[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: m1chal » wt lut 22, 2011 18:03

duzy_przemo pisze:Ja swoje auta po każdym myciu osuszam nanosząc przy okazji detailer
mozna gdy auto jest mokre jeszcze psikac QD? bo ja w sumie to zawsze wycieralem do sucha i pozniej psikałem QD jakis i znowu wycieranie :)


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt lut 22, 2011 19:50

m1chal pisze:
duzy_przemo pisze:Ja swoje auta po każdym myciu osuszam nanosząc przy okazji detailer
mozna gdy auto jest mokre jeszcze psikac QD? bo ja w sumie to zawsze wycieralem do sucha i pozniej psikałem QD jakis i znowu wycieranie :)
o tym właśnie napisałem :hmm:



Atomowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:20

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Atomowy » śr lut 23, 2011 01:50

Cześć,
tak zaciekawił mnie ten temat, że postanowiłem się zarejestrować na forum bo własnie jestem w trakcie wybierania odpowiednich środków do mojego samochodu.
Przejdę od razu do rzeczy:
Samochód mam w czarnym akrylu i jest na nim trochę drobnych rys wynikających z eksploatacji. Chciałem zakupić środek 3M 05990 do polerowania ręcznego, ale przeglądając ten temat doszedłem do wniosku, że efekt powinien być lepszy jeśli użyłbym maszyny czyli de facto powinienem zakupić 3M 05991. Wiec teraz tak, kupować maszynę czy nie? Osobiście, kolejny grat nie bardzo mi jest potrzebny aby raz na jakis czas przepolerować, ale jeśli efekt naprawdę jest dużo lepszy to mogę poświęcić na nią trochę miejsca. Natomiast jeśli kupiłbym najpierw na "spróbowanie" 3M 05990, a potem uznałbym że kupuje maszynę to muszę kupić też nowy środek czy stanie się wielka krzywda jeśli wypoleruję maszyną przy użyciu środka do polerowania ręcznego? :-)

Jeśli już wypoleruję, to nakładać od razu wosk czy przed, a może po jeszcze 3M 09377?

Z góry dzięki za odpowiedź.
:-)



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » śr lut 23, 2011 10:43

Atomowy,

Wszystkie preparaty do polerki ręcznej, bardziej maskują rysy niż je usuwają. Oczywiście da się usunąć w ten sposób drobne zmatowienia oraz mikrorysy ale po 1 będzie to kosztowało masę pracy. Po 2 po pewnym czasie stwierdzisz że uzyskasz o wiele lepszy efekt polerując maszynowo.

3M 05990 - jest środkiem, który służy raczej do okresowej pielęgnacji lakieru niż do jego całkowitej renowacji.
Nie wiem jak ten środek zachowa się gdy użyjesz go na maszynie.

3M 09377 to nabłyszczacz (nie politura nabłyszczająca) vel baza pod wosk itd jak zwał tak zwał.
Nakładasz go po polerce.



Atomowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:20

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Atomowy » śr lut 23, 2011 17:06

duzy_przemo dzięki za odpowiedź.
Wracając do tematu, to w sumie bardziej zależy mi własnie na okresowej pielęgnacji w miarę delikatnym środkiem, tak aby drobne rysy po myciu zniknęły ponieważ lakieru jakoś bardzo sfatygowanego nie mam. Czyli po tym co piszesz rozumiem, że lepszym rozwiązaniem będzie kupno polerki wraz z 3M 05991 + do tego jakiś lepszy wosk w przypadku gdy nie chce zrobić kompletnej renowacji lakieru.
Jakie gąbki zakupić? Gdzieś wyczytałem, że potrzebne będą dwie, jedna średnio twarda i jedna miękka?
Jak często mogę używać tego preparatu 3M 05991? Czarny akryl jest tak ciężki w utrzymaniu, że praktycznie 2-3 ostrożne mycia i w słońcu wygląda to dosyć średnio. Czy jeśli raz na miesiąc, góra 2 będę stosował ten środek to nie zetrę sobie lakieru?



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » śr lut 23, 2011 20:25

Atomowy,
Polerka mechaniczna będzie dużo bardziej efektywna niż ta ręczna.
Najlepsze efekty uzyskuje się gdy lakier jest lekko rozgrzany od tarcia gąbki/futra o lakier, w tym czasie składniki pasty najlepiej działają na lakier. Takiego działania nie uzyskasz pracując ręcznie, chyba że dużo czasu spędzałeś sam i tarcie nie stanowi dla ciepie tajemnic :grin: (żart).

Prócz past tak jak napisałeś potrzebujesz jeszcze dwóch gąbek.
Średnio twardą (miękką) i bardzo miękko. Polecam te z firmy Urban (polski producent), znam ich produkty dość dobrze naprawdę nie odstępują od technologii liderów rynku.
Do tego aplikator do wosku, ze dwie trzy ścierki z mikrowłókna.
Wosk W zależności od portfela i
Dodatkowo chciałbym Cię namówić ba jeszcze jeden zakup produktu 3M. 3M 50383 politura nabłyszczająca, stosując ją po paście 3M 05991 lakier nabierze głębi, pozbędziesz się hologramów. Produkt ten stosujesz z bardzo miękką gąbką.

Czarny lakier wygląda ładnie ale jego utrzymanie to walka.
Na początek przeanalizuj sposób mycia. Myjnie szczotkowe i inne wynalazki odpadają. To śmierć dla lakieru.
Mycie ręczne, dobra gąbka/rękawica i szampon to podstawa, do tego wiadro które służy tylko do mycia auta a nie przy okazji oblatujesz na nim pół podłóg w domu. Za każdy razem po myciu staraj się wytrzeć auto do sucha dodatkowo konserwując lakier detailerem.
Chciałeś czarny lakier to cierp.

Na koniec, jeśli dbasz o lakier nie musisz wcale męczyć go co 3 mycia pastą lekkościerną (np 3M 05991 ).
Wystarczy że raz na jakiś czas zadbasz o niego, co pół roku politura nabłyszczająca oraz cykliczne woskowania.



Awatar użytkownika
rudy
Łowca rarytasów :-)
Łowca rarytasów :-)
Posty: 2377
Rejestracja: wt sty 26, 2010 13:07
Lokalizacja: Księży Lasek/NSZ
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: rudy » śr lut 23, 2011 21:50

Mam małe pytanie
chciałbym odnowić troszku lakier na Golfinie i nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :panna:
Są jakieś w miarę tanie i dobre środki(fundusz raczej skromny :banghead: ) do usunięcia rys i przy okazji żeby wrócił dawny blask lakieru( w moim przypadku ciemna śliwka)
I zapytam czy te gąbki z supermaketów nadają się do czegoś?
spróbował bym polerki mechanicznej tylko jakie trzeba do tego mieć rzeczy?
Co proponujesz?



Atomowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:20

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Atomowy » czw lut 24, 2011 00:15

duzy_przemo, rozjaśniłeś wszystkie moje wcześniejsze wątpliwości dotyczące pielęgnacji lakieru. Jutro zaczynam kompletować sprzęt i czekam na ocieplenie. Wielkie dzięki!



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » czw lut 24, 2011 10:42

drrudykn46 pisze:Mam małe pytanie
chciałbym odnowić troszku lakier na Golfinie i nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :panna:
Są jakieś w miarę tanie i dobre środki(fundusz raczej skromny :banghead: ) do usunięcia rys i przy okazji żeby wrócił dawny blask lakieru( w moim przypadku ciemna śliwka)
I zapytam czy te gąbki z supermaketów nadają się do czegoś?
spróbował bym polerki mechanicznej tylko jakie trzeba do tego mieć rzeczy?
Co proponujesz?
Zacznij od początku czytać ten temat, jeśli coś będzie niejasne wtedy dopiero napisz.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Krzylu » pt lut 25, 2011 20:00

Rozumiem że polerkę będziesz wykonywał mechanicznie.
Tak.
Zakładam że lakier nie mam rys, jest tylko spłowiały czy tam "chropowaty"
rysy ma na dachu od myjki mechanicznej na którą jeździł poprzedni właściciel.Chropowaty jest poniżej listw
Czyli potrzebujemy, gąbkę miękką oraz bardzo miękką.
Produkty firmy którą podałeś (URBAN) dostane gdzieś w Szczecinie czy zostaje mi tylko net?
Dla utrzymania efektu zastanowił bym się na kupnem detailera.
Czy firma Meguaiar's może być czy coś innego byś polecił?
Ja swoje auta po każdym myciu osuszam nanosząc przy okazji detailer

Po każdorazowym myciu nanosić detailera czy po każdym woskowaniu?



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » sob lut 26, 2011 20:09

Krzylu, Gąbki Urban kupisz e
Robilak. Lakiery PPG do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów
71-004
Szczecin,
Tama Pomorzańska 13
woj. Zachodniopomorskie, pow. Szczecin, gm. Szczecin
Tel/fax: 91 483 73 49

Dla mnie Megs to marketing i ładne opakowania.
Detailer Poorboy's Spray and Glos to dobry stosunek ceny do jakości. Poza tym to detailer, który nadaje się na lakier, szyby oraz gumę.
Jest mega łatwy w użyciu, łatwo po nim wypracować powierzchnię.

W miarę możliwości stosuj detailer po każdym myciu. Odżywisz lakier i przedłużysz "życie" wosku.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Krzylu » ndz lut 27, 2011 02:38

Dla mnie Megs to marketing i ładne opakowania.
:hmm: No i o to mi chodziło bo już miałem dylemat co zakupić.Skłaniałem się i tak ku 3M a w dodatku utwierdziłeś mnie że jednak 3M będzie lepszym wyborem.
Czy w Robilaku dostane glinkę i skąd wezme detailera Poorboy's jeśli na allegro nic nie znalazłem??



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » ndz lut 27, 2011 11:03

Krzylu,
Glinkę i detailer możesz kupić w sklepie all4auto.pl, który wystawia się również na allegro. Robię tam regularnie zakupu i jak dotąd nie narzekam.



Atomowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:20

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Atomowy » ndz lut 27, 2011 11:25

duzy_przemo, kupiłem polerkę wraz z 3M 05991 i brakuje mi jeszcze gąbek. Kupię te co polecałeś czyli Urban. I teraz zastanawiam się czy kupić 2 obłe w różnych twardościach czy średnio twardą obłą i miękką karbowaną do wykończenia?

No i jeszcze jedno pytanie: jak mam nakładać ten 3M 05991? Na suchą (a może lekko mokrą?) gąbkę nalać trochę 3M 05991 i zacząć polerować, a później tą drugą gąbką? Trochę mnie to zmieszało...



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości