę z mk4 ewentualnie lustra w analogu - tak jak pisałem wyżej...i szyby też w analogu, na przyciskach z mk3...wtedy nie potrzebujesz tapicerek. Jeżeli chcesz oryginalne rozwiązanie to poczytaj cały temat od początku.



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: eFIeLiPeO » pn sty 07, 2013 23:20

Bruksel, wystarczy poczytac temat od 1ego postu i bedzie wiadomo.... jak pisal greg
1. modul komfort obslugujacy central, szyby, lusterka i pilot- jak juz sie bawic to na calego za jedna roziorka- najlepiej modul 1C0
2. silniczki szyb dedykowane dla modulu-tj. dla modulu 1J0 silnoczki 1J dla modulu 1C0 silniczki 1C0 lub 1C1
3.same silniczki jesli jest mozliwosc wymontowania"korbek" badz cale podnosniki-blachy- szyb jesli owej mozliwosci nei ma
4. tapicerka drzwi, przelaczniki sterowania szyb i lusterek
5. lusterka lelktryczne- dobrze miec podgrzewane
6. wiazki chociaz znajdujace sie w drzwiach- rezte mozna dorobic samemu- nie ma wiele roboty z tym-potrzeba jedynie kabli o odpowiednim przekroju
7.duzo wolnego czasu i jeszcze wiecej checi ;)

8. duzo pomocnych "dloni" na forum ;) :pub: i to chyba wszystko
przy montazu tego mozna od razu mysec nad wiazka grzanych dupek i monitoring wnetrza.......


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Bruksel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 23, 2011 19:39

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Bruksel » wt sty 08, 2013 00:11

Qto pisze:Bruksel, jeżeli potrzebujesz same lustra to da się zrobić bez modułu komfortu - zakładałem ostatnio u siebie.
Potrzeba:
-lusterka elektryczne - wiadomo
-regulator analogowy, w używce nie do zdobycia, nowego zamiennika nie spotkałem...poza regulatorami z mk3 pozostaje ASO, ja kupiłem za 120zł - wygląda jak w każdym innym mk4 tyle że jest analogowy
- klamkę wewnętrzną kierowcy pod lustra elektryczne
- klamkę wewnętrzną pasażera pod elektryczne lustra i szyby w prądzie - niestety nie mam pojęcia jak to w praktyce wygląda...u siebie zamontowałem po prostu z przełącznikiem pod szyby, który po prostu zaślepia dziurę. Szyby mam także bez modułu komfortu...na analogowych przyciskach z mk3.
- poskładać wiązkę wg schematu
A powiedzcie mi co jest łatwiej założyć analogowe czy oryginalne bo nigdy nie bawiłem się w takie coś i nie chciałbym coś popsuć. Jeżeli analogowe to co muszę kupić do el. szyb bo do lusterek to już wiem. Tylko znów problem jak poskładać tą wiązkę :kac: :-)

Czasem już mam takie napady że mi się tego odniechciewa robić :goof:

EDIT:
przeanalizowałem 1post grega i on tam pisze jak zrobić wiązkę kabli jeżeli nie ma modułu. Tak???
a jeżeli ja mam moduł i mam te wiązki to przy instalacji oryginalnych szybek i luster co gdzie mam wpiąć?

ps. ale ja tępy jestem w tych sprawach... brrrrrrrrrr....... :panna:



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: eFIeLiPeO » wt sty 08, 2013 10:50

Bruksel, jaki masz obecnie modul ?? w 1szym poscie masz wszystko rozpisane, namalowane, wytlumaczone obrazkowo.... wiec jak czegos nie kumasz to zrob jak greg to robil... jest wszystko od A do Z na 1szej stronie...
przeanalizowałem 1post grega i on tam pisze jak zrobić wiązkę kabli jeżeli nie ma modułu. Tak???
a jeżeli ja mam moduł i mam te wiązki to przy instalacji oryginalnych szybek i luster co gdzie mam wpiąć?

ps. ale ja tępy jestem w tych sprawach... brrrrrrrrrr....... :panna:

masz modul ale skoro nei masz elektryki szyb i luster to on nie obsluguje tego- wiec wymiana modulu....
dobrze byloby jakbys zlecil komus wymiane tego ;)


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt sty 08, 2013 12:44

Bruksel pisze:a jeżeli ja mam moduł i mam te wiązki to przy instalacji oryginalnych szybek i luster co gdzie mam wpiąć?
w aucie masz moduł i wiązki ?? Czy w domu na stole ?? W pierwszym poście wszystko jest napisane... jeżeli masz w aucie moduł to podaj jego nr, pewnie masz zwykły sterownik centralnego zamka.



Bruksel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 23, 2011 19:39

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Bruksel » wt sty 08, 2013 20:24

Właśnie jeszcze nie mam na stole ani w aucie. Na razie tylko zbierałem informacje i chce się dowiedzieć co mam kupić. Dzięki za wszystkie info. Jak się wezmę za to to jeszcze bede pisał. Na razie za zimno :bigok:

Dzieki na razie :pub:

znaczy jeszcze nic nie ruszałem i moduł jest w aucie i wszystko co do niego idzie. Teraz analiza rozglądanie sie za sprzetem i demolka w aucie i robimy a jak nie ja to ktoś inny może :jezor:



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: eFIeLiPeO » wt sty 08, 2013 21:15

podlacz vaga i zobacz czy sie polaczysz z komfortem 46 a jak nei to czy z centralem 37 chyba i sprawdz jaki masz numer...


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » śr sty 09, 2013 00:46

Bruksel pisze:Właśnie jeszcze nie mam na stole ani w aucie.
Bruksel pisze:moduł jest w aucie
to się zdecyduj :chytry:
Zanim napiszesz kolejnego posta, przeczytaj temat od początku...jak nie pomoże to drugi raz, trzeci, piąty, dziesiąty...poszukaj podobnych tematów...zbierz informacje do kupy...bo jak na razie to gdybanie...nie wiesz co masz, nie wiesz czego chcesz...i najlepiej żeby się samo jeszcze zrobiło



Bruksel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 23, 2011 19:39

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Bruksel » śr sty 09, 2013 21:09

sory, chciałem zebrać info do kupy zanim coś zacznę robić i kupować. Dziś sprawdziłem moduł i wygląda on tak:
Obrazek
ma takie numery:
Obrazek
posiada zieloną i szarą kostkę
zielona: 1JO 962 623 B
szara: 1JO 962 624 A
więc z tego co ja rozumiem to mam moduł z CANem choć golfa mam z 98r. Mam więc trochę inaczej niż greg to opisał (numer zielonej kostki zgadza się z niebieską grega). Przeczytając ten temat od początku doszedłem do wniosku że ten moduł obsługuje el szyby i lusterka. Jeżeli się gdzieś mylę to proszę mnie poprawić i w ogóle co to mam za moduł (co obsługuje)?



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: eFIeLiPeO » śr sty 09, 2013 21:50

Bruksel, boshe..... nie nie nie !! nie zgadza sie !! nic z gregiem.... spojrz na ilosc pinow w obu kostkach... schemat w dlon .... twoj modul to tylko centralny zamek.... potrzebujesz innego modulu + wiazek drzwi, silniczki szyb i cala reszte ktora mozna wyszukac czytajac temat od 1ego postu.... nie musisz kupowac zamkow bo juz masz.... a poza tym skad wywnioskowales ze masz can ?? twoj modul NIE osluguje szyb ani luster...to jest centralny zamek tylko... jak bys czytal od poczatku to w moim poscie bys sie dowiedzial, gdyz mialem taki sam poprzedni modul...


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości