[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

soprano89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: sob lut 19, 2011 11:19
Lokalizacja: Gliwice

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: soprano89 » pt lis 30, 2012 18:32

no a co z resztą kabelków poza +12 ??? podłączyłem ja kolorystycznie na probe ( i aktywowałem) wszystko mi działa off/on przyspieszanie (set) ale nie działa mi funkcja pamięci (res)

i po sprawdzeni vagiem wszystkie wartości oprócz sprzęgła i hamulca mam ok i wyskakuje mi błąd 671


moje wartości w 6 bloku

hamulec 0 0_11 01_001 0
sprzęgło 0 1_00 10_001 0



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » pt gru 07, 2012 23:53

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1090327.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Może u Ciebie też tak jest i będzie z tego lipa.



soprano89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: sob lut 19, 2011 11:19
Lokalizacja: Gliwice

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: soprano89 » ndz gru 09, 2012 15:04

sytuacji chyba opanowana podłączyłem
kostka w skrzynce org. manetka temp.
czerwony czerwony
niebieski niebieski

te dwa zamieniłem w ten sposób :

czarny biały
biały czarny

opcja zapamiętywania mi działa a po połączeniu kolorystycznym nie działała wszystkie pozostałe wszystkie wartości ok błąd nie wyskakuje tylko nie wiem czy na forum jest błąd z tymi screenami czy nie są pomieszane czy jeszcze coś źle jest bo mam wartości na sprzęgle i hamulcu ok ale zamienione (sprzęgło mam wart. od hamulca a ham. od sprzęgła ) ale wszystko działa jak należy i tak zostawię to

jakaś bzdura każdy tdi miał przystosowany sterownik do tempo wygląda na to ze to kwestia odpowiedniego podłączenia że błąd występuje lub sprawności manetki



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: matisim » sob gru 22, 2012 14:55

nie wiem czy była poruszana tutaj ta sprawa ale czy w tempomacie z mk3 można wykorzystać jakiś sygnał + albo - do włączenia się ikonki tempomatu w liczniku?? widziałem u kolegi jacekratownik że świeciła sie ale on miał na włączniku od tylnej szyby, a ja chce to podpiąć pod licznik z audi... Tempomatu jeszcze nie mam podłączonego i nie mogę tego sprawdzić.



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » ndz gru 23, 2012 01:44

Tempomat daje + jak przesuniesz suwak na ON. Ja w seacie deko przerobilem ikonke od recznego i teraz mam tam podzielone na reczny i ikonke tempomatu ktora zaswieca sie jak tempomat jest na ON.
Ostatnio odwiedziłem aso z pytaniem o ceny i jak to aso rece opadaja.


Edit:


Zeby zrobic wiazke tempomatu do golfa3 tdi potrzebujemy:

Wtyczka zenska w ktora sie wpina istniejaca wtyczke za bezpiecznikami -ma nr 191 972 714 kosztuje 34,17zł ; piny do niej to nr 000 979 129 (10cm przewod zakonczony 2 pinami/potrzeba dwa przewody= 4piny) czyli 15,98zł x 2szt (31,96 4szt pinow)
Wtyczka od strony manetki ma nr 1H0 953 634 i kosztuje 5,29zł; (do niej jak wyzej dwa piny na jednym przewodzie, czyli potrzeba dwa przewody), nr 000 979 133 E za 12,48zł przewod, czyli x2 = 24,96zł 4piny.
Do tego trzeba z metr przewodu, to juz w sklepie elektronicznym za ok 1zł metr, to 4zl ok za 4szt i deczko izolacji by sie przydalo.

A wiec wiazka na gotowo wychodzi 100,38zł plus deczko izolacji.

To tak pisze dla informacji, bo sasiadowi do golfa zakladalem, a on chcial nowa wiazke, bo wg niego uzywana moze bedzie nie dzialac poprawnie :los2:
A to czlowiek takiego pokroju ze i tlumaczenia ze na forum by dorwal za polowe cey nie pomoga. Ma byc nowa i tyle, to ma i stowka lzej :jaja:


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » śr sty 02, 2013 14:43

wtyczne za bezpiecznikami można obciąc i przedłużyć kable do manetki, a przy manetce już wypadało by założyc wtyczke (z tego co pamiętam jest brązowa). Ta w ASO kosztuje coś ok 5zł a konektorki czy jak to tam się nazywa idealnie pasuja z kostki ISO od radia :) Ja tak zrobiłem i śmiga aż miło (z tym że zrobiłem tak w MFA bo do tempomatu nie zakładałem manetki bo nie mam, a rozwiązałem to inaczej co widać w poście wcześniej) :bigok:



kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » pn sty 14, 2013 00:39

Cześć,
Mam polo classic 97r silnik 1.9 sdi AEY, czy ta porada odnośnie tempomatu znajdzie zastosowanie w moim aucie, tzn czy ecu obsługuję tą funkcję i czy mam złącze w okolicy bezpieczników?
Pozdrawiam.


Szukałem wtyczki i nie mogłem znaleźć, ale nie demontowałem skrzynki bezpieczników i nie robiłem tego zbyt sumiennie (noc, zimno), więc istnieje szansa, że się tam gdzieś kryje.

Napisze mi ktoś proszę jak rozpoznać czy sterownik obsługuje funkcję tempomatu, czy mogę to sprawdzić za pomocą interfejsu? Czy w przypadku braku obsługi tempomat się aaktywuje?

Jeżeli nie znajdę wtyczki to mogę podciągnąć kable ze złącz 34, 35, 66, ale chciałbym wiedzieć czy to ma w ogóle sens.

Proszę o pomoc w tej materii.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.



kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » wt sty 15, 2013 22:03

To sprawa wygląda tak: podłączyłem się kablem z silnikiem, wpisałem login aktywujący tempomat i w grupie 006 po wciśnięciu hamulca jak również sprzęgła zmieniają się bity w okienkach. Po ruszeniu widzę też prędkość z którą podróżuję, działanie przycisków nie byłem w stanie sprawdzić, gdyż nie znalazłem tej zakichanej kostki ;/
Wie ktoś czy ona się tam znajduje? czy w polówkach 6kv były tempomaty? Symbole z VAGa to 038 906 013 e 1,9l R4 EDC 00SG 1513

Pozdrawiam



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » śr sty 16, 2013 14:13

Witam, jeśli nie ma tej zakichanej kostki to trzeba ciągnąć z ECU, jak w przypadku ibizy np. 6k i6k FL, ale z których pinów ECU wyprowadzić przewody, to już musisz kogoś podpytać.
Może Mario83 pomoże?
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » czw sty 17, 2013 10:39

:goof: A to mnie i tu juz znają ?:O
PIny prawdopodobnie te same co w ibizie 6K tdi. Wtyczka teoretycznie powinna byc np w polo 6N, bo z takiego auta posiadam dwie wiazki przewodow. W classicu to moze byc gorzej, ale wez dobrze tam poszukaj. CZarna wtyczka prostokatna na 4 piny. Jesl inie znajdziesz wtyczki to trzeba by luknac w wtyczke komputera czy tam piny sa obsadzone gdzie w tdi sie montuje tempomat.
Bo wg komputera mozesz miec ten cud techniki:) Jak cos, piny do komputera tez sie znajda, a jak dobrze pogadasz t oCi kompletna wiazke na ori czesciach zrobie;)


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » czw sty 17, 2013 21:31

Witam, Mario83, jestem z tego samego forum co i Ty wiec Cię znam. :bigok:
Pozdrawiam.


Tomek

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » czw sty 17, 2013 21:49

Dzięki za odpowiedzi ;)
Kostki będę szukał w sobotę przy dobrym oświetleniu dziennym - może akurat się gdzieś zapanoszyła.

Zastanawia mnie jeden fakt - na forum ibi widziałem schemat http://imageshack.us/f/30/tempomatschematiza.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; tam w ecu używane są piny 10 19 21 i 35, znowuż do vw raczej używane są piny 34 35 i 66 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 7bd1d.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Pod którymi pinami mam szukać, jeżeli nie znajdę u siebie kostki? Pod które piny się podłączyć. Czy ta numeracja uzależniona jest od rodzaju wiązki do ECU?
Mario, jaka wiązka jest w ibizie - ile pinów? Do vw na schemacie ze strony http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 7bd1d.html" onclick="window.open(this.href);return false; widać, że wtyczka jest 68 pinowa (T68/34), na schemacie ze stronki chyba na dole widać numer 70 (co do zera nie jestem pewny, ale na początku to raczej 7). Co myślisz?

PS. Cennik z http://www.klubseatibiza.pl/forum/czesc ... 41906.html" onclick="window.open(this.href);return false; aktualny? :)



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » pt sty 18, 2013 11:31

Witam, dokładnie tak kasztanek, zależy to od rodzaju ECU i silnika. Starsze ibizy 6k, przed liftem miały dokładnie jak w golfie III, piny 34, 35 i 66. Napisz może z którego roku jest to polo, będzie łatwiej. :helm:
Pozdrawiam.


Tomek

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: kasztanek » pt sty 18, 2013 18:59

z roku 1997 roku, podejrzewam, że wtyczka jest 68 pinowa, ale przekonam się chyba dopiero jutro



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości