[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: RSRoss » sob lip 16, 2011 14:12

Cześć

Pytanie do eksperta: :)

jak mam silnik 1Z, odnalazłem wtyczkę, ALE mam kompa od AFN z Passka 97rok, jak to połączyć ?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » sob lip 16, 2011 16:29

Witam, prawdo podobnie tak samo. Odepnij wtyczkę od ECU i sprawdź czy pod piny 34, 35 i 66 są podpięte kable które idą do tej wtyczki którą odnalazłeś (a raczej tak) jeśli tak to podłączaj i ciesz się tempomatem.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
RSRoss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt paź 26, 2010 10:41

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: RSRoss » sob lip 16, 2011 19:57

tomek08 pisze:Witam, prawdo podobnie tak samo. Odepnij wtyczkę od ECU i sprawdź czy pod piny 34, 35 i 66 są podpięte kable które idą do tej wtyczki którą odnalazłeś (a raczej tak) jeśli tak to podłączaj i ciesz się tempomatem.
Pozdrawiam.
Dzięki.
Jestem słaby w schematach... chciałbym zrobić tylko na 1 przycisk - od zapamiętywania / przyspieszania.
Czyli mam czerwony kabel z wtyczki połączyć z czarnym z 1 pinu i białym z 4 pinu poprzez przycisk dzwonkowy i tyle ?
z góry dzieki za odp jak wyjdzie to dam znać jak jest z afn



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » sob lip 16, 2011 23:05

Tu masz schemat jak to ma wyglądać od samego ECU http://www.forum-auto.com/pole-techniqu ... 417801.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Tomek

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » sob lip 16, 2011 23:17

Tu masz schemat jak to ma wyglądać od samego ECU http://www.forum-auto.com/pole-techniqu ... 417801.htm" onclick="window.open(this.href);return false; 12V dajesz szarego z czarnym, a niebieski lub czerwony będzie SET , czyli zapamiętanie prędkości ( chyba czerwony to SET)


Tomek

piaggio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt mar 29, 2011 15:05
Lokalizacja: Lidzbark warmiński

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: piaggio » śr sie 17, 2011 21:53

Panowie Ręce opadają zamontowałem do MK3 1.9 TDi silnik AFN ori manetke tempomatu, aktywowałem Vag-iem, i nie trybi wszystko sprawdziłem na vag-u w poszczegulnych blokach, reaguje na włącznik on/of reaguje na set, reaguje na res, reaguje na gaz i hamulec ale nie raguje na sprzegło, myslałem ze moze czujnik coś szwankuje wiec rozebrałem sprawdzilem i wszystko trybi. posprawdzalem czy dochodzi sygnal z czujnika sprzegła do ECU i dochodzi, nie tempo jak nei chodziło tak nei chodzi, może jakieś pomysły? prosze o pomoc bo mi juz ręce opadają, czyżby cos w ECU szwankowało?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » czw sie 18, 2011 10:50

Witam, sprawdź czy kable od sprzęgła do ECU mają przejście.
Pozdrawiam.


Tomek

piaggio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt mar 29, 2011 15:05
Lokalizacja: Lidzbark warmiński

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: piaggio » czw sie 18, 2011 15:25

tomek08 pisze:Witam, sprawdź czy kable od sprzęgła do ECU mają przejście.
Pozdrawiam.
tak kable od czujnika sprzęgła maja przejście do ECU, gdy pedał od sprzegła jest normalnie na kablu przy ecu jest sygnał- sprawdzałem miernikiem, a gdy wcisne pedał- sygnału nie ma ( rozłącza) więc jest wszystko tak jak być powinno, może coś w bezpiecznikach? ale w sumie gdyby było coś nie podłączone vag by to wykazal a wykazal wąłsnei tylko czujnik sprzegła, nie wiem czy jest to ze soba powiązane, ale nie mam gruszki podciśnienia (tak zwanego akumulatora podciśnienia który występuje w AFN) i nie wiem czy to może mieć związek z niedziałającym tempomatem?? :-(



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » pt sie 19, 2011 10:11

Witam, co do bezpiecznika to jest tylko jeden, na zasilanie. Jeśli piszesz, że wszystko inne działa. tylko sprzęgło nie, to nie jest bezpiecznik. Co do gruszki to po mojemu nie jest potrzebna do tempomatu, ponieważ jest on elektryczny. Jednak nie jeszcze inni się wypowiedzą na ten temat.
Pozdrawiam.


Tomek

piaggio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt mar 29, 2011 15:05
Lokalizacja: Lidzbark warmiński

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: piaggio » pt sie 19, 2011 15:31

Wczoraj na próbe przyjechal do mnie znajomy z MK3 1z z założonym tempomatem i posprawdzałem piny w ECU i jest wszystko tak samo, sygnały dochodzą u niego identycznie jak u mnie, i u niego działa a u mnie nie :-( sygnału na sprzęgle jak nei było tak nie ma( na wtyczce do ecu dochodzi) więc logicznie myśląc u mnie coś w ECU jest nie tak, i aby miec pewność musial bym podmienić ECU od AFN z aktywnym tempo,? wiare ze tempomat u mnie zatrybi straciłem :-( :-( :-(



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » wt sie 23, 2011 01:01

No to kurcze problem się zrobil nie wąski:/ 90% przypadków to walnięty czujnik na sprzęgle. Nie ma żadnych bezpieczników po drodze. Cos widocznie w ecu musialo poleciec bo innej opcji nie widze. Jedynie podmiana kompa tj. ecu z wlaczonym tempomatem by dalo jakis obraz sytuacji. Widzisz jak Ci sie podpinalem (dobrze kojaze Ciechanów integracja? :) ) to było widoczne jak na dłoni że czujnik sprzegła nie daje znaku, a tu kurde gorszy temat:(
A mozesz luknac tam na ten czujnik i napisac z niego numery? To w etce sprawdze moze jakis inny jest wsadzony czy ki ciort:(


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

piaggio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt mar 29, 2011 15:05
Lokalizacja: Lidzbark warmiński

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: piaggio » wt sie 23, 2011 21:22

Mario83 tak dokładnie w Ciechanowie na Integracji mi to sprawdzałeś i Vag pokazywał że nei ma sygnału ze sprzęgła- więc po powrocie do domu odrazu zabrałem sie za jego sprawdzanie- sygnał który dochodzi do czujnika sprzegła jest to masa i gdy pedał jest normalnie to jest stały obieg, gdy wciskałem sprzegło obieg sie rozłączał ( tak samo jak u kolego u którego tempomat działa) więc pomyślałem ze może sygnal nie dochodzi do ECU- więc wziełem probowke w reke i sprawdzałem i sygnal dochodzi do ecu ( jest tak samo jak u kolego z działającym tempo) więc logicznie wychodzi że coś sie schrzaniło w ECU :-( za dwa tyg jestem umówiony na program więc jak będa rozbebeszać kompa to poprosze aby sprawdzili równiez mi to, chyba ze gdzies wczesniej dorwe kompa od AFN i podmienie. A póki co manetka słuzy tylko do włączania kierunków hehe.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » śr sie 24, 2011 13:25

Witam, spróbuj jeszcze kilka razy rozłączyć wtyczkę od ECU i z powrotem podłączyć. Po prostu może nie ma dobrego styku. Ja tak miałem z manetką od wycieraczek.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Stupa_mk3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Stupa_mk3 » czw wrz 08, 2011 17:59

Witam! Kupiłem manetkę tempomatu do montażu w swoim mk3 TDI. Oddałem auto do serwisanta VW z mojego miasta niestety po włączeniu w komputerze, podpięciu wiązki koło bezpieczników nie działa... elektryk z serwisu VW powiedział, że brakuje mi Sterownika o nr 1H0 907 305 tak znalazł wg. ETKI... jeśli ktoś ma namiary na coś takiego proszę dać znać z tego co wiem pasuje od Audi, VW, Forda Galaxy/Sharan itp. tylko by ten kod się zgadzał najlepiej PW

P.S co innego może być przyczyną, że nie działa?


Zawieszenia Gwintowane FK Nówki => http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310738

Masz problem ze znalezieniem części w PL zapytaj a poszukamy rarytasów w DE => http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3808478#3808478

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości