16V PL , KR , 9A z digifantem

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ktory DIGIFANT jest lepszy w 16v

DIGIFANT I z g60
243
50%
DIGIFANT II z gti
241
50%
 
Liczba głosów: 484

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: spirit77 » pt lut 14, 2014 22:08

AM to też PF.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Re: 16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » sob lut 15, 2014 01:22

Zakupiłem dzisiaj kompletną instalację digifant I z G60 i mam zamiar wrzucić ją do mojej PLki. Celem jest podniesienie mocy :) Potrzebuję zakupić jedynie listwę wtryskową, wiem jaka jest potrzebna, mam koncepcję jak podłączyć wtryskiwacze na zbrojonych wężach paliwowych, jednak jak ktoś chciałby się pozbyć kompletnej listwy z przedłużkami to chętnie kupię za rozsądną cenę ;) Mam też pytanie. Osobiście podjechałem po tą instalację i razem ze sprzedającym wykręcałem listwę z pod kolektora ssącego ale nie przyjrzałem się, że wtryskiwacze nie są z silnika PG (nie wiem jak to działało bo silnik był już zdemontowany):/ Mają numery 0 280 150 902 i zdaje się, że pochodzą z silnika PF. Mam teraz wątpliwości czy uzyskam zamierzony efekt: większą moc ? Czy ktoś na forum kto przerabiał temat digifanta I w PL mógłby coś doradzić w tej sprawie ? Być może nie warto tracić czasu na strojenie tego i od razu szukać dobrych wtryskiwaczy (zielonych) ?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: KoguT » sob lut 15, 2014 10:51

mleko1984, myślę że i na tych da się zrobić odpowiedni soft.
Ale jeśli się już uprzesz to znajdziesz na allegro lub na forum PG na części.



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » sob lut 15, 2014 13:05

Szukam i są ale ciężko kupić same wtryski bo ludzie to raczej w komplecie sprzedają. Na allegro są do kupienia na sztuki ale jak dla mnie za drogo, powoli będę szukał aż znajdę. Na bank nie zostanę przy tych co teraz mam. Kolega, który mi sprzedał DIGI na szczęście jest uczciwy i odda mi z tego powodu 100,-. Mówi, że nie wiedział i ja mu wierzę bo przecież przy mnie to demontowali to z silnika. Może ktoś na forum ma zielone wtryski do sprzedania ?

Koniecznie zielone o numerach: 0 280 150 905



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » śr lut 19, 2014 12:03

Witam,

Udało mi się już zorganizować wtryskiwacze i listwę, czekam tylko na dostawę :D Wczoraj siadłem sobie z multimetrem nad wiązką z G60 i proszę potwierdzić czy doszedłem do dobrych wniosków. Ta wiązka składa się z dwóch części: jedna od komputera obsługująca m. in. czujnik COPOT, niebieski cz. temperatury, cz. halla, cz. spalania stukowego, sterowanie wtryskiwaczami, switche przepustnicy, sonda lambda i być może coś jeszcze o czym teraz zapomniałem. Druga część natomiast to głównie czujniki potrzebne do deski: temp. oleju, wody itd itp. być może też komputer MFA. Jedynym punktem, w którym się łączą dwie wiązki to wtyczka do cewki zapłonowej: czerwony kabelek zasilanie i zielony leci do ECU. I teraz właściwe pytanie: czy dobrze myślę, że wystarczy podmienić tylko część wiązki od ECU (sterowanie wtryskami, COPOT, cz. halla itd.) a oryginalna części od PLa lecąca do skrzynki bezpieczników, licznika, MFA zostaje tak jak była ?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: KoguT » śr lut 19, 2014 14:56

Jeśli jedyną wspólną cześcia jest wtyczka do cewki to prawdopodobnie masz wiązkę dzieloną. Wyszukaj na tych "oddzielnych" wiązkach 2 wtyczki (4 piny i 3 piny) pasujące do siebie (tzw. "samca i samiczki" - ale to brzmi :kac: ) i połącz. Takim sposobem masz jedną całą wiązkę.

Występowała również wersja wiązki która była lita bez żadnej kostki. Prawdopodobnie w passacie (ja taką zakładałem forumowiczowi MlodyKoguT).



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » śr lut 19, 2014 15:22

Hej,

Ja mam wiązkę z Corrado (na 90%, nie ma pewności czy do tego Corrado nie trafiła z innego auta :)), są dwa komplety wtyczek, które da się połączyć, dość grube kable, tak jak piszesz. Chciałem wiedzieć czy część instalacji z PL może zostać w aucie ?
No i mam drugie pytanie odnośnie czujnika temp do ECU. Dostałem ścisłą rekomendację żeby użyć czujnika niebieskiego, co się wiążę ze zmianą króćca wody jednak nie rozumiem czemu nie można użyć oryginalnego białego z PLa. Wg. autodaty on ma identyczną charakterystykę co ten niebieski:
G60- czujnik niebieski
Obrazek

PL 16V czujnik biały:
Obrazek

Jak dla mnie różnią się tylko sposobem zamontowania, jednak nie mam 100% pewności. Jeżeli ktoś jest w stanie potwierdzić, że można użyć białego to spróbuję na nim ale póki co zamontuje niebieski.



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: KoguT » śr lut 19, 2014 15:41

My użyliśmy białego czujnika.

Z instalacji z PLki nie zostaje nic. Zostaje tylko wiązka od świateł.



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » śr lut 19, 2014 15:46

Ok, dzięki za podpowiedź. Pewnie podczas montażu pojawi się więcej pytań :D




Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » ndz mar 23, 2014 01:41

Czołem !

Udało się uruchomić dzisiaj golfa na nowym wtrysku i wszystko działa jak marzenie: pracuje stabilnie i równo, jest poprawa osiągów, nie gaśnie itd. Niebieski czujnik temp. jaki dostałem w komplecie jest walnięty: pokazuje rezystancje spoza skali na wykresie od tego czujnika także auto odpaliłem na białym od PLa. Jak się okazuje mam instalacje z Corrado z roku 1990 gdzie występuje żółty pojedynczy kabelek, który był tylko w tej wersji. Czy ktoś się orientuje jakie on spełnia zadanie ? Na stronce: http://www.a2resource.com/electrical/ma ... fant2.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest informacja: "Malfunction Light/Switch". Nie do końca jestem pewny czy jest to kontrolka awarii silnika... Generalnie po przekręceniu zapłonu mam tam napięcie 3V co wskazywałoby na jakąś usterkę jednak auto pracuje bez zarzutów. Ktoś ma jakieś rady ? Sprawdziłem czujnik temp i ten biały, którego teraz używam jest ok, nie wiem jak sprawdzić czujnik temp w dolocie lub czujnik spalania stukowego, być może tam jest problem. Być może jeszcze sonda lambda.



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » ndz mar 23, 2014 22:02

Ok, sam coś znalazłem... Napięcie na tym kabelku jeszcze nic nie znaczy. To prawdopodobnie jest złącze diagnostyczne przez które można wykonać "Engine Check" za pomocą kodów błyskowych. Wiem, że trzeba zewrzeć to złącze na ok 4s i uruchomi się procedura "Engine Check" ale nie wiem czy do masy czy do +12V, ale jak nie mam pewności to nie ruszam bo może się coś upalić w ECU... Jeżeli ktoś z forum wie jak odpalić tą procedurę za pomocą kabelków i diody to proszę o instrukcję :)



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: KoguT » pn mar 24, 2014 10:56

Proszę :bigok:
http://www.vwgolf.pl/porady/diagnostyka ... niki-pnrp/#" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

16V PL , KR , 9A z digifantem

Post autor: mleko1984 » pn mar 24, 2014 11:34

Hej, widziałem to i nic z tego nie wynika dopóki nie masz tego narzędzia. To jest generalnie dioda i dwa kabelki w środku plus zasilanie +12V, tak mi się wydaje. Chyba już sam się domyślam jak to ma działać: dioda jest podłączona do złącza diagnostycznego minusem (na złączu występuje +3V), drugi koniec diody podłączasz do +12. W efekcie na diodzie występuje +9V (12-3), teraz podłączają złącze diagnostyczne do masy za diodą na 4s powodujesz zwiększenie napięcia na diodzie do +12V i świeci jaśniej. Od tej pory złącze będzie wyświetlać kody błyskowe zmieniając napięcie z 3 na 0 V, a na diodzie będzie się zmieniać odpowiednio z 9 na 12 powodując jej jaśniejsze miganie jak na filmiku:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestem pewny, ze ten układ tak działa. Sprawdzę w najbliższy weekend bo auto stoi poza Wrocławiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości