[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » pt sty 18, 2013 21:49

Sprawdź, czy z pinu 34, 35 i 66 wychodzą przewody, jeśli tak to po kolorach szukaj wtyczki. :hmm:
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » sob sty 19, 2013 00:10

tomek08 wiem skad jestes :) Mialo byc :P na koncu zdania, ale nie to sie wcisnelo:(
kasztanek Piny te same co w golfie 34, 35 i 66. Wtyczka kompa jedna duza 68pinowa.
Co do wiazki to szukaj wtyczki, bo mam ori i z wtyczka ktora sie wpina za bezpiecznikami i w manetka. Jak i wiazki ktore wpina sie w kompa (oryginal piny) i wtyczke w manetke.
Te piny 10, 19itd to tyczy sie tylko ibizy z lat 99-02.


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » sob sty 19, 2013 13:45

A właśnie moi drodzy, że mam dwie wtyczki i suma pinów to (chyba) 77. w obu wersjach połączeń (dla jednej i dwóch wtyczek) pin 35 jest używany - sprawdzałem ten pin we wtyczce i tam nie ma kabla niestety. więc już wiem co mam robić. PS. Jak z wtyczek wyciągnąć ten biały "separator" bez uszkadzania wtyczki? ciężko to wychodzi.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » ndz sty 20, 2013 01:44

To masz 80pinowa wtyczke. Bo do ktoregos nr nadwozia widze nr kompa i jest jedna wtyczka. Sprawdz piny jak w ibizie z lat 99-02. Bo te jak z golfa3 napewno nie podejda, a ja popatrze po schematach od polo czy cos mam.
Wtyczki za bezpiecznikami nie szukaj jak masz dwa gniazda w kompie, a pytanko silnik o kodzie AGD masz?


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » ndz sty 20, 2013 11:29

to jest polo classic 1.9 sdi AEY, z tą listwą to już wymóżdżyłem, że trzeba ją przesunąć w bok a następnie wkładać/wyjmowac piny. Czy te konektory żeńskie w gnieździe są takie same w innych modelach VW/Seata i innych starszych aut VAG? Chciałbym mieć tempomat na środę bo śmigam w dłuższą trasę i myślałem o tym, ze podjądę na jakiś szrot i wezmę jakąś wtyczkę z któregoś z ww aut (miałbym piny i gumki od razu), tylko czy to będzie pasować? Kupiłem kostkę iso (jak do radia), ale tam piny są za duże a mini iso u siebie kupić nie mogę.
Pozdrawiam



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » ndz sty 20, 2013 14:17

Witam, piny powinny być takie same. W ibizie 6k są takie same, jak w toledo M1. Jednak niech jeszcze wypowiedzą się inni.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2013 15:33 przez tomek08, łącznie zmieniany 1 raz.


Tomek

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » ndz sty 20, 2013 21:25

Napewno?? Toledo ma piny 14, 44, 45 i 46 od tempomatu :P
W ibizie sa inne piny. Wczesniej napisalem jakie :) Koledzy juz pomylke wyjasnilem bo opisal jaki silnik, i okazuje sie ze ma juz sterownik po zmianie na dwie wtyczki i piny tak ja kw ibizie musi podlaczyc. Mysle ze na dniach sie pochwali jak tempomat dziala:)


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » pn sty 21, 2013 15:09

Dziś byłem na szrocie i wyrwałem wtyczkę do ecu z Felicji oraz kilka innych rzeczy, które mi się przydały :) (znalazłem polówkę sedan).
podpiąłem się do swojej wtyczki w ecu i pojechałem na sprawdzenie - eureka, działa :) Narazie podłączyłem kablami na wierzchu tylko tak aby sprawdzić - jeszcze muszę pooplatać wiązkę taśmą i puścić ją odpowiednio do kabiny, ale to już estetyka.

Mam tylko jedno pytanie - czy plus do aktywacji tempomatu może być stały czy musi być po stacyjce? Jeżeli po stacyjce to skąd można go wziąć??

Tak dla potomnych: Polo sedan 1.9 sdi AEY 1997 rok komputer z dwoma wtyczkami, nie ma za bezpiecznikami kostki tempomatu, należy poprowadzić od wtyczki ECU kable z pinów 10 19 21 i 35 wg następującego schematu
Obrazek

19 i 35 (zmostkowane) aktywacja tempomatu (po podaniu plusa), 10 set 21 resume - co do ostatnich dwóch to nie jestem pewien, mogą być zamienione



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » pn sty 21, 2013 15:41

Witam, przepraszam, już poprawione chodziło mi o ibizę przed liftem, a napisałem FL, chodziło mi o pierwsze toledo, które miało silniki np. AFN lata 1991-1999, zapewne diesla w tdi zaczeli wkładać w latach 1996 w górę.
Jak Mario83, dobrze zauważył, że toledo II ma piny 14, 44, 45, i 46.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » czw sty 24, 2013 13:05

Mam tylko jedno pytanie - czy plus do aktywacji tempomatu może być stały czy musi być po stacyjce? Jeżeli po stacyjce to skąd można go wziąć??


ja bym dał po stacyjce skoro nie chcesz robic włacznika zadnego. najprościej z jakiegoś bezpiecznika :)



kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » pt sty 25, 2013 10:37

Jestem właśnie po teście tempomatu na trasie RZeszów Wrocław RZeszów i powiem, że jest rewelacja :) Noga nie boli a i gnojówki jakby spalił mniej. Na razie zrobiłem instalację na pająka i mam ten plus stały (rozłączam na postoju), ale mimo tego świetna sprawa. DZięki wielkie za porady i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Alex360
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn lis 01, 2010 22:16
Lokalizacja: Morąg

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Alex360 » ndz kwie 14, 2013 07:51

Witam.
Wczoraj włożyłem manetkę (ori) tempomatu do Passata b4 AFN, wszystko jak w 1 poście. Aktywowałem tempomat Vagiem ale jest małe/duże ale -tempomat nie działa :(
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 57df5903dc" onclick="window.open(this.href);return false;
-na tym scrinie w ostatnim okienku jest 0,0 a u mnie 0,1 albo 1,0.
- jak wciskam hamulec w drugim okienku mam 111 tak jakby było zwarcie czujników ? wciskam sprzęgło nic się nie dzieje,
- manetka działa poprawnie.

Może mi ktoś pomóc, jadę we wtorek do Rabki a to kawałek drogi ode mnie.
EDIT:
Wadliwy okazał się czujnik od sprzęgła -tempomat działa :bigok:



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » czw maja 30, 2013 22:26

Witam, wpadł mi do głowy pomysł całkiem odlotowy jak zrobić zwalnianie w tempomacie w golfiku :) Cóż nygustwo rozpieszcza :) Mam manetke własnej konstrukicj (kilka postów wyżej). I do tego dołożył bym jeden mikro włącznik czy jak to tam nazwać, który by sterował przekaźnikiem (dawał na niego -) a + do sterowania był by z kabla po włączeniu tempomatu. Przekaźnik był by cały czas zwarty a po wciśnięciu przycisku by się rozwierał. Zainstalował bym go na przewodzie od czujnika sprzęgła. Czujnik ten jest zwarty a po wciśnieciu sprzegła się rozwiera, (ten niebieski). Więc po wciśnięciu guziczka by się rozwarł przekaźnik czyli tak jak by się sprzegło wcisło czyli te,mpomat sie wyłączy i wtedy można nacisnąć set i zaprogramowac nową predkość. Jeżeli ktoś nie rozumie to postaram się namalować schemacik i podrzuce na forum. Co Wy myślicie o takim pomyśle?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Michał_1977 » pt maja 31, 2013 06:44

jacekratownik pisze:Co Wy myślicie o takim pomyśle?
Dawaj :bigok:
Jeśli miałoby to zdać egzamin,to dlaczego nie.Dobrych pomysłów nigdy za wiele :-)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości