Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
jac99cc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 22:21
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: jac99cc » czw mar 14, 2013 18:17

wosk do felg jest dobry :)

http://www.elitecarcare.co.uk/images/Collinite476S.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.jac99kgarage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

- Synku , ta twoja praca to hobby ?
- Nie mamo , to nie hobby , to pasja ;)

Awatar użytkownika
amuraro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lis 14, 2011 21:07
Lokalizacja: Dziergowice / Rybnik

Polerowanie aluminium

Post autor: amuraro » śr mar 20, 2013 21:36

Podpinam się pod temat :)

Dzisiaj odebrałem felgi - rant jest spolerowany ale wciąż widać lekkie ryski oraz nie jest to pełne lustro.

Zdjęcie felgi (słabe, robione telefonem):

Obrazek

Czym przejechać ranty (pp-30 czy autosol?) aby było pełne lustro? Filc czy bawełna do polerki?



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Polerowanie aluminium

Post autor: kaczor4011 » czw mar 21, 2013 00:23

barteKKK03 pisze:U mnie na wsi mają tylko jakieś drogie spraye z ruskimi etykietami, które niezbyt mnie przekonują...
W moich okolicach wogóle nie mogłem dostać scansolu, mieli za to techsol (pewnie jakaś podruba scansolu) - jakiś polski wyrób, szklana butelka (w takich samych była kiedyś pasta do podłogi :grin: ), nie mam porównania do scansolu ( bo nigdy go nie uzywalem ) ale farbe z felg łuszczył bezbłędnie, jest dość gęsty, nie spływa, z pirellek, estorilli, bbs-ów, borbetów bardzo ładnie schodził lakier. Cena za butelke coś ok 7 zeta, na 4 felgi spokojnie wystarczały mi 2 butelki ( średnio wychodziło ok 1,5 butelki)


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Polerowanie aluminium

Post autor: Dragokite » pt mar 29, 2013 06:03

Witam, mam taki mały problemik i pytanko a dokładniej chodzi mi to czy ten pad polerskihttp://allegro.pl/mothers-powercone-pad ... 23201.html dostanie się miedzy ramiona felgi a rant, moja felga to Kosei rt maxi i nie jest w najlepszym stanie jak widać na załączonym obrazku(poprzedni właściciel nie potracił zadbać) :banghead: Obrazek i też mam mały problemik, bo w kilku miejscach dosyć mocno zaczęło się utleniać aluminium i czy zwykła polerka rozwiąże sprawę czy trzeba będzie coś z tym więcej zrobić?
Z góry dzięki za odpowiedz.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: bialko1991 » pt mar 29, 2013 12:10

Dragokite, jak zaczęło się utleniać na czarno, to może się okazać, ze będzie trzeba głęboko szlifować pierwszymi papierami. Najlepiej sprawdzić na największej czarnej plamie jakimś grubszym papierem jak głęboko są zmiany



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » pt mar 29, 2013 15:07

kaczor4011 pisze:
barteKKK03 pisze:U mnie na wsi mają tylko jakieś drogie spraye z ruskimi etykietami, które niezbyt mnie przekonują...
W moich okolicach wogóle nie mogłem dostać scansolu, mieli za to techsol (pewnie jakaś podruba scansolu) - jakiś polski wyrób, szklana butelka (w takich samych była kiedyś pasta do podłogi :grin: ), nie mam porównania do scansolu ( bo nigdy go nie uzywalem ) ale farbe z felg łuszczył bezbłędnie, jest dość gęsty, nie spływa, z pirellek, estorilli, bbs-ów, borbetów bardzo ładnie schodził lakier. Cena za butelke coś ok 7 zeta, na 4 felgi spokojnie wystarczały mi 2 butelki ( średnio wychodziło ok 1,5 butelki)
Kupiłem w końcu ten Scansol na Allegro, wersję Stron oczywiście i jest :wgore:
Kiedyś miałem małą puchę Stronga i był kiepski, bo miał rzadką konsystencję i spływał, a ten jest gęsty, ma postać żelu i bardzo fajnie działa. I wydaje mi się że nawet mniej śmierdzi niż kiedyś...



Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Polerowanie aluminium

Post autor: Dragokite » pt mar 29, 2013 16:22

bialko1991, to czarne co widać na zdjęciu bo był bardzo mocny bród to udało mi się dzisiaj zmyć, i te utlenienia nie są czarne lecz takie żółtawo rdzawe. Tylko nadal nie mam pojęcia czy dam rade wypolerować te powierzchnie w głębi rantu.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: bialko1991 » pt mar 29, 2013 19:14

ciężko powiedzieć nie mając felgi przed oczyma;) a wchodzą palce, żeby papierami się dostać?



Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Polerowanie aluminium

Post autor: Dragokite » pt mar 29, 2013 22:58

No właśnie w tym jest największy problem, bo palce wchodzą max do połowy rantu dla tego pytałem czy to http://allegro.pl/mothers-powercone-pad ... 23201.html tam da radę dotrzeć a jak nie no to czym można by ogarnąć?



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: bialko1991 » sob mar 30, 2013 00:24

Dragokite, ale tym polerujesz tylko na koniec pastą, a wcześniej chyba musisz przelecieć całość papierem, tak?



Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Polerowanie aluminium

Post autor: Dragokite » sob mar 30, 2013 16:17

bialko1991, no niby tak nie wiem spróbuje jakaś listewkę cienką owinąć papierem ściernym, może coś z tego wyjdzie.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: bialko1991 » sob mar 30, 2013 22:41

Dragokite, przerabiałem temat, robiłem taki myk zarówno z plastikowymi szpachelkami jak i z drewniana packą używana do nakładania szpachlówki do drewna:) Ogólnie ciężki temat, bardzo pracochłonny, ale na upartego można osiągnąć jako taki efekt, z tym, że papier będzie się zapewne przecierał szybko przy krawędzi:) Spróbuj na jednej jak idzie i rozważ malowanie :hmm:



Dragokite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 22, 2013 01:38
Lokalizacja: Dublin

Polerowanie aluminium

Post autor: Dragokite » sob mar 30, 2013 23:04

bialko1991, właśnie jestem po tym zabiegu, udało mi się zrobić to w ten sposób że kupiłem uchwyt do papieru ściernego i bardzo fajnie poszło tylko że trochę "niebezpieczny" sposób, czyli podniosłem samochód postawiłem na kobyłki silnik w ruch i na 2gi bieg i jazda, jak narazie nie jest to jakiś szał ale w miarę to wygląda, po świętach ciąg dalszy mam nadzieje że się uda jeśli nie to niestety trzeba będzie oddać do profesjonalisty.



Awatar użytkownika
remekmk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1796
Rejestracja: śr mar 21, 2007 18:34
Lokalizacja: VWyszkóVW

Polerowanie aluminium

Post autor: remekmk2 » sob mar 30, 2013 23:46

możesz kupić jeszcze na wiertarkę watę ścierną w kształcie walca dostępne są w różnych gradacjach ja polerowałem nimi wnęki felg i kanały w głowicy :hmm: . Jeśli chodzi o te szczeliny między "szprychami" to też wata ale w arkuszach(dostępna w gradacjach 80-1500) przełożysz przez dziurę i po problemie. Ten stożek możesz kupić a do tego zestaw past ściernych(nie polerskich). Dasz radę i założę się że w połowie pierwszej felgi będziesz chciał ją pomalować, ale nie łam się bo tylko przez pot otrzymasz zadowalający efekt


zdecydowanie kupię:
-panele drzwiowe do mk2 3d pod głośniki 16cm
-kanapę dzieloną do 3d skóra(ew do 5d z podłokietnikiem)

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości