[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » czw cze 14, 2012 23:18

Aeternus, a to masz taka wiazke jak na foto, czy takiej jak na foto potrzebujesz? Nie wiem czy cala wiazka ma jakis oddzielny numer. Mam wiazki tempomatu do golfa3 w tdi i wtyczka od strony manetki ma nr 1H0953634, ale tej od strony bezpiecznikow nie mam oznaczonej, tylko sa cyferki 1,2,3,4 nad pinami :( Ale wyglada idento jak na foto. Dluga na 90cm jest.
borek77222, tak aktywujesz tym vagiem tempoamat;)


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » sob wrz 15, 2012 21:30

witam mam MK3 w manualu skrzynia ATH, ale przedtem byłautomat. Ktoś to poprostu przełożył. oczywiście 1,9tdi silnik ahu 96 rok. Chciałem zrobic tempomat u siebie i lipa. Aktywowałem, ecu przeprogramowany na manuala, ale pokazuje mi cały czas ze mam wciśniete sprzegło. Nie mam tam zadnego czujnika ani kabli. Mógł by ktoś wstawic fotke jak ten czyjnik wyglada, jakie kolory kabli tam dochodza itp?? na pedale hamulca mam 2. czarny i czerwony. Pozdro



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » sob wrz 15, 2012 22:09

Witam, czujnik taki http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0" onclick="window.open(this.href);return false;, ale obawiam się że kable pod ten czujnik trzeba będzie ciągnąć od ECU, chyba, że jest wtyczka, to wystarczy podłączyć czujnik i powinno śmigać.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » ndz wrz 16, 2012 12:19

No dobra czujnik juz wiem ze podobny do tych z pedału hamulca. A jaka to ma być kostka? ma ktoś moze fotke jakaś? a jezeli u mnie nie bedzie takiej kostki to do którego pinu w ECU się wpiąć?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » ndz wrz 16, 2012 15:55

Witam, fotkę kostki mogę zrobić, ale co do pinu to będzie potrzebny schemat.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » ndz wrz 16, 2012 20:31

witam. Uporałem się z tym. Nie było w ogóle kabla z pinu 17 ECU. Pociągłem go przez czujnik taki jak ten niebieski od hamulca, tylko założony na sprzęgle i drugi pin z czujnika do masy i wszystko śmiga. A gdyby komuś nie pokazywało żadnych wartości w VAG po włączeniu jakiegoś przycisku (on, set lub res) to może nie być zasilania w jednym z przewodów w tej czarnej 4pinowej wtyczce jak na 1 str i wtedy trzeba pociągnąć nowy kabel z +12 po kluczyku. schemat gdyby ktoś chciał to jest w tolerancedata ale nie umie zrobić scrin"a żeby to wrzucić. Pozdrawiam wszystkich tempomaciarzy :)



AdrK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 16, 2011 14:25

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: AdrK » czw paź 04, 2012 02:14

Witam!
Już jakiś czas temu zmontowałem sobie taki tempomacik według schematu zamieszczonego w pierwszym poście. Całość umieściłem w zaślepce na środkowej konsoli. Działa wyśmienicie i zachęcam innych do zrobienia tego, warto! ;). Poniżej wklejam fotki jak to wygląda.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » śr lis 14, 2012 22:29

Ja wykorzystałem do włączania tempomatu włącznik od ogrzewania tylnej szyby. Działa ją jako ON/OFF. jak jest na ON to zapala się kontrolka pomarańczowa jak w tylnej szybie. Sterowanie tempomatem zrobiłem w manetce od kierunków zwykłymi małymi stycznikami typu dzwonkowego, przyklejone są one na poxipol, a w manetce jest kanał do kabelków więc nie ma problemu z ich przeciągnięciem, a wszystko jest połączone wg schematu z początku tematu.
Krótki opis pinów włącznika tylnej szyby. Ja miałem z kostką więc napisze po kolorach kabli.
Brązowy cienki masa
szary z paskiem chyba czerwonym to plus do podświetlania (oba te kable dolutowałem do kostki od podgrzewania szyby)
Czarny gruby z żółtym paskiem - na nim +12V po przekręceniu kluczyka lub wg schematu z 1 strony
biały gruby z zielonym paskiem- po załonczeniu włącznika podaje dalej +12V z kabla czarnego z zółtym paskiem

U mnie po montażu wygląda to tak:
Obrazek

Załączony tempomat (świeci się dioda):
Obrazek

Sterowanie w manetce:
Obrazek

Obrazek


Wydaje mi się że jest to bardziej estetyczne, a zaoszczędzona kasa na manetke no i jest jakaś kontrolka:) Myślę że komuś przyda się ta porada.



Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: lucunio » ndz lis 18, 2012 10:55

Nie potrzeba montować żadnego włącznika tempomatu!!!
Ten kabelek ( tzw. do włączania tempomatu ON/OFF ) mostkuje ( tzn. złącza ) się przy montażu tempomatu i Zbędne jest montowanie dodatkowych przełączników ponieważ załączony tempomat na stale nie ma jakiegokolwiek znaczenia podczas jazdy.
Wiem to na swoim przykładzie czyt str 9 , dodam ze użytkuje tak podłączony tempomat już prawie 5 lat i jest wszystko w porządku.


***1.9TDI***120PS***250NM***

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » ndz lis 18, 2012 15:35

Oczywiscie ze bez wlacznika on/off tez bedzi eok, ale jakos na duszy lzej jak jest:) Ja zrobilem kontrolke w liczniku, i jak dam na ON to ona sie zaswieca i mi wlacznik/wylacznik jest potrzebny:) Ale niektorzy chca miec jak ori to kupuja manetke i podpinaja wtyczke i smiga, bez rzezbienia.


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

soprano89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: sob lut 19, 2011 11:19
Lokalizacja: Gliwice

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: soprano89 » ndz lis 25, 2012 16:05

witam powie ktoś jak podłączyć org manetkę tempomatu do kostki w skrzynce bezpieczników chodzi mi o kolorystycznie od manetki do kostki



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » pn lis 26, 2012 12:12

Witam, na pierwszej stronie masz schemat jak podłączyć. musisz wiedzieć tylko który przewód z manetki za co odpowiada, ale to też można sprawdzić.
Pozdrawiam.


Tomek

soprano89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: sob lut 19, 2011 11:19
Lokalizacja: Gliwice

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: soprano89 » śr lis 28, 2012 19:14

no właśnie chodzi mi o to czy ktoś wie ?????? jaki przewód z jakim



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: jacekratownik » czw lis 29, 2012 22:23

soprano89 pisze:no właśnie chodzi mi o to czy ktoś wie ?????? jaki przewód z jakim
Rozumie ze nie masz wiązki łączącej manetke z kostką za bezpiecznikami.
Odszukaj w niej +12V(po przekreceniu kluczyka w tej 4 pinowej kostce za bezpiecznikami) i po koleji dotykaj do kolejnych pinów w tej kostce i sprawdz na vagu co sie dzieje wg instrukcji na poczatku. Tam gdzie sie pojawi 1 zamiast 0 to masz opcje jaka uruchamiasz. A w manetce sprawdz miernikiem co do czego zwiera jak coś wciśniesz i juz masz rozwiazane co do czego podłączyć. Ja bym to w ten sposób szukał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości