[MK2] Odma 1.3NZ mk2

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » wt lut 07, 2006 09:22

MYŚLE TAK NAD WYELIMINOWANIEM TEGO PROBLEMU ODMY NA STAŁE, KOLEGA NA TYM PORUM PISAŁ ZE VW MONTOWAŁ JEDNYM CZASEM JAKIEŚ PODGRZEWACZE- JAKIE? JAK TO WYGLĄDA? JAK DZIAŁA, MOŻE POPROSTU WUSTARCZY KUPIĆ TAKI GADŻET?
INNY KOLEGA NAPISAŁ ZE JAK STWIERDZIMU ZAMARZNIĘTA ODME TO ŻEBY MOŻNA BYŁO DOJECHAĆ AUTEM DO DOMU CZY NA WARSZTAT NALEŻY ZDJĄĆ WĘŻYK WYCHODZĄCY Z POKRYWY ZAWORÓW DO TEGO TRÓJNIKA CO WYCHODZI Z KOMORY KORBOWODÓW, ZEBY OPARY POD CISNIENIEM MIAŁY UJSCIE-OK ALE JAK SIE WTEDY ZACHOWUJE CISNIENIE OLEJU I JAKI TO MA WPŁYW NA PRACE SIELNIKA?
BO JEŻELI JEST TO BEZPIECZNE TO MOŻNA BY ZAMONTOWAŻNA TYM WĘŻYKU OD POKTYWY JAKIŚ MAŁY ZAWÓR BEZPIECZEŃSTWA CO BY UPUSZCZAŁ CIŚNIENIE JAK BEDZIE ZA DUŻĘ POD POKRYWĄ.
PROSZĘ NIECH JAKIŚ FACHOWIEC SIE WYPOWIE.

AHA: MI TO ZAMARZŁ TEN REGULATOR CISNIENIA OLEJU-TEN GRZYBEK Z MEMBRAMKA KTÓRY JEST POŁĄCZONY Z PRZEPUSTNICĄ TAKIM KOLANKIEM, A RESZTĘ MIAŁEM DROŻNĄ, NO I CÓŻ Z TEGO ŻE GOLFIK ODPALIŁ O 23:15 PRZY -31 STOPNIACH JAK DOJECHAŁEM DO DOMU (10 KM) TO OLEJU JUZ NIE BYŁO, DOBRZE ZE OSTATNI KILOMETR TO MAM Z GÓRKI BO WTEDY MI JUZ ALARM SWIECIŁ I KRZYCZAŁ.



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » wt lut 07, 2006 09:58

jo55, znalazlem goscia na allegro ktory oferuje takie wynalazki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85447446
wyslalem email do niego:

Czy oslona bedzie pasowała do Golfa II 91r. 1.3benzyna??

Witam,osłona pasuje do Golfa2 benz, gwarantuję że pasuje w 100%,pozdrawiam

czy bedzie mozliwosc zakupienia tej oslony w okresie letnim?

Witam,oczywiście że tak,cały czas są produkowane i sprzedawane,pozdrawiam i
polecam


Piotrek

jo55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 14:09
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Brak mi słów....

Post autor: jo55 » wt lut 07, 2006 23:11

Brzoza Krk pisze:Na to co zobaczyłem na tym zdjęciu...Świetny pomysł...Myślałeś nad produkcją tego linileum pod silnik?
Raport z frontu zmagania się z zimą. Ta osłona silnika naprawde działa !!! Znów miałem mrozy poniżej 20 i odma wredna nie zamarzła. EUREEEKA !!! Ty sie nie śmiej :) Ty powiedz gdzie kupic prawdziwą osłonę silnika do NZ. Spotykam tylko do diesla co koliduje głównie z wydechem NZ i miskę olejową ma na wierzchu. Pozdrawiam


MIŁEGO DNIA ew NOCY ;)

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » śr lut 08, 2006 10:10

jo55, zobacz post nad swoim ostatim Pisalem Ci ze znalazlem oslone do NZ Jest link z allegro


Piotrek

jo55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 14:09
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: jo55 » śr lut 08, 2006 16:19

Dzięki PETERSON :)


MIŁEGO DNIA ew NOCY ;)

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » śr lut 08, 2006 16:22

hehe, mialem ta oslone od poczatku w mk2 1.3 i u mnie w kazdym razie nie mialo to wiekszego wplymu na zamarzanie... tak czy siak wywalalo. Ale zaszkodzic nie zaszkodzi, na pewno troszke pomoze ale jak bardzo ...

aaa i osolona na Słomczynie albo Żeraniu 50-60pln


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

jo55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 14:09
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: jo55 » śr lut 08, 2006 20:21

[quote="MaLiBU"]hehe, mialem ta oslone od poczatku w mk2 1.3 i u mnie w kazdym razie nie mialo to wiekszego wplymu na zamarzanie... tak czy siak wywalalo. Ale zaszkodzic nie zaszkodzi, na pewno troszke pomoze ale jak bardzo ...

Dzięki za informacje. Ja kolejno dorobiłem trzy rzeczy:
1 - całą atrapę zasłoniłem w 90% tekturą. Szybciej się zagrzewał silnik :) ale odma zamarzła w -15 :(
2 - owinąłem folią bąbelkową ten nie ocieplony regulator 9. -15 wytrzymywało :) dopiero poniżej -20 zamarzło :(
3 - osłoniłem od dołu silnik dość szczelnie i daleko śmieszną osłoną :) razem z miską olejową i kolektorem wydechowym. Wytrzymuje -25 :) Śnieg na masce topnieje szybko co dowodzi że pod maską zostaje wiele ciepła traconego przez silnik.

Uszczelniona jest komora silnika. Został mały i regulowany wlot powietrza z atrapy przez chłodnicę w okolicy akumulatora. Miska olejowa i kolektor wydechowy nie są brutalnie schładzane a co grzeją zostaje pod maską. To jest gwałtowna zmiana warunków chłodzenia silnika co potwierdza wskaźnik temperatury. Katalizator i wydech też mają lepiej. A jak już auto odpalę to jadę 40 km ciurkiem i olej mam skutecznie odwodniony przez długotrwałe grzanie.

Czego i Wam Zyczę


MIŁEGO DNIA ew NOCY ;)

Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » śr lut 08, 2006 21:29

to jest chyba najlepszy patent oslonic caly spod ja kilka dni temu czyscilem odme zakrecilem i jest git auto mam od 3 lat i dopiero pierwszy raz wywalilo mi olej. zdziwilem sie troszke czyszczac ja, na przewod z trojnikiem zalozony mam gumowa oslonke nie wiem po co ona jest dopiero przy tych najwiekszych mrozach zamarzlo mi. najciekawsze jest to ze tej oslonki nie da sie sciagnac musiala byc oryginalnie zalozona pozdro byle do wiosny



jo55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 14:09
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Brak mi słów....

Post autor: jo55 » śr lut 08, 2006 21:51

jo55 pisze:
Brzoza Krk pisze:Na to co zobaczyłem na tym zdjęciu...Świetny pomysł...Myślałeś nad produkcją tego linileum pod silnik?
Raport z frontu zmagania się z zimą. Ta osłona silnika naprawde działa !!! Znów miałem mrozy poniżej 20 i odma wredna nie zamarzła. EUREEEKA !!! Ty sie nie śmiej :) Ty powiedz gdzie kupic prawdziwą osłonę silnika do NZ. Spotykam tylko do diesla co koliduje głównie z wydechem NZ i miskę olejową ma na wierzchu. Pozdrawiam


[ Dodano: 08-02-2006 ]
jo55 pisze:
MaLiBU pisze:hehe, mialem ta oslone od poczatku w mk2 1.3 i u mnie w kazdym razie nie mialo to wiekszego wplymu na zamarzanie... tak czy siak wywalalo. Ale zaszkodzic nie zaszkodzi, na pewno troszke pomoze ale jak bardzo ...
Dzięki za informacje. Ja kolejno dorobiłem trzy rzeczy:
1 - całą atrapę zasłoniłem w 90% tekturą. Szybciej się zagrzewał silnik :) ale odma zamarzła w -15 :(
2 - owinąłem folią bąbelkową ten nie ocieplony regulator 9. -15 wytrzymywało :) dopiero poniżej -20 zamarzło :(
3 - osłoniłem od dołu silnik dość szczelnie i daleko śmieszną osłoną :) razem z miską olejową i kolektorem wydechowym. Wytrzymuje -25 :) Śnieg na masce topnieje szybko co dowodzi że pod maską zostaje wiele ciepła traconego przez silnik.

Uszczelniona jest komora silnika. Został mały i regulowany wlot powietrza z atrapy przez chłodnicę w okolicy akumulatora. Miska olejowa i kolektor wydechowy nie są brutalnie schładzane a co grzeją zostaje pod maską. To jest gwałtowna zmiana warunków chłodzenia silnika co potwierdza wskaźnik temperatury. Katalizator i wydech też mają lepiej. A jak już auto odpalę to jadę 40 km ciurkiem i olej mam skutecznie odwodniony przez długotrwałe grzanie.

Czego i Wam Zyczę


MIŁEGO DNIA ew NOCY ;)

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » śr lut 08, 2006 22:32

MaLiBU, tylko jak ja mam jechac do w-wy 200km po oslone to mi wyjdzie wiecej niz 80zeta :okej: Ale dobrze wiedziec to moze przy okazji sie kiedys kupi :pub: Ja w sobote mam zamiar rozebrac odme bo mi maslo pod korkiem sie robi itd. Benzyna czy czym wyczyscic te elementy?


Piotrek

manias79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 12, 2005 12:33
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: manias79 » czw lut 09, 2006 09:54

jo55 - świetny pomysł!!!
A ja mam taką zmyślną ewolucję Twojego pomysłu. Do PCV, od wewnętrznej strony (czyli od tej, która będzie zwrócona ku silnikowi) możnaby jeszcze dokleić taśmą dwustronną taki ekran z maty aluminiowej, który można kupić w każdym sklepie.
Cosik jak to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84209079



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » czw lut 09, 2006 10:01

manias79, dobry pomysl Trzeba by to w praktyce przetestowac
jo55, mozesz zapodac jakies fotosy jak masz teraz zrobiona oslonke


Piotrek

jo55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 14:09
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: jo55 » czw lut 09, 2006 21:18

Peterson-> myj ropą, szczególnie ten regulator podciśnienia nr 9.

Manias79, Peterson -> Ekran Al jest OK byle nie ze styropianem bo palny :( Zupełnie mi wystarczyła likwidacja przeciągów pod maską żeby skoczyły temperatury.
To PCV to prowizora rozpaczliwa :crazy: wykonana w godzinę żeby wogóle w te mrozy do pracy dojechać. Ale eksperyment wypadł nadpodziw. Fotkę jakąś zaraz dołączę to zobaczycie dlaczego szukam prawdziwej osłony. Na zimę dobrze żeby osłaniała przed przeciągiem miskę olejową

Coś zszamię i do garażu zajrzę z aparatem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw lut 09, 2006 23:22 przez jo55, łącznie zmieniany 2 razy.


MIŁEGO DNIA ew NOCY ;)

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » czw lut 09, 2006 22:43

a powiedzcie mi jeszcze taka rzecz Ten waz co mi idzie do pokrywy zaworów mam taki mieki i zflaczaly Czy to dlatego ze odma zapchana i nie idzie nia powietrze?? W innym temacie ludzie pisali ze to czy dmucha z pod korka oleju czy zasysa bo to nie odmy wina Z tego co zrozumialem to odma jest zapchana wiec nie powinno tam dmuchac bo wszyskie opary zatrzymuja sie przed odma Jak znajde ten post to wkleje linka

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 22:03 ]
mozecie mi jeszcze wytlumaczyc o co chodzi z tym separatorem oleju itd Element 32 jest zaznaczony na zdjeciu jako odma http://vwforum.pl/odma/ tez to wyczyścić?
Z tą ropą to chyba bede musial jechac na stacje benzynową i kupić troszke


Piotrek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości