[MK3]Fotoporada montazu MFA w 1.8 ABS-w innych jest podobnie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt wrz 01, 2009 13:31

Sorry, mój błąd...ciśnienie.Siedzę w gorącym pomieszczeniu i dzisiaj wszystko mi się z temperaturą kojarzy.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » wt wrz 01, 2009 13:32

rydzu, to jak z tym licznikiem obojętnie czy będzie miał mfa czy nie ?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt wrz 01, 2009 13:35

rydzu, to jak z tym licznikiem obojętnie czy będzie miał mfa czy nie ?
To nie z powodu MFA licznik brzęczy, więc licznik bez MFA też będzie brzęczał jeśli zostanie źle dobrany.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » wt wrz 01, 2009 13:36

rydzu, ok to musze miśkowi dać mój licznik na próby :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt wrz 01, 2009 20:08

rydzu, michalqqr THX za zajęcie się problemem :bigok: :grin:
michalqqr no to trzeba będzie wykonać próbę :helm:


:-k ...

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » czw wrz 03, 2009 19:49

rydzu, licznik z aft z mfa podpięty z DPN 4151 i dalej kontrolka piszczy :grrr:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw wrz 03, 2009 20:00

a kabli na czujnikach nie zamieniłeś , lub może masz sam czujnik walnięty , lub w kostce licznika kabelki są pomylone , bo jeśli nic nie było robione i czujniki są dobre , to na jakimś liczniku powinno być ok , niemożliwe że wszystkie dają taki sam objaw

[ Dodano: 03 Wrz 2009 20:01 ]
a na oryginalnym wszystko jest ok ?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw wrz 03, 2009 20:29

Kolejna możliwość to zły kolor czujnika. W kumpla golfie "mechanicy" zmieniali trzy razy kolory, dopiero ETKA rozwiązała problem.

Przykro mi że to nic nie dało, powinno być wszystko O.K.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw wrz 03, 2009 21:21

za to ja się przyglądam dyskusji o licznikach i coś mi tu nie gra , wszędzie są wypowiedzi o DPN , etka podaje że do silnika ADZ jest 3862 , a ja mam 3819 , srebrne tarcze i wszystkie kontrolki , jest to licznik edytowany do VW jak i do Seata , teraz kupiłem z MFA identyczne rozwiązanie tylko tarcze czarne i DPN jest 4126 , jeszcze go nie zakładałem i cholera wie jak się będzie zachowywał , jedno mnie tylko intryguje , co ma wspólnego DPN z ciśnieniem oleju i alarmem olejowym



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw wrz 03, 2009 21:36

Skoro DPN jasno określa w jakim silniku licznik będzie zliczał prawidłowo przebieg, to oczywiste że wszelkie odczyty z czujników też powinny być wykonywane prawidłowo.

Tak naprawdę jeśli nie liczy się dla ciebie prawidłowość wskazań przebiegu to możesz szukać takiego licznika który po prostu nie zapiszczy, ale chyba łatwiej po numerze lub po DPN poszukać licznika pod konkretny silnik?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt wrz 04, 2009 06:46

miś fazi pisze:a na oryginalnym wszystko jest ok ?
o to właśnie chodzi że jest ok, a żaden inny nie podchodzi, tzn. działa wszystko prawidłowo poza alarmem olejowym

[ Dodano: 09-09-04, 07:08 ]
wczoraj licznik o takim nr. wkładałem
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 04, 2009 07:09 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt wrz 04, 2009 12:41

Panowie ,właśnie dzisiaj zamontowałem na próbę nowy licznik z MFA , mam golfa MK3 1,8 Rolling Stones silnik ADZ i nie ma żadnych przekłamań , na razie podłączyłem na wiązce oryginalnej , i teraz podam Wam co na co zamieniałem , miałem oryginalne zegary srebrne 0 - 220 Km/h i obrotek 0 - 7000 tyś DPN 3819 a założyłem o identycznych zakresach , tylko tarcze czarne i MFA DPN w nowych to 3862 i nie ma jak powiedziałem żadnych przekłamań nie ma tak samo żadnych problemów z alarmem olejowym ,u mnie stary oryginalny licznik ma numer 1H0 919 861 C a nowy 1H0 919 880 A , ETKa niby podaje że takie numery podchodzą do mojego , różnice w DPN widocznie są uzależnione od tego jakie koła montuje fabryka , bo nie widzę innych powodów , u kolegi MISIEK 10111 sugerowałbym jeszcze zamianę kabelków we wtyczce zegara , chodzi o kabelki czujnika niskiego i wysokiego ciśnienia , tylko we wtyczce , nie zamiana kabli na czujnikach , oczywiście to jest tylko sugestia nie poparta żadnym doświadczeniem w tej materii , a co do numerów liczników ETKa podaje końcówki np . AX RX itd. a nie ma nigdzie krótkich oznaczeń np. A , X itd. myślę że to już oznaczenia liczników dyktowanych do SEATA . Teraz moje pytanie , zwłaszcza do kolegi RYDZA opisujecie że przed zdjęciem wskazówek należy nimi pokręcić aby zluzować je na osi , ale te liczniki co mam VDO bez bolczyka ograniczającego , to w nich można sobie kręcić do końca świata i jeden dzień dłużej , oporu one nie mają , na widelec jest troszkę bojno zdejmować bo jednak szkoda uwalić silniczek , a ja chciałbym sobie przełożyć moje srebrne tarcze do licznika z MFA , i jeszcze jedno pytanko , czy wiecie gdzie można by było sobie dorobić profesjonalnie symbole do wskazań MFA na tarczy srebrnej która ich nie ma



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt wrz 04, 2009 12:46

miś fazi pisze:u kolegi MISIEK 10111 sugerowałbym jeszcze zamianę kabelków we wtyczce zegara , chodzi o kabelki czujnika niskiego i wysokiego ciśnienia , tylko we wtyczce , nie zamiana kabli na czujnikach , oczywiście to jest tylko sugestia nie
ja się jeszcze zastanawiam czy by nie wsadzić wiązki (od MFA) od licznika do skrzynki :-k
bo cały czas robię próby na wiązce oryginalnej :chytry:


:-k ...

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt wrz 04, 2009 12:56

może być i to , u mnie np . świeci cały czas kontrolka okładzin hamulcowych , oczywiście podłączyłem sobie kabelek do tej kontrolki ( do czasu aż sobie założę klocki z czujnikiem ) ale jest lepszy myk , teraz jak podpinam kabel klocków do masy , to owszem kontrolka gaśnie , ale zapala się kontrolka od ABSu , a tego systemu ja nie mam , pozostało mi tylko wyjęcie żarówki , u Ciebie tak samo mogą być jakieś kombinacje , bo te liczniki to jedna niewiadoma

[ Dodano: 04 Wrz 2009 12:58 ]
ale nie wiem czy wymiana wiązki coś da , to jest całkowicie niezależny obwód , no ale może

[ Dodano: 04 Wrz 2009 13:00 ]
a chciałem Wam jeszcze powiedzieć , że tych liczników co ja mam ETKa nie podaje , numer niby się zgadza , ale końcówki A i C nie ma

[ Dodano: 04 Wrz 2009 13:25 ]
MISIEK mam jeszcze jedną sugestię , czy próbowałeś odpiąć na czas próby impulsator przy skrzyni , oczywiście szybkościomierz nie będzie chodził , ale jak wtedy będzie się zachowywał alarm olejowy ? i czy nie zastanawialiście się czasem że DPN który pokazuje licznik nie jest do tego aby to do niego dobrać impulsator w skrzyni ? a nie dobierać licznik do danego samochodu , nie wiem czy są impulsatory o różnych parametrach , warto by to sprawdzić



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości