Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pn mar 23, 2009 08:35

misiek10111 pisze:
krzysiekkrzy pisze:zielona, kupilem je z rok temu i prawde mowiac nie wiem ktora do czego
zielona jest do polerowania stali
Kolor akurat nie jest żadnym wyznacznikiem, bo past jest dużo w przeróżnych kolorach.

Nie wiem dokładnie jakie masz te pasty, ale sądzę że biała będzie coś w stylu zdzierającej, a zielona może lustrzana... tak tylko przypuszczam :)

To że pasta robi sie czarna to normalne, i zawsze trochę jej zostaje na powierzchni... ale jak jest tego dużo, to może zbyt wiele jej nakładasz? :)



krzysiekkrzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 23, 2009 02:40
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzysiekkrzy » pn mar 23, 2009 11:04

no moze mam jej za duzo fakt, bo calutka felga wrecz jest czarna od tej pasty... postaram sie dzisiaj zrobic zdjecia i wrzucic zeby pokazac jak te pasty wygladaja i jakimi filcami to czyszcze, widze ze tutaj sporo osob robilo to wiec mysle ze udziela rad, probowalem tez na sam koniec robic pasta K2 ale tez efekt nie zadowala mnie.

p.s a czy mozecie mi powiedziec czym wyczyscic filc bo mam juz go caly czarny od tych past a tez nie mam za bardzo pojecia jak je wyczyscic? :?
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 15:06 przez krzysiekkrzy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn mar 23, 2009 15:31

krzysiekkrzy pisze:no moze mam jej za duzo fakt, bo calutka felga wrecz jest czarna od tej pasty... postaram sie dzisiaj zrobic zdjecia i wrzucic zeby pokazac jak te pasty wygladaja i jakimi filcami to czyszcze, widze ze tutaj sporo osob robilo to wiec mysle ze udziela rad, probowalem tez na sam koniec robic pasta K2 ale tez efekt nie zadowala mnie.

p.s a czy mozecie mi powiedziec czym wyczyscic filc bo mam juz go caly czarny od tych past a tez nie mam za bardzo pojecia jak je wyczyscic? :?
Jeśli masz czarne ślady tzn że za dużo pasty nakładasz i musisz ją rozpolerować aż będzie czysto i błyszcząco lub masz za brudny filc. Filca się nie czyści a ścina np przy pomocy noża zużytą warstwę.



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » pn mar 23, 2009 16:39

Witam wszystkich, postanowilem sie wziasc za odnowienie moich felg (malowanie srodkow i polerowanie rantow). Mialem juz isc do sklepu po niezbedne akcesoria typu scansol, papiery, lakier, pasta polerska itd jednak pierw udalem sie do komorki zeby jeszcze oblukac sprawe rantow bo niestety zdawalem sobie sprawe ze sa poobcierane o krawezniki wiec przetarlem felgi benzyna ekstrakcynja i ujrzalem oto taki widok :(
Obrazek
dodam ze to akurat najgorsza sztuka ale pozostale tez maja podobnej glebokosci otarcia lecz w troche mniejszej ilosci :(. Bardzo mnie to zbilo z tropu ale ze pod reke nawinal mi sie papier 80 wiec troche przetarlem rant i oto efekt
Obrazek
roznica niewielka bo rant jest prawie na kant starty co widac na fotkach :( Poradzcie co z tym fantem zrobic czy tylko napawanie mnie ratuje?


Obrazek

krzysiekkrzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 23, 2009 02:40
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzysiekkrzy » pn mar 23, 2009 18:33

powiem ci ze ja mialem duzo bardziej zjechane ranty co prawda w innej feldze ale kupilem krazek na rzep, do tego papier scierny 120 na rzep wiertarka i w mgnieniu oka byly eleganckie brzegi jak nowki... to moja rada:) ale nie jestem profesjonalista:)



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » wt mar 24, 2009 01:08

krzysiekkrzy pisze:powiem ci ze ja mialem duzo bardziej zjechane ranty co prawda w innej feldze ale kupilem krazek na rzep, do tego papier scierny 120 na rzep wiertarka i w mgnieniu oka byly eleganckie brzegi jak nowki... to moja rada:) ale nie jestem profesjonalista:)
no jest to wyjscie i o tym myslalem nawet tylko jak to wyprowadzic zeby jakos rece i nogi mialo tu najgorsze jest to ze rant jest polokragly wiec jak go w jednym miejscu zjade na plasko to bedzie lipa nawet jak go zaokragle to bedzie znac bo juz widac ze brakuje tam sporo materialu myslalem juz nawet o przetoczeniu tych rantow u tokarza co wy na to? A moze poprostu jestem za dokladny i przesadzam ale jak pojdzie rant w polerke to bedzie to psuc caly efekt niestety.


Obrazek

technomaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: technomaniac » śr mar 25, 2009 12:05

Witam mam pytanie odnoście mojej felgi
Chciałbym ją wypolerować od czego mam zaczać
dodam iż felgi niesą w stanie opłakanym chciałbym wypolerować tylko ranty
posiadam filce stozkowy i jeden dopasowany do rantu
jakim papierem to zjechać ?? wystraczy 2000 i 2500, potem autosolem i polerke czy do tego zabiegu jeszcze coś musze zrobić ??

Obrazek



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » śr mar 25, 2009 12:42

technomaniac pisze:Witam mam pytanie odnoście mojej felgi
Chciałbym ją wypolerować od czego mam zaczać
dodam iż felgi niesą w stanie opłakanym chciałbym wypolerować tylko ranty
posiadam filce stozkowy i jeden dopasowany do rantu
jakim papierem to zjechać ?? wystraczy 2000 i 2500, potem autosolem i polerke czy do tego zabiegu jeszcze coś musze zrobić ??

[url=http://images47.fotosik.pl/91/c1c6fd154c7e94e3m.jpg]Obrazek[/URL]
Jeśli masz gołe alu i tylko chcesz odświeżyć polerkę to zacząłbym od P1200 na mokro następnie P2000. Następnie filc + pasta stała do aluminium lub autosol.

Gdzie wytargałeś takie wyczesane RSL 15" ?



technomaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: technomaniac » śr mar 25, 2009 14:26

od 1200 do 2000 to czyli jak zjade to 1200 to odrazu przeskoczyć na 2000??
a alumki były jak już go sprowadziłem ;]



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » śr mar 25, 2009 15:08

technomaniac pisze:od 1200 do 2000 to czyli jak zjade to 1200 to odrazu przeskoczyć na 2000??
a alumki były jak już go sprowadziłem ;]
Dokładnie P1200 jest już i tak b drobny a P2000 tylko liżesz powierzchnię.
Pamiętaj by rysa była równa, bo potem będzie ciężko to rozpolerować. Aha i szlifuj ruchem w tył i przód po obręczy felgi, a nie z zewnątrz do środka felgi. Dzięki temu zostawiasz takie same rysy.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr mar 25, 2009 17:15

duzy_przemo pisze:technomaniac napisał/a:
od 1200 do 2000 to czyli jak zjade to 1200 to odrazu przeskoczyć na 2000??
a alumki były jak już go sprowadziłem ;]


Dokładnie P1200 jest już i tak b drobny a P2000 tylko liżesz powierzchnię.
Pamiętaj by rysa była równa, bo potem będzie ciężko to rozpolerować. Aha i szlifuj ruchem w tył i przód po obręczy felgi, a nie z zewnątrz do środka felgi. Dzięki temu zostawiasz takie same rysy.
ja bym tam gdzieś wplątał jeszcze 1500 :)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr mar 25, 2009 20:15

hmm chcę odnowic polerke

tez zestaw co zamawiałem okazuje się bardzo mikro i jest za mały :(

kupiłem Autosol i strasznie mi czerni szmatke i zostawia czarne smugi

automax np zostawiał pył i wydawał mi się lepszy ...

czy tak ma być z Autosolem ?



Awatar użytkownika
reloop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 21:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: reloop » śr mar 25, 2009 21:38

tak z nim juz jest :grin:



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » śr mar 25, 2009 21:43

cowboy pisze:hmm chcę odnowic polerke

tez zestaw co zamawiałem okazuje się bardzo mikro i jest za mały :(

kupiłem Autosol i strasznie mi czerni szmatke i zostawia czarne smugi

automax np zostawiał pył i wydawał mi się lepszy ...

czy tak ma być z Autosolem ?
Z Automax'em nie miałem wiele doczynienia, ale może jest pastą bardziej suchą bądź szybciej wysychającą i dlatego tak się pyli.

Szmatka się czerni bo Autosol spełnia swoje zadanie :) Poleruje i zarazem czyście powierzchnię, czarne smugi usuwa się po prostu czystą szmatką.

cowboy jak coś to uderzaj do mnie na GG. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości