Montaż webasto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

MR_Piterr^
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:45
Lokalizacja: Wilkowisko
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: MR_Piterr^ » pn gru 06, 2010 23:46

Ten moduł sterowanie SMS jest troszkę za drogie. Czyli ten zestaw z allegro T91 albo T90 jest kompletny:) To zbieram kasę i kupuje:) :D WKońcu bedzie ciepełko w aucie w zimę:)))


Lubie mojego golfika
www.burdek-kop.com

borek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 08, 2010 22:49

montaż webasto

Post autor: borek88 » czw gru 09, 2010 20:16

witam
ktoś mógłby podać jakieś konkretne modele (nazwy) webasta które można zamontować do "każdego" auta (chodzi o to żeby nie była instalacja sterująca wpinana w komputer,
porostu szukam zestawu webasta diesel z pompkami paliwa i cieczy wbudowanymi lub osobnymi, z cala wiązką i sterownikiem (chodzi o to żeby był sterowni połączony bez pośrednio do webasta by nie trzeba było wpinać się w komputer climatronic czy cokolwiek, jedynie rozumie ze trzeba by jakoś połączyć się z wentylatorem nawiewu)
chciałbym żeby sterowanie było cyfrowe z ustawieniem 1/2 godzin kiedy ma się włączać webasto kiedy mnie nie ma i żeby mogło też działać jak samochód jest odpalony i nim jadę ale jest nie dogrzany.
możecie tez podać jakieś modele analogowe i przykład jak działają
pozdrawiam



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: caro86wlkp » pt gru 10, 2010 23:47

borek88 pisze:ktoś mógłby podać jakieś konkretne modele (nazwy) webasta które można zamontować do "każdego" auta (chodzi o to żeby nie była instalacja sterująca wpinana w komputer,
nie ma takiego
borek88 pisze:chodzi o to żeby był sterowni połączony bez pośrednio do webasta by nie trzeba było wpinać się w komputer climatronic czy cokolwiek, jedynie rozumie ze trzeba by jakoś połączyć się z wentylatorem nawiewu)
sterownik jest w piecu. na piec dajesz tylko mase, stały plus i drugi plus żeby je włączyć. oczywiście musi być to webasto analogowe, jeśli tylko to podłączysz będzie się grzała tylko woda w układzie.
jeśli nie masz klimatronika to podpinasz tylko odpowiednie wyjście z webasto przez przekaźnik na wentylator i ustawiasz sobie pokrętła ręcznie. jeśli masz klimatronik to musisz dać prąd na klimatronik i wentylator (przez przekaźnik) inaczej nie będzie sie włączał nawiew.
borek88 pisze:chciałbym żeby sterowanie było cyfrowe z ustawieniem 1/2 godzin kiedy ma się włączać webasto kiedy mnie nie ma
wystarczy obojętnie jaki programator/zegarek lub pilot z centralką żeby to uruchomić.
borek88 pisze:i żeby mogło też działać jak samochód jest odpalony i nim jadę ale jest nie dogrzany.
taką opcje to każde ma :bajer:



borek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 08, 2010 22:49

montaż webasto

Post autor: borek88 » wt gru 14, 2010 07:19

caro86wlkp, w razie czego w realu jesteś w stanie mi pomoc z wiązka bo mieszkam nie daleko??
u mnie bez klimatronicu
jaki piec mam szukać wiem za webasto thermo z/c ma pompę wody przy sobie ale paliwa niestety nie
nie wiem czy taki się nadaje w moim przypadku
i jaka wiązkę i gdzie dostać, allegro czy rzeźba??



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: caro86wlkp » wt gru 14, 2010 21:50

borek88 pisze:caro86wlkp, w razie czego w realu jesteś w stanie mi pomoc z wiązka bo mieszkam nie daleko??
tak ale tylko w weekend
borek88 pisze:jaki piec mam szukać wiem za webasto thermo z/c ma pompę wody przy sobie ale paliwa niestety nienie wiem czy taki się nadaje w moim przypadku
obojętnie jaki byle był analogowy. lepiej jak wszystko jest oddzielnie, łatwiej to rozmieścić w komorze
borek88 pisze:i jaka wiązkę i gdzie dostać, allegro czy rzeźba??
szukać najlepiej z wiązką. czasami na aukcjach ludzie dorabiają wiązki za drobną opłatą.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: montaż webasto

Post autor: martinezz123 » śr gru 15, 2010 21:16

1 6 D pisze:Grega nie ma bo sam prosił o usunięcie jego konta z forum jakoś niedawno.
sam prosił , hmm ciekawe dlaczego :chytry: .

mam pytanie pod który bezpiecznik trzeba podpiąć kabel od webasta żeby puścić sygnał na dmuchawę ?? w klimatronicu to pod pin 1szy a w bezpiecznikach to który ?? bo wiem że tam też trzeba . pacjent to golf 4 1.9 tdi 99r


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

MR_Piterr^
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:45
Lokalizacja: Wilkowisko
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: MR_Piterr^ » pn gru 20, 2010 08:55

Posiadam webasto z schładzaniem kabiny (zdjecie wyżej) I mam takie pytanie.

Czy mogę np. gdy będę gdzieś jechał niespodziewanie to włączyć silnik. Wymusić z panela webasta włączenia go i ruszyć w drogę?

I mam też pytanie czy jak włączę webasto na ustaloną godzinę i przyjdę wcześniej to czy mogę włączyć silnik bez wyłączania webasta.


Lubie mojego golfika
www.burdek-kop.com

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: martinezz123 » pn gru 20, 2010 12:21

1. tak możesz włączyć silnik i webasto naraz , ja tak robię codziennie , służy mi wtedy jako dogrzewacz silnika .
2. tak możesz włączyć silnik bez wyłączania webasta


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

kajos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 21, 2010 16:48
Lokalizacja: Chodziez

montaż webasto

Post autor: kajos » wt gru 21, 2010 17:08

Witam
Planuje zalozyc sobie webasto
Tylko ktore jest analogowe (nie na CANie)
1KO 815 005 DR
1KO 815 005 GT
1KO 815 065 AG
1KO 815 055 N
1KO 815 005 JJ
1KO 815 005 JD


Elektrode przerylem i znalazlem tylko ze z koncowka JD jest na CANie

Moze koledzy co maja juz zalozone analogowe spojrza i napisza jaki maja symbol :bajer:
Ps.
symbole ktore sa wyzej sa spisane z alledrogo i dotycza Webasto Thermo Top V



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: caro86wlkp » wt gru 21, 2010 19:10

jak sprzedawca nie pisze że analogowe to jest po canie. jeśli nic nie pisze lub że nie ma jak sprawdzić to poprostu szuka jelenia. każdy dobrze wie co sprzedaje
moja rada od serca. kup od jakiegoś gościa co regeneruje webasta, razem z pompką paliwa i wody.
nie jestem pewien ale do paliwa są chyba 2 rodzaje do 3kw i 5kw. i najlepiej jak dorobi ci wiązkę do podłączenia w aucie



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

montaż webasto

Post autor: owies » wt gru 21, 2010 20:03

Pytanie za 100pkt. Mam analogowe thermo top D-E, jest szansa dołożyć w jakiś cudowny sposób opcję wietrzenia kabiny ?


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: martinezz123 » wt gru 21, 2010 20:20

moim zdaniem nie ma przeciwwskazań , można to zrobić kwestia zakupienia włącznika i puszczenie wiązki pod odpowiednie piny tak do webasta jak i do panelu nawiewu ( klimatronika )


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

kajos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 21, 2010 16:48
Lokalizacja: Chodziez

montaż webasto

Post autor: kajos » śr gru 29, 2010 02:08

Dzis troszke postudiowalem elektrode :cool:

Teraz juz wiem w czym rzecz biega w tym calym cyrku.Mam troche poecia o elektryce i elektronice to pojelem to.
Jutro jade chyba zobaczyc webasto.Jak bedzie analogowe to kupie.
Schemat juz mam wiec podlaczenie to pikus bedzie

EDIT:
No zakupilem ale inne webasto :helm:
Udalo mi sie zdobyc analogowe Webasto Thermo Top P orginalnym uchwytem i wtyczkami+przewody+bezpieczniki+przekaznik do Passata B5 :cool:
Do tego mam tez weze,tlumik i filterek ssania .
Za calosc dalem 550 zl
tylko pmpke jeszcze musze kupic.
Wlaczanie narazie zrobie na zwykly wlacznik.
Obrazek
Obrazek

Pytanie mam takie:
Do pompy idzie wejscie czy wyjscie ?



colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Re: montaż webasto

Post autor: colby » ndz sty 30, 2011 23:40

Witam wszystkich.

Minęło trochę czasu, przestudiowałem elektrodę ale nadal kilka kwestii mnie nurtuje (liczę
na pomoc tych, którzy już piece w swoich autkach montowali):

1. Jak odpala się analogowy piec mając podłączoną instalację? Czy sygnałem sterującym jest
podanie zasilania +12V na pin 1 złącza X1? Jest jeszcze kwestia czujnika temperatury -
znalazłem w necie informację, że aby piec załączyć w dowolnej temepraturze (np: na stole
warsztatowym) to na pin 3 złącza X1 też należy podać +12V. Czy to prawda? Co oznacza linia
61 na schematach elektrycznych webasta?

2. Zna ktoś parametry czujnika temperatury zewnętrznej? Na allegro za bardzo ich nie widać a
pewnie nie jest to nic innego jak termistor o odpowiednich parametrach (NTC? PTC? wartość?).
Po zamontownaiu pieca do auta taki czujnik temperatury może być przydatny.

3. Czy pompki paliwa mają jakieś szczególne parametry, na które zwrócić uwagę przy zakupie?
Są jakieś rodzaje? Można użyć pompki z Eberspechera do Webasto?

4. Czy w przypadku aut z ręcznym sterowaniem wentylatora wnętrza nie lepszym pomysłem byłoby
wpięcie się bezpośrednio pod 2 bieg dmuchawy? Wyeliminujemy wtedy sytuacje zostawienia auta
z dmuchawą na 0 albo na jakimś wysokim (prądożernym) biegu. Mam tutaj na uwadze
zapominalskich albo po prostu chęć posiadania komfortu psychicznego, że na pewno rano będzie
ciepło :)

5. Co robi webasto po uruchomieniu gdy jest włączony tryb letni (pin 5 złącza X1 zwarty do
masy)? Załącza się tylko dmuchawa wnętrza? Czy wtedy temperatura zewnętrzna (czujnik spod
pinu 3) ma jakiś wpływ na pracę?

Z góry dzięki za pomoc i rozjaśnienie powyższych kwestii. Liczę, że pomoże to także innym
gdyż informacji o montażu webasto jest na naszym forum niewiele a temat jest ciekawy i wraca
jak bumerang gdy tylko robi się zimno w tylną część ciała :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości