Latajace szyby w drzwiach MK2

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » sob gru 02, 2006 11:59

Marszall, jak usztywnisz prowadnice to szyba nie bedzie sie przechylala do przodu - rob wg porad na poprzednich stronach


Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob gru 02, 2006 16:21

zdejmij boczek , opus troche szybe tak powiedzmy do polowy, poruszaj szyba przod -tył
i bedziesz widzial gdzie masz luz, jak na tym plastikowm slizgu co smiga po prowadnicy to poszukaj kilka postow wyzej to znajdziesz na to sposob, albo termokurczilwe koszulki , albo paski plastikowe ( w moim przypadku te paski załatwiły sprawe) Pozdrawiam.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » śr gru 13, 2006 20:07

Marszall pisze:Witam podłącze się do tematu. U mnie jest podobnie czyli na nierównościach i przy zamykaniu drzwi szyby brzęczą. Jak tak czytam to widze że powodem może być ta właśnie prowadnica. Ale u mnie jest cos jeszcze, przy podnoszeniu szyby-gdy jest ona w połowie - ciężko się zamyka. Zauwarzyłem że powodem tego jest to że przy podnoszeniu szyba przechyla sie w przód i blokuje o uszczelkę-ogólnie to cała chodzi w przód i w tył gdy jest otwarta troche. Da się to jakoś naprawić żeby nie latała w przód i w tył??Pozdro wielkie dla garażowych majsterkowiczów

Mam to samo i bardzo mnie to wkurza. Trzeba przytrzymać "tył" szyby żeby ją zamknąć. Nie ma czasu żeby to rozebrać ale trzeba będzie w końcu się zabrać do tego bo zdrowie psychiczne ważniejsze... nie? :)

Powiadomię was o efektach.

[ Dodano: Pią Gru 22, 2006 19:29 ]
No i po problemie. Szyba się już nie zacina a zrobiłem to tak:

Musiałem wykręcić cały podnośnik i wyciągnąć go na zewnątrz po czym mycie ropą. Okazuje się,że jest znaczny luz pomiędzy ścianką prowadnicy i suwakami. Idealnie do usunięcia tego luzu nadała się wyżej wspomniana tasiemka do spinania kabli którą wsunąłem od wewnątrz pomiędzy suwakia ściankę prowadnicy. Po przycięciu na jej koniec nałożyłem obciętą zapinkę z drugiej taśmy w celu przyblokowania. Smarowanie I to wszystko, Ale UWAGA!!! Za pierwszym podejściem chciałem iść na skróty i oplotłem taśmą suwaki co było błędem ponieważ zapinka blokowała rolkę która się znajduje "u góry" podnośnika. Efekt: szyba się nie domknęła i trzeba było rozebrać jeszcze raz. Mam nadzieję, że zdjęcia dość czytelne.

Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn mar 05, 2007 18:58

hehe, ja sie dizś z tym uporalem w troszke nie profesionalny sposób :) A wieć porpostu pod tę prowadniczki, tam gdzie któryś z was ma termokurczki (akurat ich nie mialem) poprostu nawarstwiałem taśmę izolacyjną :) no i jakos wyszło, działa - ale kiedys zrobie to lepiej :>


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » wt mar 06, 2007 09:48

Przperaszam ... mam takie pytanie : czy w przypadku szyby kierowcy też stosuje się taka procedurę z koszulkami lub paskami plastikowymi :chytry: (ustaerka to tylko lekkie "latanie" szyby).


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » wt mar 06, 2007 17:18

Olaf pisze:czy w przypadku szyby kierowcy też stosuje się taka procedurę z koszulkami
chyba nie. Kiedys rozbieralem bok kierowcy i ogladalem i tam jest chyba jakos inaczej ze metoda koszulki nie zadziala. Ale niech ktos jeszcze sie wypowie


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt mar 06, 2007 18:12

a ja przecie zwlasnie drzwi od kierwocy robiłem. BO od pasażera mi nie latała.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » czw mar 08, 2007 08:59

Danielo85 pisze:chyba nie. Kiedys rozbieralem bok kierowcy i ogladalem i tam jest chyba jakos inaczej ze metoda koszulki nie zadziala.
Właśnie dlatego zapytałem, bo nie byłem pewnien czy ta metoda coś pomoże ;)
chosen pisze:a ja przecie zwlasnie drzwi od kierwocy robiłem. BO od pasażera mi nie latała.
Dzięki :pub: w takim razie muszę się zabrać za to ;)
dzik087 pisze:witam koledzy czy ktoś zna dobry warsztat albo serwis w Łukowie gdzie mogą mi sprawdzić golfa 4 ,ciśnienie oleju, podłączyć pod komputer sprawdzić błędy itp


Nie ten dział Kolego :pub:


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » ndz lis 04, 2007 00:13

Też założyłem opaski bo wydaja sie trwalsze tylko trzeba dobrze dobrać :grin:


Każdy jest Kimś [VW]
Pozdrawiam DamianCU
GTI: viewtopic.php?f=88&t=346397" onclick="window.open(this.href);return false;

VWPABLO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 22:19
Lokalizacja: okolice Sanoka
Kontakt:

Post autor: VWPABLO » pn lis 05, 2007 17:00

Ja u siebie zklikwidowałem luz (przód - tył) wmianą prowadnic na nowe, jedna strona kosztuje około 20 zł. Wszystko ładnie nasmarowałem żeby lekko chodziło. A co do luzu (w bok) zastosowałem uszczelke do okien (czarna samoprzylepna) wsadziłem ją w uszczelke od strony środka także uszczelka bardziej dociska szybę. Przy okazji zrobie zdjęcia jak to wyglada w praktyce.



VWPABLO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 22:19
Lokalizacja: okolice Sanoka
Kontakt:

Post autor: VWPABLO » ndz lis 11, 2007 12:53

Oto fotki jak wygląda to w praktyce:
Obrazek
To jest mój patent do dolnej uszczelki.

Obrazek
Tak to wygląda z drugiej strony

Obrazek
Patent do bocznej uszczelki, pomysl na tej samej zasadzie.

Obrazek
A tu juz uszczelka od wewnetrznej strony. Kawalek kabelka i usczelka ladnie siedzi na szybie.



Awatar użytkownika
Grzembol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 12, 2007 21:56
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Grzembol » pn sty 14, 2008 22:38

ja mam dwa rozne problemy...otoz....szyba od kierowcy lata jak jest otwarta a od pasazera jak jest otwarta jest cisza ale jak sie zamknie to lata.... :/

no i slysze podmuch wiatru ale to juz nie ten temat...

macie moze jakas rade na ta szybe od pasazera ? bo od kierocy to beda te slizgi.tak przypuszczam...zrobi sie cieplej to zerkne :)


[url=http://janek4087.prophp.org/motoryzacja.html]Poradniki m.in.o motoryzacji[/url]

Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » czw sty 24, 2008 14:55

Czy zakup podnosnika z linku poniżej całkowicie rozwiązuje problem ? To przez ten element lataja szyby ?

http://moto.allegro.pl/item295966465_po ... nowe_.html


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

gawcio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 03, 2007 20:55
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL
Kontakt:

Post autor: gawcio » sob sty 26, 2008 00:08

ja polecam wlozenie w uszczelke zwyklej czarnej uszczelki do okien co prawda ja zamiast uszczelki wsadzilem wezyk taki jak przychodzi do gaznika od podcisnienia (mialem go i nadal mam w nadmiarze ) i problem z glowy szyba chodzi ciezej nie ma luzow i nic a nic sie nie tlucze a pracy przy tym jakies 2 - 3 minuty :bigok:

[ Dodano: 25 Sty 2008 23:10 ]
jak ktos chce moge zdjecia wrzucic


www.cult-cars.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości