Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

rafalbazar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw sie 30, 2007 23:56
Lokalizacja: piotrków tryb
Kontakt:

Post autor: rafalbazar » śr sty 09, 2008 17:51

kogan77 pisze:Śmierdzi mi w aucie
czym smierdzi ? borygo ?


SPRZEDAM PRZYCISKI /WŁACZNIKI PODGRZEWANYCH FOTELI OD AUDI A4

Awatar użytkownika
cwa88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 16:02
Lokalizacja: Kozin Pomorze, Szczecin
Kontakt:

Post autor: cwa88 » śr sty 09, 2008 17:56

Ja rowniez robilem to:) decha dol i jechane. U kolesia ktory handluje uzywkami zaplacilem 40zl za nagrzewnice oraz cala obudowe:] dwa wieczory i po sprawie. Tylko nie mam tej gabki ktora jest na wyprowdzeniu wezy do kompory silniak i troszke slychac 16v ale czyms to uszczelnie :) pzdr


....zaVWsze spelniaj marzenia....

Awatar użytkownika
kojot 49
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 785
Rejestracja: pt mar 16, 2007 16:55
Lokalizacja: ZambróVW

Post autor: kojot 49 » pt sty 25, 2008 01:22

ja mam dziwny problem jak dla mnie czytałem juz wiele na forum sprawdzałem nagrzewnice jest sucha rozbierałem plastyki i nie bylo widać śladów płynu mam czasami tak ze leci chłodne powietrze a jak dodam gazu to cieple wcześniej tego nie było i sie bardzo szybko nagrzewał w środku



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt sty 25, 2008 15:56

yeti200, a moze twoja nagrzewnica poprostu jest zapchana zawalona jakimś syfem ??

[ Dodano: Pią Sty 25, 2008 14:57 ]
a jak juz sie do niej dokopałes to mogłeś wymienić ://// zawaliłeś ... bo znowu to rozbierać to mi by sie nie chciało



scasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 11, 2008 12:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: scasi » wt lut 12, 2008 12:13

Zeby nie tworzyc nwego tematu podepne sie tutaj...

Jade sobie ostatnio i nagle kabina wypelnia sie parą, wiec prawdopodobie rozszczelnila sie nagrzewnica. Kwestia jest taka, że mój klekot nie byl kiedys klekotem. Jako, że było to za poprzedniego właściciela, wiec nie wiem ile w nim zostalo z benzyny. W zwiazku z tym czy nagrzewnice w MK2 pomiedzy dieslem a benzyną różnią sie? Diesle chodzą chyba w wyższych temperaturach a to by dawało wyższe ciśnienie w ukladzie chlodzenia.

Druga kwestia to objawy po awarii. Mialem do przejechania jeszcze ok. 80km, uzupełniłem płyn po 20km i wydaje mi sie ze do konca trasy nic nie ubyło. Do tego na rozgrzanym silniku normalnie wskazowka temperatury byla zawsze za połową nieco przed nastepna kreska a po fakcie trzymala sie jak nic dokladnie na polowie (tak zreszta być powinno). Może coś sie popsuło a coś naprawiło przy okazji ?

Na allegro sa nagrzenice Hans Pries za okolo 30 pln. Pochodzi to troche, czy nie warto? Zastanawiam sie tylko jak to jest, że chyba podobna nagrzewnica (bo tez Hans Pries) na http://sklep.intercars.com.pl/ stoi po prawie 100 pln. Skad az taka roznica? A moze ktos zna w miare tani sklep z czesciami w Trojmiescie?

Pozdrawiam



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » pt lut 15, 2008 22:42

U mnie od momentu zakupu auta praktycznie nie było w ogóle ogrzewania ;/ leciło leciutko ciepłe powietrze przez kratki...

Dzisiaj kupiłem nagrzewnice, rozebrałem wszystko jak jest pokazane na zdjęciach.....
... no i okazało się że tych gąbek na "drzwiczkach" co odpowiednio regulują powietrze w ogóle nie było... no i jak dałem na "ciepłe" to i tak zimne leciało przez te dziury....

Wniosek z tego taki że jak komuś słabo grzeje to lepiej sprawdzic ogólny stan nagrzewnicy i kanałów niż od razu wywalać 50 pln'ów ;)



K I L L E R
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pn cze 05, 2006 20:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: K I L L E R » wt lut 19, 2008 01:33

A kolejna rada to sprawdzic, jak się przypieło czy ktoś przed nami przypiął cięgna od sterowania :bajer: U mnie efekt po złozeniu nagrzewnicy byłtaki ze nie mogłem ustawić suwakiem na maksa zimnego powietrza a za to po przesunieciu na maksa w strone ciepłego dmuchalo lekko letnie.


https://www.facebook.com/GolfPirelli/

Awatar użytkownika
AdiWRoc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 18:29
Lokalizacja: Wrocław Polska / Ijmuiden Holandia

Post autor: AdiWRoc » pt lut 29, 2008 20:24

czy wg tej porady wymienie nagrzewnice w moim mk3 czy musze zwrócić na coś uwage i gdzieś postępować inaczej? prosze o pilną odpowiedź bo już nerw mi skacze od jazdy moim VW kiedy auto pluje mi w twarz gorącym i śmierdzącym petrygo z nawiewu...


Moje XX Jahre viewtopic.php?f=88&t=391092" onclick="window.open(this.href);return false;
Sarkazm TEAM Member
"Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ... "

scasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 11, 2008 12:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: scasi » wt mar 11, 2008 17:40

Nagrzewnica wymieniona według wskazowek z porady. Dorzuce kilka uwag:
1) Odkręcanie śrub po maską
U mnie zamiast samej nakretki obracala sie cala sruba. Okazalo sie ze nie sa one na stale zamocowane w plastkiki w srodku a wkrecane w plastik. Tak wiec jak sie cale ustrojstwo kreci to niekoniecznie sie tym trzeba przejmowac - po prostu wykreca sie z plastiku wewnatrz. Ewentualnie mozna zlapac kombinerkami za koniec sruby zeby sie nie obracala i odkrecac (na samym koncu nie ma gwintu wiec sie nie popsuje, a moze jest to nawet jakis specjalny patent zeby zlapac coby sie nie krecilo cale).
2) Odpinanie dmuchawy
Postapilem zgodnie z porada i przed wyjeciem odpialem spinki laczace dmuchawe i modul nagrzewnicy. Jednak ostatecznie wyjalem obie czesci i przed wlozeniem polaczylem z powrotem spinkami. Wlozylo sie w calosci bez wiekszych problemow. Wiec moze wyjac tez sie da. Zalozenie wszystkich spinek przy zalozonej dmuchawie jest raczej niemozliwe. Ogolnie przy zabawie ze spinkami tez udalo mi sie urwac jeden zaczep ale nie robi to problemu.
3) Przed wyjeciem modulu nagrzewnicy zdemontowalem ta czesc ktora puszcza powietrze na kratki w konsoli srodkowej i rozgalezia na kratki boczne. Wymaga to troche gimnastyki. Problem moze byc potem podczs skladania rzy zakladaniu rur prowadzacych do bocznych kratek. Wchodza one dosc gleboko i maja one troche elastyczniejszy plastik i u mnie sie trosze zawinal podczas wpychania. Zeby dobrze napchnac zdemontowalem ramke od zegarow i przelacznikow (w sumie i tak mialem do grzebniecia przy lince predkosciomierza).
4) Linki sterujace
Zwracac trzeba nie tylko uwage na to ktora linka do czego jest przymocowana ale w ktorym miejscu przypieta jest za pancerz do obudowy. Zwlaszcza jesli chodzi o linki sterujace kierunkiem nawiewu. Pozakladac i sprawdzic zanim sie wszystko zabuduje ;)



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr lip 02, 2008 16:56

dzisiaj padła mi nagrzewnica , własnie drukuje porade tomcio, i w najbliższym wolnym czasie wymiana , narazie zmostkowałem przewody wodne żeby auto nie stało pod domem . Tomek :bigok: , dzieki za super porade :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » wt wrz 09, 2008 10:27

Witam. Wczoraj szlak tarafił mi nagrzewnice. Wyjąłem wszystko ale zauważyłem że gąbki są sparciałe i sie nie nadają. Moje pytanie brzmi skąd takie gąbki dopasować, gdzie kupić?


Pozdrawiam


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw wrz 11, 2008 07:16

Lucki pisze:Witam. Wczoraj szlak tarafił mi nagrzewnice. Wyjąłem wszystko ale zauważyłem że gąbki są sparciałe i sie nie nadają. Moje pytanie brzmi skąd takie gąbki dopasować, gdzie kupić?
ja też teraz wymieniałem nagrzewnice i też miałem sparciałe gąbki , pojechałem do castoramy i kupiłem zwykłą pianke pod panele (1,60 zł za metr :grin: ) do tego klej do klejenia pianki ( jest taki specialny , nie rozpuszcza pianki i dość mocno trzyma) .
Wycinasz prostokąty , nakładasz kleju i sklejasz z dwóch stron pianke .
Jeżdżę już tydzień i jak narazie wszystko OK.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » pt wrz 12, 2008 17:40

twardy, dokładnie tak samo zrobiłem u siebie :D
Pzdr :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości