Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Andrzej4286 » śr lut 01, 2012 18:15

witam wszystkich co montowali ori xenon nie potrafie rozpoznac typu lamp jak kupilem to zdjecia lamp
Obrazek Obrazek
wychodzi ze zdjec ze to chyba stary ale na lampach na naklejce jest 01r a na tym czyms metalowym jest data 99r


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » śr lut 01, 2012 20:31

Andrzej4286 pisze:wychodzi ze zdjec ze to chyba stary ale na lampach na naklejce jest 01r a na tym czyms metalowym jest data 99r
Andrzej4286 na nalepkach masz producenta lamp..
Bosch = stary typ
AL = nowy typ

Lampy, które kupiłeś to są lampy starego typu (zresztą na nalepce i na dekielkach widać, że to Bosch).
Na lewej lampie masz sterownik samopoziomowania, który w przypadku prostej przeróbki jest Ci zbędny.
Nie widzę na fotkach przetwornic, tak więc do pełni szczęścia brakuje Ci na pewno ich, a czy czegoś jeszcze - to można stwierdzić po odpaleniu lamp :bigok:
No i zostaje Ci jeszcze przeróbka lamp pod zwykłą instalację, lub też zrobienie / kupno przejściówek :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Andrzej4286 » śr lut 01, 2012 20:53

Kamel, dzięki teraz wiem ze muszę szukać jeszcze przetwornic, i zrobić przejściówki do lamp


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Qto » śr lut 01, 2012 21:51

Andrzej4286, jak pytasz w tym temacie o coś to nie musisz zakładać osobnego tematu w innym dziale...i pytać w nim o to samo :bajer: Nie robimy śmietnika na forum...



Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: afej » pt mar 02, 2012 13:46

jakim zasilaniem podłączyć i gdzie aby te silniczki regulacji się odezwały i gdzie one w ogóle są schowane bo nie mogę dojrzeć :chytry:



Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: afej » śr mar 07, 2012 14:04

aby palnik ruszył, wystarczy podłączyć 2 przewody na lampie ? zasilanie mijania i masa mijania ? oczywiście przetwornica musi być, w którym miejscu na kostce są te piny ?



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: Sammo » śr sie 22, 2012 17:13

Czy ktoś może wie w jakim stopniu różni się zespół regulacji 1J0 941 285B(C) z tym montowanym w AUDI TT i Golfie 4 motion (chodzi o ten drąg z przodu) - 8N0 941 285?



Awatar użytkownika
barthez1989
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:51
Lokalizacja: Lubelskie; Wąwolnica --- Norwegia; Oslo

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: barthez1989 » pt wrz 21, 2012 21:03

Mam już zamontowany xenon, spryski, wszystko ori ale do pełni szczęścia brakuje mi samo poziomowania, niby mam regulacje z kabiny ale wolał bym zrobić to tak jak powinno wyglądać. Czy ktoś tutaj z obecnych orientuje się jak oznaczone są elementy do samo poziomowania lamp w Golf-ie IV a mianowicie:
-czujnik samo poziomowania przedni i tylni
-moduł samo poziomowania
oraz czy ktoś posiada schemat podłączenia tego i czy czegoś nie zgubiłem????



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » pt wrz 21, 2012 22:14

barthez1989 a jakie masz lampy? AL czy Bosch?
Jeśli AL to sterownik samopoziomowania jest zintegrowany z przetwornicą w lewej lampie.
Jeśli Bosch to sterownik jest na lewej lampie.

Wszystkie nr OEM masz w pierwszym poście tego tematu..
Linki do schematów podłączenia natomiast masz w trzecim poście :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: Sammo » wt wrz 25, 2012 02:16

W temacie dobrze opisane są wszelkie potrzebne części, dobrze też ukazuje je ETKA.
Poszukaj informacji pod hasłem np. na niemieckich stronach aLWR.
Ja zdecydowałem się na samodzielne skompletowanie części do autopoziomowania + gotowa wiązka ze sklepu Kufatec (można tam też kupić gotowy set wszystkich potrzebnych części, ale cena powala).
Temat ogólnie w miarę dobrze opisany, tylko trzeba troszkę zagłębić się w zagraniczne serwisy.
Ja czekam na ostatnie części i jeżeli w październiku pogoda dopisze to zabieram się za montaż - może uda się przygotować jakąś fotorelację.



Awatar użytkownika
barthez1989
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:51
Lokalizacja: Lubelskie; Wąwolnica --- Norwegia; Oslo

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: barthez1989 » wt wrz 25, 2012 12:07

Już kupiłem od Kamel, prawie cały zestaw aby wiązka będzie mi potrzebna. Na stronie Kufatec widziałem cenę i się przeraziłem na wiązkę może się skuszę ale na chwilę obecną wysłałem email do http://www.diagi.pl/ może oni mi zrobią wiązkę. A fotorelacja to dobry pomysł :)



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: Sammo » wt paź 16, 2012 16:40

Mam pytanie do posiadaczy oryginalnej instalacji samopoziomowania dla aut z przetwornicami w nadkolach.
Czy w tych samochodach łączycie się z kontrolerem prawej i lewej lampy (39 i 29)? Czy tylko z kontrolerem samopoziomowania (55)?
Jakie wskazania z czujników macie w kanale 002 podczas odczytu kontrolera 55?

Ja jestem już po zamontowaniu wszystkich elementów, póki co nie udało mi się uruchomić samopoziomowania, łącze się tylko z kontrolerem 55, co gorsza nie ma żadnych błędów, testowanie, adaptacja, wszystko przeszło idealnie, lampy się poustawiały, jednak po obciążeniu np bagażnika, nic się nie zmienia.

Z tego co znalazłem, mam podejrzanie niskie wskazania z czujnika przedniego ok 1,1.
Pytanie, czy jeżeli czujnik nie miał by za niskiego napięcia, to czy nie powinien zgłosić się błąd?

[EDIT]

Jednak, po dogłębnych testach wieczornych okazało się, że lampy działają poprawnie, jednak ustawiają się do swojego poziomu gdzieś po 20-30 sekundach. Czy jest to normalne?
Zainspirowany tym filmikiem " onclick="window.open(this.href);return false; spodziewałem się dokładnie takiego efektu, a tu trzeba uzbroić się w cierpliwość..
Kolejna sprawa, czy poziomowanie powinno działać tylko w przypadku obciążenia samochodu, czy gdy stoi pod górkę lub z górki to również lampy powinny się przestawić?



Awatar użytkownika
barthez1989
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:51
Lokalizacja: Lubelskie; Wąwolnica --- Norwegia; Oslo

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: barthez1989 » śr paź 17, 2012 18:41

raczej lampy ci się nie przestawią jadąc z górki czy pod bo nie zmienia się wysokość zawieszenia z przodu bądź z tyłu(chyba że jest inaczej to wtedy czujniki będą ruszały lampami) w każdym bądź razie na mój rozum jeżeli zawieszenie nie zmienia poziomu i jedziesz pod górkę to jeśli Ci światła podniosą to razisz tego co jedzie w dół a jadąc w dół światła miały się obniżać to automatycznie skrócisz zasięg lamp, jeżeli miały by się zachować odwrotnie będzie działo się to samo, poziomowanie powinno działać tylko w przypadku obciążenia samochodu przynajmniej tak mi się wydaje



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Sammo » śr paź 17, 2012 20:17

Ok, a jak z czasem działania?
Dziś zmierzyłem, że stan lamp odświeża mi się po 30 sekundach..



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości